NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Horror ludzi przezylych wybuch wulkanu w Nowej Zelandi.6 osob ponioslo smirc

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WHAKATANE, Nowa Zelandia (AP) – Ci, którzy przeżyli potężną erupcję wulkanu w Nowej Zelandii, uciekli do morza, aby uciec od oparzonej pary i popiołu i wyłonili się poparzeni, mówią ci, którzy im pomogli.

Weszły relacje we wtorek, gdy niektórzy krewni byli zmuszeni nadal czekać na wieści o swoich bliskich, a władze zdecydowały, że zbyt niebezpieczne jest, aby załogi wylądowały na wyspie i zabrały ciała.

Sześć zgonów zostało potwierdzonych po poniedziałkowej erupcji wulkanu Biała Wyspa. Pięć osób zmarło w chwili wybuchu lub wkrótce potem, a szósta osoba zmarła we wtorek wieczorem w szpitalu w Auckland.

Uważa się, że zmarło jeszcze osiem osób, a ich ciała pozostały na pokrytej popiołem wyspie.

Eksperci twierdzili, że istnieje 50-procentowa szansa na kolejną małą erupcję w ciągu jednego dnia, a zespoły ratownicze nie chciały ryzykować. Policja powiedziała, że planują wysłać drony, aby sprawdzić, czy poziomy gazu są bezpieczne.

Tragedia będzie miała trwały wpływ na miasto Whakatane, którego znaki drogowe reklamują się jako brama do Białej Wyspy. Wulkan jest nie tylko ważnym przyciągnięciem turystycznym dla 20 000 mieszkańców, ale ma niemal mistyczne znaczenie, a jego regularne nadmuchiwanie jest cechą krajobrazu.

To, czy wyspa będzie ponownie gospodarzem dla turystów, pozostaje niepewne po strasznej tragedii, która wydarzyła się, gdy wulkan wybuchł trochę po poniedziałku o godzinie 14.00.

Miniatura wideo z YouTube

Geoff Hopkins był na łódce na morzu po wizycie na wyspie z córką, podczas której był prezentem na 50. urodziny. Powiedział „New Zealand Herald”, że erupcja na początku wyglądała pięknie, ale szybko stała się groźna.

Gdy ranni ludzie byli przewożeni na ich łódki krzycząc z bólu, Hopkins i jego córka Lillani nalewali im świeżej wody, odcinali je od ubrań i starali się zachować spokój.

Powiedział Heraldowi, że „przerażająco” poparzono ich odsłoniętą skórę i twarze, nawet pod ubraniem.

W sumie policja uważa, że na wyspie było wówczas 47 gości. Mówią, że 24 to Australijczycy, 9 to Amerykanie, a 5 to Nowozelandczycy. Inni pochodzili z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Chin i Malezji. Wielu było pasażerami na statku wycieczkowym Royal Caribbean Ovation of the Seas.

Około 30 osób, które przeżyły, zostało hospitalizowanych we wtorek, wielu przyleciało, by spalić jednostki w całym kraju. Pierwsza potwierdzona śmierć dotyczyła miejscowego mężczyzny, Haydena Marshalla-Inmana, przewodnika, który oprowadzał turystów po wyspie.

Były burmistrz Whakatane Tony Bonne powiedział, że Marshall-Inman był zapalonym rybakiem i bardzo lubiany. Był tak miły, powiedziała Bonne, że często zostawiał dodatkowe pieniądze w sklepie spożywczym dla tych, o których wiedział, że walczą o zapłatę.

Wiele osób pytało, dlaczego turyści nadal mogą odwiedzać wyspę po tym, jak eksperci ds. Monitorowania sejsmicznego podnieśli alarm wulkanu w zeszłym miesiącu.

„Trzeba zadać te pytania i na nie odpowiedzieć” – powiedziała w parlamencie premier Jacinda Ardern.

Zastępca komisarza policji z Nowej Zelandii, John Tims, powiedział we wtorek, że policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci, które towarzyszyłoby dochodzeniu organów nadzoru zdrowia i bezpieczeństwa.

Ale godziny później policja opublikowała oświadczenie, w którym informowała, że podczas dochodzenia w sprawie śmierci w imieniu koronera: „Aby poprawić wcześniejsze oświadczenie, jest zbyt wcześnie, aby potwierdzić, czy będzie również dochodzenie karne”.

Premier Australii Scott Morrison powiedział, że 11 Australijczyków jest nieznanych, a 13 hospitalizowanych. Trzech Australijczyków było podejrzewanych o to, że znaleźli się wśród pierwszych pięciu potwierdzonych umarłych, powiedział dziennikarzom w Sydney. „Obawiam się, że nadchodzą gorsze wiadomości” – powiedział Morrison.

Krewni nowożeńcy amerykańskiej pary twierdzą, że mąż i żona zostali poważnie poparzeni. Barbara Barham powiedziała The Washington Post, że jej córka Lauren Urey (32 lata) i zięć Matthew Urey (36 lat) z Richmond w stanie Wirginia wybierają się w podróż poślubną.

Kilku miejscowych złożyło kwiaty we wtorek przy płocie na nabrzeżu w pobliżu miejsca, w którym łodzie ratownicze wróciły z rannymi.

Biała Wyspa, znana również pod rdzenną maoryską nazwą Whakaari, jest wierzchołkiem podmorskiego wulkanu około 50 kilometrów (30 kilometrów) od głównej Wyspy Północnej Nowej Zelandii.

Nowej Zelandii agencja monitorowania sejsmicznego GeoNet podniosła poziom alarmowy wulkanu 18 listopada z 1 do 2 w skali, gdzie 5 oznacza poważną erupcję, zauważając wzrost ilości dwutlenku siarki, który pochodzi z magmy. Powiedział także, że wstrząsy wulkaniczne wzrosły ze słabej do umiarkowanej siły. Podniosło poziom alarmu do 4 na chwilę po erupcji w poniedziałek, ale obniżyło go do 3, gdy aktywność opadła.

Richard Arculus, wulkanolog z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego, który wielokrotnie odwiedzał Białą Wyspę, powiedział, że wybuch prawdopodobnie spowodował uderzenie ziemi z krateru na molo, a także wysadzenie kamieni i popiołu pionowo w kierunku nieba.

„W tym kraterze byłoby to straszne miejsce” – powiedział Arculus. „Nie byłoby dla ciebie bezpiecznego schronienia, myśląc, że:„ No cóż, jeśli wybuchnie, po prostu wzbije się w powietrze ”.

Przynajmniej 10 osób zginęło na wyspie w 1914 roku, kiedy wydobywano ją dla siarki. Część ściany krateru zawaliła się, a osunięcie się ziemi zniszczyło wioskę górników i samą kopalnię.

Wyspa stała się prywatnym rezerwatem krajobrazowym w 1953 r., A codzienne wycieczki pozwalają odwiedzać ponad 10 000 osób rocznie.

„Turystyka stała się rosnącym rynkiem, a White Island była jej kotwicą”, powiedziała Bonne. „To coś wyjątkowego, co przyciąga ludzi z całego świata.”

Powiedział, że smutno jest myśleć, że to wszystko może się teraz zatrzymać.

Powiązany pisarz prasowy Rod McGuirk w Canberze w Australii przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: