DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Erupcja wulkanu w Nowej Zelandii. Zginęła jedna osoba, wielu rannych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Co najmniej jedna osoba zginęła, a wiele zostało rannych w wyniku erupcji wulkanu na nowozelandzkiej Białej Wyspie – poinformowała miejscowa policja. Na razie, jak informują miejscowe służby, prowadzenie akcji ratowniczej jest zbyt niebezpieczne.

Wskutek erupcji kilkaset metrów w górę wystrzelone zostały pyły wulkaniczne. Erupcja rozpoczęła się ok. godz. 14 czasu lokalnego (godz. 2 w nocy w Polsce). W pobliżu przebywało wówczas około 50 osób, w tym turyści.

Media społecznościowe informują, że kamery zainstalowane w tym popularnym rejonie turystycznym pokazywały grupy turystów na zboczach góry, nawet wewnątrz krateru. Potem obraz zniknął i doszło do wybuchu.

Biała Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej, a „ogromny pióropusz pyłów” – jak wskazuje Reuters – był widoczny z lądu.

Wielu zaginionych

„Wiele osób zostało rannych i są transportowane na brzeg” – przekazała na konferencji prasowej premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern. Premier sprecyzowała, że wśród poszkodowanych mogą być turyści.

Nowozelandzka policja przekazała, że jedna osoba zmarła, jednak ofiar śmiertelnych będzie prawdopodobnie więcej. Wiele osób pozostaje zaginionych.

Świadek: Byłem po prostu zszokowany

Turysta Michael Schade, który płynął łodzią, opuszczającą wyspę po porannej wycieczce, podczas wybuchu wulkanu sfilmował gruby pióropusz popiołu i dymu. Powiedział BBC, że był na kraterze 30 minut przed erupcją.

„Wciąż było bezpiecznie, ale starano się ograniczyć liczebność osób odwiedzających wulkan” – relacjonował.

Opisując erupcję, powiedział: „Właśnie wsiedliśmy na łódź… Potem ktoś pokazał palcem i zobaczyliśmy, co się stało. Byłem po prostu zszokowany”.

„Łódź zawróciła i złapaliśmy ludzi, którzy czekali na molo” – powiedział.

Jak piszą BBC i brytyjski dziennik „Guardian”, powołujące się na policję, z wyspy-wulkanu ewakuowano i zabrano do szpitali co najmniej 23 osoby.

PAP/IAR/INTERIA
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: