NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1163 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ukraina stoi przed nowymi wyzwaniami w rozmowach pokojowych z Rosją

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WARSZAWA, Polska (AP) – Kiedy nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński zasiada w poniedziałek w celu rozmów pokojowych w Paryżu z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem na ich pierwszym osobistym spotkaniu, stawka nie może być wyższa.

Ponad pięć lat walk na wschodzie Ukrainy między wojskami rządowymi a wspieranymi przez Moskwę separatystami zabiło ponad 14 000 osób, a zawieszenie broni pozostało nieuchwytne. Podczas gdy Zelenskiy uznał zakończenie konfliktu za priorytet, nowicjusz polityczny przybywa do stołu z weteranem Kremla w pozycji, która wydaje się być mniej korzystna:

– Zelenskiy wciąż nie spotkał się w Białym Domu z prezydentem USA Donaldem Trumpem, który chciał wzmocnić swoją pozycję na światowej scenie.

– Prezydent Francji Emmanuel Macron, gospodarz spotkania, jasno stwierdził, że chce ponownie nawiązać współpracę z Rosją i wrócić do robienia interesów po pięciu latach sankcji nałożonych na Rosję za jej działania na Ukrainie.

– Macron i inny mediator w rozmowach, niemiecka kanclerz Angela Merkel, spotkają się po raz pierwszy z Zelenskimyem, odkąd okazało się, że skrytykował ich podczas rozmowy telefonicznej z 25 lipca, która stała się przedmiotem śledztwa w sprawie impeachmentu przeciwko Trumpowi.

 

Istnieją zatem obawy tych, którzy popierają suwerenność Ukrainy, że Zelenskiy może w końcu dać Putinowi zbyt wiele ustępstw. Może to prowadzić do odwagi ze strony Ukraińców, którzy zdecydowanie sprzeciwiają się zbliżeniu z Rosją.

Rozmowy organizowane są w tak zwanym formacie normandzkim, który rozpoczął się wkrótce po aneksji rosyjskiego półwyspu krymskiego przez Rosję w 2014 r. I wspieraniu separatystów we wschodniej Ukrainie. Konsultacje utknęły w martwym punkcie od 2016 r., Ale zostały wznowione po wyborach Zeleńskiego.

„Cały koktajl ekonomii i geopolityki sprawia, że ​​sytuacja na Ukrainie jest bardzo trudna i stwarza wiele wyzwań” – powiedział Bruno Lete, ekspert ds. Bezpieczeństwa w niemieckim funduszu marszałkowskim USA, czołowym think tanku.

„Ale niezwykle ważne jest, aby Europejczycy i Stany Zjednoczone poparli Ukrainę” – argumentował Lete. „Bez pokoju i stabilności na Ukrainie nigdy nie będzie pokoju i stabilności w Europie”.

Największym wyzwaniem dla Kijowa jest prawdopodobnie sama Francja, a Macron mówił ostatnio o „śmierci mózgu” NATO z powodu braku koordynacji i przywództwa z Waszyngtonu, a także powiedział, że chce ponownie nawiązać kontakt z Rosją.

„To tak, jakby powiedzieć Rosji:„ Będę z tobą współpracował, a my zobaczymy o Ukrainie ”, powiedział Lete. „Powinien był poczekać do spotkania w Normandii. Nie pomaga przyczynie bezpieczeństwa europejskiego ”.

Wznowienie rozmów w formacie normandzkim również zostało przywrócone po kilku krokach budujących zaufanie między Moskwą a Kijowem, w tym zamian więźniów i wycofania wojsk przez obie strony.

W niedzielę papież Franciszek powiedział, że modlił się, aby rozmowy przyniosły pokój „na tym terytorium i jego ludności”.

Taras Kuzio, ekspert ds. Bezpieczeństwa i profesor na Narodowym Uniwersytecie Kijowskiej Akademii Mohyla, powiedział, że Zelenskiy już osłabił swoją pozycję, zgadzając się na rozmowy, mimo że Rosja twierdzi, że Krym nie podlega negocjacjom.

Kuzio opisał 41-letniego Zeleńskiego, do niedawna aktora komediowego, jako „wyjątkowo naiwnego w stosunkach międzynarodowych” i powiedział, że znajdzie się w trudnym miejscu – w obliczu twardego przeciwnika w Putinie i populacji, która odmówiłaby kapitulacji Moskwa.

Powiedział, że Zelenskiy nie rozumie, że rosyjski przywódca nigdy nie pójdzie na kompromis w sprawie konfliktu we wschodniej Ukrainie, ponieważ „dla Putina kompromis jest porażką”.

A dążenie Macrona do resetu z Moskwą również nie pomaga Ukrainie.

„Niebezpieczeństwo polega na tym, że Zelenskiy wpadnie w zasadzkę, gdy Macron pracuje dla Putina, ponieważ jego nowym celem jest naprawa relacji z Rosją, powrót do normalnych relacji, powrót do robienia interesów” – powiedział Kuzio.

Pomimo wyzwań Ukraina nadal ma wsparcie Unii Europejskiej, największego zagranicznego darczyńcy, a Merkel zdecydowanie popierała sankcje wobec Rosji.

Ale długoterminowe interesy gospodarcze Niemiec są ciągłym wyzwaniem dla Ukrainy.

Uważa się, że Berlin naruszył interesy Ukrainy, realizując rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream 2, który doprowadzi rosyjski gaz ziemny do Europy Zachodniej. Jego trasa omija Ukrainę, odcinając się jako kraj tranzytowy i źródło dochodów.

Relacje Niemiec z Moskwą skomplikowało wydalenie w zeszłym tygodniu dwóch rosyjskich dyplomatów z powodu bezczelnego zabicia obywatela Gruzji w Berlinie w sierpniu, a prokuratorzy sugerują, że zabójstwo zostało nakazane przez Rosję lub władze w Republice Czeczenii.

Zelenskiy również nie pomaga objawienia w rozmowie telefonicznej z Trumpem z 25 lipca. Szorstki zapis rozmowy ujawnił, że oskarża Merkel i Macrona o zbyt małą pomoc dla Ukrainy. W pewnym momencie Zelenskiy mówi Trumpowi: „Kiedy rozmawiałam z Angelą Merkel, ona rozmawia z Ukrainą, ale nic nie robi”.

W momencie wezwania Biały Dom wstrzymał prawie 400 mln USD na pomoc wojskową dla Kijowa, co dodatkowo zwiększyło obawy Ukrainy, że USA odwracają się od narażonego narodu.

Ukraińskie podejrzenia, że ​​Zachód bardziej troszczy się o interesy z Rosją niż suwerenność Ukrainy, sięgają czasów, gdy była republika radziecka ogłosiła niepodległość w 1991 roku.

Kabel dyplomatyczny napisany w 2009 r. Przez ówczesne USA. Ambasador na Ukrainie William Taylor opisał frustrację elity politycznej Kijowa. Ukraińcy wierzyli, że Berlin był „przeszkodą w ich dążeniu do członkostwa w UE i NATO”, napisał Taylor w kablu opublikowanym przez Wikileaks.

Taylor, obecnie pełniący obowiązki ambasadora USA na Ukrainie, który zeznawał podczas przesłuchań w sprawie impeachmentu w Kongresie, cytował kolorowe sformułowanie autorstwa byłego przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Wołodymyra Horbulina, który to podkreślił.

Taylor napisał, że Horbulin żartował, że w Kijowie istnieją dwie rosyjskie ambasady, ale „jeden mówi po niemiecku”.

Vadim Karasev, szef Instytutu Strategii Globalnych, niezależnego think tanku z siedzibą w Kijowie, powiedział, że Europejczycy „zmęczyli się niekończącymi się problemami Kijowa i coraz częściej patrzą na Moskwę, która ma wszystkie instrumenty, by wykorzystać sytuację”.

„Coraz bardziej przypominają Kijowowi o opóźnionych reformach i korupcji, zamiast mówić o solidarności i wspólnym europejskim domu” – powiedział Karasev.

Europejskie mocarstwa, powiedział, „nie mogą bez końca radzić sobie z problemami Kijowa, kiedy mają własne problemy do rozwiązania”.

___

Powiązany pisarz prasowy Yuras Karmanau w Kijowie przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: