NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1163 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

MENU TRZYMANE W TAJEMNICY, DWORSKI CEREMONIAŁ. KULISY NOBLOWSKIEGO BALU

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Po oficjalnym wręczeniu Nagród Nobla laureatów nadszedł czas na bankiet noblowski w sztokholmskim ratuszu. Pół kilometra lnianych obrusów, cenna porcelana i najlepsi szefowie kuchni… Zobacz, jak wygląda „najbardziej snobistyczna impreza w Szwecji”.

Bankiet noblowski w 2018 roku / AFP / JONATHAN NACKSTRAND /East News
Bankiet noblowski w 2018 roku / AFP / JONATHAN NACKSTRAND /East News

Punktualnie o godz. 19 rozpoczęła się jedna z najsławniejszych imprez na świecie – noblowski bankiet.

65 stołów, ustawionych w Sali Błękitnej sztokholmskiego ratusza, przykrytych zostało 500 metrami lnianych obrusów i nakrytych cenną, porcelanową zastawą. Tematem tegorocznej dekoracji stołów i sali są „interakcje pomiędzy człowiekiem a naturą”. Dekoracja stołu dla gości honorowych jest inspirowana „letnią łąką w pełnym rozkwicie”.

Menu trzymane w tajemnicy

Za menu tegorocznego bankietu noblowskiego odpowiadają Sebastian Gibrant oraz Daniel Roos (desery). Menu utrzymywane jest w tajemnicy do ostatniej chwili. Często zawiera dziczyznę i inne elementy kuchni nordyckiej, w tym płody runa leśnego.

Goście mają też możliwość zamówienia potraw wegetariańskich.

Kwiaty z włoskiego San Remo

Sala została przyozdobiona kwiatami sprowadzonymi z włoskiego San Remo, gdzie Alfred Nobel spędził ostatnie lata życia i zmarł.

Miasto podarowało w tym roku 25 tys. kwiatów, które posłużyły do ozdobienia zarówno filharmonii, gdzie wręczone zostały nagrody, jak i sali bankietowej.

Ceremoniał dworski

Program trzygodzinnego bankietu jest ustalony bardzo precyzyjnie i obowiązuje na nim ceremoniał dworski. Możliwości jego naruszenia są wprost nieograniczone. Generalnie nie powinno się robić niczego, czego nie robi król – to on rozpoczyna bankiet i kolejne dania.

Dekoracje na bankiecie noblowskim w 2018 r. /Fredrik SANDBERG / TT News Agency /AFP
Dekoracje na bankiecie noblowskim w 2018 r. /Fredrik SANDBERG / TT News Agency /AFP

Szymborska i jej papieros z królem

W historii noblowskich bankietów zapisała się Wisława Szymborska, która tak bardzo chciała zapalić papierosa, że udało się jej namówić króla na wspólnego „dymka”.

Olga Tokarczuk, którą fotografowie notorycznie przyłapują na papierosie przed Grand Hotelem, też ma w tym roku szansę na naruszenie ceremoniału.

Podczas bankietu tegoroczni laureaci wygłoszą krótkie przemowy – podziękowania. Olga Tokarczuk zabierze głos jako czwarta.

Przeczytaj również: Na bankiecie noblowskim Olga Tokarczuk zasiądzie na honorowym miejscu

Tokarczuk porozmawia z królem o ekologii?

„Olga Tokarczuk będzie miała wiele okazji, aby porozmawiać z królem o ekologii” – zdradziła Annika Pontikis z Fundacji Noblowskiej. Oboje zasiadły przy stole honorowym podczas bankietu, przeznaczonym dla rodziny królewskiej oraz noblistów.

Taka rozmowa, jeżeli do niej dojdzie, może być bardzo interesująca, ponieważ król jest zapalonym myśliwym. Władca Szwecji przewodzi elitarnemu królewskiemu klubowi myśliwskiemu, do którego należą jedynie wpływowi mężczyźni. Noblistka jest za to wegetarianką oraz przeciwniczką zabijania zwierząt. Temu zagadnieniu pisarka poświęca książkę „Prowadź pług…”.

Olga Tokarczuk official@tokarczuk_olga

The Nobel Prize award ceremony takes place in Konserthuset Stockholm, Sweden, on 10 December. The live stream starts at 16.30 CET. https://www.youtube.com/watch?v=Z7q2Miw5j3E 

„Najbardziej snobistyczna impreza w Szwecji”

„Najbardziej snobistyczna impreza w Szwecji, przedmiot westchnień i pożądań wielu jej mieszkańców. Odbywa się w Ratuszu, który stoi na Wyspie Królewskiej – Kungsholmen. Imponujące rozmiarami gmaszysko, zbudowane w roku 1933 z ciemnoczerwonej, ręcznie wyrabianej cegły, stanowi przedziwną mieszankę stylów, połączenie średniowiecza z renesansem i Bóg wie, z czym jeszcze. Bardzo pojemne – bez trudu mieści w ogromnej Sali Błękitnej 1250 gości” – komentowała dziennikarka Elżbieta Sawicka bankiet noblowski w tekście poświęconym Noblowi Wisławy Szymborskiej.

Bankiet noblowski zakończy się ok. godz. 23. Po części oficjalnej w Sali Złotej na piętrze przewidziane są tańce.

Zwykli Szwedzi też świętują

10 grudnia jest obchodzony w Szwecji jako Dzień Nobla. Nie jest to dzień wolny pracy, ale mimo to wielu Szwedów organizuje wieczorami małe przyjęcia, a rodziny wspólnie oglądają relację telewizyjną z bankietu. Komentowane są wytworne stroje pań, wystrój sali oraz menu.

Muzeum Nagrody Nobla zaprasza w tym dniu na darmowe zwiedzanie. W muzealnej kawiarni można zamówić dania wzorowane na noblowskim menu z lat poprzednich. Dla mieszkańców Sztokholmu 10 grudnia oznacza także zamknięte dla ruchu centrum miasta oraz ogromne korki.

PAP/INTERIA.PL
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: