DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Białoruś chce wspólnych ćwiczeń z NATO

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Białoruś jest gotowa do wspólnych ćwiczeń wojskowych z NATO, powiedział w rozmowie z internetową gazetą „Nasza Niwa” szef Sztabu Generalnego, a obecnie deputowany  Izby Reprezentantów, generał dywizji Oleg Biełokoniew.

„Białoruś jest gotowa do wspólnych ćwiczeń z NATO, trwają nawet  w sprawie możliwych formatów. Ale to będzie możliwe pod jednym warunkiem; że NATO zrozumie, że naszym strategicznym sojusznikiem jest Rosja”- powiedział szef Sztabu Generalnego Oleg Biełokoniew na pytanie dziennikarzy,  dlaczego  może prowadzić ćwiczenia z Rosją i NATO, a Białoruś tylko z Rosją.

Przypomnijmy, że  armii białoruskiej z sojuszem Północnoatlantyckim odbywa się w ramach programu NATO Partnerstwa dla Pokoju, do którego republika dołączyła w 1995 r. Do tej pory nigdy nie przeprowadzono wspólnych ćwiczeń armii białoruskiej z żołnierzami NATO.

Wojskowy powiedział też korespondentowi Naszej Niwy o niedawnej wizycie na Białorusi szefa Sztabu Generalnego Włoskich Sił Zbrojnych, generała Enzo Vecciarelli. Podkreślił, że była to ważna  wszak spośród wysokiej rangi zachodnich dowódców, tylko szef Sztabu Generalnego Łotewskich Sił Zbrojnych odwiedził do tej pory Białoruś.

„Ale  to całkiem inna liga –   Włosi są jednym z liderów NATO”, powiedział Biełokoniew.

„Wspólnie wykonujemy jedno z zadań – rozwój działań w ramach sił pokojowych ONZ, w tym w Libanie. Dziś wykonujemy tam konkretne zadania:  są w strukturach wsparcia i personelu medycznego. Jest tam też dwóch naszych oficerów operacyjnych”- powiedział generał.

Wyjaśnił, że ze swoim włoskim odpowiednikiem konsultował się w kwestiach technicznych, które należy uwzględnić w dokumentach, aby białoruski   wojskowy mógł udać się w ramach sił włoskich do Libanu i wykonywać wspólne zadania z Serbami, Włochami i Polakami.

Szef Sztabu Generalnego RB twierdzi, że Białoruś nie może wysłać własnych sił pokojowych do Libanu, ponieważ decyzję taką podjęło ONZ, a ponieważ szefem kontyngentu w Libanie są Włochy, to  wszystko zależy od nich. Biełokoniew wyjaśnił, że chodzi o żołnierzy kontraktowych, a nie o żołnierzy służby wojskowej.

zrodlo:kresy24,pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: