NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Farbowanie i prostowanie włosów zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dbanie o urodę jest nie tylko czasochłonne, ale też, jak się okazuje, niebezpieczne dla zdrowia. Według nowych badań, kobiety, które często farbują i chemicznie prostują włosy, są bardziej narażone na zachorowanie na nowotwór piersi.

Farbowanie i prostowanie włosów zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi!Warto zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego ze stosowaniem różnych preparatów do włosów, jest jednak zbyt wcześnie, by uznać farbę do włosów czy środki prostujące za bezpośrednią przyczynę raka. (Fot. Getty Images)

Dla urody trzeba czasem cierpieć. Ale choć kobiety przyzwyczajone są do spędzania wielu godzin na rozmaitych zabiegach upiększających – czasem nieprzyjemnych, a nawet bolesnych – okazuje się, że pogoń za atrakcyjnym wyglądem może się skończyć poważną chorobą.

Jak donoszą amerykańscy uczeni, powszechnie stosowane farby do włosów i chemiczne środki prostujące mogą prowadzić do podwyższenia ryzyka zachorowania na raka piersi.

Niebezpieczne składniki farb to aminy aromatyczne, które mogą prowadzić do uszkodzenia DNA w tkance piersi. (Fot. Getty Images)

Naukowcy od lat próbują ustalić wpływ farbowania włosów na zdrowie kobiet. Już we wcześniejszych badaniach zauważono związek między stosowaniem farb a występowaniem nowotworów, ale wyniki nie były jednoznaczne.

Według American Cancer Society najbardziej wiarygodne dane wskazują na niewielki wzrost ryzyka raka pęcherza u pracowników salonów fryzjerskich. Podobnie jest z danymi na temat skutków prostowania włosów.

Podczas gdy obszerny raport wykorzystujący dane zbierane od połowy lat 90. XX w. nie wykazał związku między prostowaniem włosów a rakiem piersi, inne, nowsze badania sugerują, że owszem, w niektórych przypadkach ryzyko może być w istocie wyższe, z uwagi na obecność rakotwórczego formaldehydu.

Farby do włosów zawierają ponad 5 tysięcy różnych związków chemicznych, ale wyodrębnienie tych szkodliwych nie jest łatwe. (Fot. Getty Images)

Zupełnie nowe światło na to zagadnienie rzucają jednak wyniki badania opublikowane niedawno w „International Journal of Cancer”. Uczeni z National Institutes of Health i National Institute of Environmental Health Sciences donoszą, iż popularne wśród kobiet zabiegi chemicznego prostowania i trwałego farbowania włosów powodują wzrost ryzyka zachorowania na raka piersi.

Podczas trwającej osiem lat obserwacji naukowcy przeanalizowali dane zebrane od 46 700 Amerykanek w wieku od 35 do 74 lat. Pod uwagę wzięli informacje dotyczące zdrowia, stylu życia (w tym stosowania rozmaitych preparatów do włosów) oraz dane demograficzne.

Naukowcy odkryli, że kobiety, które regularnie farbowały włosy były o 9 proc. bardziej narażone na wystąpienie raka piersi niż te, które włosów nie farbowały. Jeszcze niebezpieczniejszym zabiegiem jawi się chemiczne prostowanie włosów – u uczestniczek, które stosowały co kilka tygodni środki prostujące, stwierdzono aż o 30 proc. większe ryzyko wystąpienia raka piersi.

Nie ma powodu do rezygnacji z prostych zabiegów domowych. Naukowcy twierdzą, że to chemiczne środki prostujące mogą prowadzić do podwyższenia ryzyka zachorowania na raka piersi. (Fot. Getty Images)

Dr Nisha Unni, adiunkt hematologii i onkologii w University of Texas Southwestern Medical Center, nazywa to odkrycie „przełomowym”. Zauważa ona jednak, że badanie nie mogło wyodrębnić wszystkich czynników wpływających na podwyższenie ryzyka raka piersi, jak choćby wiek.

Nowotwory rozwijają się wszak najczęściej w miarę starzenia się – a związane z wiekiem siwienie zwykle skłania kobiety do częstszego farbowania włosów.

„Farba do włosów zawiera ponad 5 tysięcy różnych związków chemicznych, które ciągle się zmieniają. Niektóre związki są bardziej rakotwórcze niż inne, a wyodrębnienie ich nie jest łatwe” – zaznacza Alexandra White, epidemiolożka z National Institute of Environmental Health Sciences i jedna z autorek badania.

Uczona dodaje, że najprawdopodobniej szczególnie niebezpieczne w kontekście nowotworu składniki farb to aminy aromatyczne, które, jak wykazano, mogą prowadzić do uszkodzenia DNA w tkance piersi.

Naukowcy od lat próbują ustalić wpływ farbowania włosów na zdrowie kobiet. (Fot. Getty Images)

Chociaż warto zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego ze stosowaniem różnych urodowych preparatów, White twierdzi, że jest zbyt wcześnie, aby uznać farbę do włosów czy środki prostujące za bezpośrednią przyczynę raka, a co za tym idzie namawiać kobiety, by zrezygnowały z tych zabiegów.

„Na ryzyko nowotworu piersi wpływa wiele różnych czynników” – konstatuje uczona. Unikanie substancji chemicznych z pewnością wyjdzie nam jednak na zdrowie.

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: