DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Milionowa łapówka za zgodę na wieżowiec? Piotr Kowalczyk zatrzymany

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Piotr Kowalczyk

Piotr Kowalczyk (fot. Archiwum)

Agenci CBA zatrzymali cztery osoby. W zamian za załatwienie zgody na budowę wieżowca przy ul. Zana w Lublinie oczekiwali miliona złotych łapówki – dowodzą śledczy. Wśród zatrzymanych jest Piotr Kowalczyk – były przewodniczący lubelskiej rady miasta.

Na trop nielegalnego procederu wpadli agenci lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymali czterech mieszkańców Lublina.

– Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy wskazuje, że osoby te działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin – wyjaśnia Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Z ustaleń biura wynika, że mężczyźni porozumieli się w sprawie załatwienia pozwolenia na budowę i innych dokumentów, niezbędnych do budowy wieżowca przy ul. Zana w Lublinie. Zapłatą miał być milion złotych łapówki.

We wtorek po południu trzech z podejrzewanych mężczyzn spotkało się, by podpisać umowę na wykonanie dokumentacji, umożliwiającej przeprowadzenie inwestycji.

– W kosztach umowy została ujęta wcześniej uzgodniona kwota korzyści majątkowej – dodaje Temistokles Brodowski.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez agentów CBA w chwili podpisywania umowy. Czwarty został zatrzymany w swoim domu. Ustaliliśmy, że wszyscy są przedsiębiorcami. Nie ma wśród nich urzędników.

– Nie mamy informacji, żeby sprawa dotyczyła pracowników Urzędu Miasta – podkreśla Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Ratusz nie komentuje doniesień o zatrzymaniu przedsiębiorców. – Nie wpłynęło do nas żadne pismo w tej sprawie – stwierdza rzeczniczka. Nie informuje też, czy w Urzędzie Miasta odbędzie się wewnętrzna kontrola mogąca wykazać, czy ktoś z zewnątrz był w stanie załatwić korzystną decyzję urzędu, czy też składał czcze obietnice.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Na obecnym etapie śledczy nie udzielają żadnych informacji.

Wiadomo już jednak, że jeden z zatrzymanych to Piotr Kowalczyk – były przewodniczący lubelskiej rady miasta. Obecnie przedsiębiorca. W środę po południu, za pośrednictwem swojego pełnomocnika przesłał mediom specjalne oświadczenie.

– Padłem ofiarą prowokacji wykonanej przez agentów CBA. Sytuacja ta miała miejsce w moim biurze w trakcie podpisywania umowy o wykonanie prac projektowych z inwestorem ze Słowacji, który okazał się być podstawionym agentem CBA – wyjaśnia Kowalczyk.

– Umowa, którą w dobrej wierze zawarłem z rzekomym słowackim inwestorem (agentem CBA) dotyczy przygotowania dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji znajdującej się przy ulicy Zana w Lublinie na prywatnym gruncie, dla którego od 2007 r. obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – czytamy w oświadczeniu.

Kowalczyk zapewnia, że ani w umowie, ani też w żadnej innej formie, nie zobowiązał się do czynności innych, niż „wykonanie koncepcji architektonicznej, prac projektowych i dokumentacji prawnej niezbędnej do realizacji inwestycji”.

– Zaistniała sytuacja jest absurdalną próbą oczernienia i dyskredytowania mojej osoby oraz rodziny. Będę walczył o moje dobre imię, prawdę i udowodnię przed niezawisłym sądem, że wczorajsze zdarzenie to bezprawny i haniebny atak – oświadczył Piotr Kowalczyk. Były samorządowiec zgodził się na publikację swoich danych personalnych oraz wizerunku.

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/milion-zl-za-przysluge-ws-budowy-wiezowca-w-lublinie-cba-zatrzymalo-4-osoby,n,1000256049.html

http://www.dziennikwschodni.pl (drs)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: