NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1162 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Zobacz, ile wynosi najniższa emerytura w Polsce! A będzie jeszcze gorzej…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Emerytka. Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP
Emerytka. Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP

Wśród seniorów, którzy przeszli na emeryturę w 2018 roku, aż 58 tys. otrzymuje świadczenie niższe od minimalnego. Najmniejsza emerytura w Polsce wynosi obecnie… 4 grosze miesięcznie.

W całej populacji emerytów, która liczy 5,7 mln osób, emerytury poniżej minimum ma łącznie 227 tys. osób, z czego 85 proc. to kobiety.

W 2019 r. prawie 8 proc. emerytów dostaje co miesiąc wypłatę mniejszą od najniższego ustawowo świadczenia w kraju, które od marca 2019 roku wynosi 1100 zł. Niskie wypłaty są skutkiem braku odpowiedniego stażu pracy, który pozwalałby na przyznanie im minimalnej emerytury. W przypadku kobiet staż musi wynosić 20 lat, a mężczyzn 25 lat. W efekcie emeryci otrzymują średnio 696,24 zł, a emerytki – 756,48 zł, przy średniej najniższej emeryturze w kraju na poziomie 731,90 zł.

Najniższą, wypłacaną w kraju emeryturę, wynoszącą 4 grosze, otrzymuje mieszkanka województwa zachodniopomorskiego. Druga w kolejności jest mieszkanka Śląska z miesięczną wypłatą w wysokości 5 groszy. Tuż za nią plasuje się mężczyzna z woj. łódzkiego z 6 groszami świadczenia ZUS.

Według najnowszego podsumowania oddziału ZUS na Dolnym Śląsku, najniższa emerytura w tym regionie wypłacana jest we Wrocławiu i wynosi zaledwie 30 gr, dostaje ją 61-letnia kobieta, której staż pracy wynosi 4 miesiące, a składki zgromadzone na jej koncie to niecałe 80 zł. Dla porównania, najwyższą emeryturę da Dolnym Śląsku ZUS wypłaca mieszkańcowi Wałbrzycha. Dostaje on 13 tys. zł po przejściu na emeryturę w wieku 72 lat i przepracowaniu 53 lat.

Osoby, które dostają wysokie emerytury to seniorzy, którzy na emeryturę przeszli późno dopiero po przepracowaniu wielu dziesiątków lat. Wysokość naszych zarobków ma także wpływ na to, co na nasze konto będzie wpływało po zakończeniu aktywności zawodowej, ale liczą się przede wszystkim staż, regularny wpływ składek na emerytalne konto i nie śpieszenie się z przejściem na emeryturę – mówi Iwona Kowalska–Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Wśród dolnośląskich seniorów z najwyższymi świadczeniami są pracownicy naukowi, lekarze, osoby zajmujące wcześniej kierownicze stanowiska. Niskie emerytury mają przedsiębiorcy, gdyż najczęściej w czasie prowadzenia działalności gospodarczej odprowadzali w przeszłości do ZUS najniższe z możliwych składek.

Najtrudniejszą sytuację na Dolnym Śląsku mają emerytki. Przeciętnie otrzymują tysiąc złotych mniej niż mężczyźni, co wynika m.in. z gorszych zarobków kobiet, niższego wieku emerytalnego, a także z faktu, że żyją one dłużej niż mężczyźni – wyjaśnia dolnośląski ZUS.

Różnice w wysokości emerytur kobiet i mężczyzn są efektem nie tylko tego, że kobiety pracują krócej, zarabiają mniej i średnio statystycznie żyją dłużej. Wynikają także m.in. z faktu, że zwykle przez część swojego życia są na urlopach wychowawczych i związanych z koniecznością opieki nad chorym lub niepełnosprawnym dzieckiem. Mężczyźni w tym czasie budują swój emerytalny kapitał.

– Kobiety w Polsce żyją też dłużej niż mężczyźni, więc ich kapitał jest dzielony przez większą liczbę miesięcy tzw. dożycia, dlatego kwota kobiecej emerytury jest sporo niższa – podkreśla ZUS.

Źródło: swidnica24.pl / ZUS

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: