DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Przypadek ospy małpiej w Wielkiej Brytanii

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

U pacjenta w Londynie zdiagnozowano małpią ospę – rzadką infekcję wirusową. Do zakażenia doszło prawdopodobnie podczas pobytu w Nigerii – podaje Public Health England.

Wirus ospy małpiej to egzotyczna zakaźna choroba, która bardzo rzadko przenosi się na ludzi. Objawia się wysypką na całym ciele, ewoluującą podobnie jak wykwity w ospie prawdziwej i ospie wietrznej.

Przypadek ospy małpiej w Wielkiej BrytaniiChory trafił do Guy’s and St Thomas’ NHS Foundation Trust w Londynie. (Fot. Getty Images)

Człowiek, który zarazi się wirusem, najczęściej wraca do zdrowia w ciągu kilku tygodni, jednak u niektórych osób choroba może ulec zaostrzeniu. Infekcja nie rozprzestrzenia się łatwo wśród ludzi, więc ryzyko zakażenia jest niskie.

W ub. tygodniu wirus małpiej ospy został wykryty w Londynie. Zdiagnozowano go u pacjenta, który wrócił z Nigerii do Wielkiej Brytanii. Chory trafił do Guy’s and St Thomas’ NHS Foundation Trust w Londynie.

Przedstawiciele PHE i NHS wdrożyli procedury kontroli zakażeń oraz kontaktują się z pasażerami, którzy podróżowali z zakażonym do Wielkiej Brytanii.

Ospa małpia jest zakaźną chorobą odzwierzęcą, wywoływaną przez wirusa ospy małpiej. Jest on przenowoszny przez gryzonie – przede wszystkim wiewiórki lub rzadziej przez małpy.

Wirusem można zainfekować się poprzez pogryzienie, bezpośredni kontakt z zakażonymi zwierzętami lub ich krwią czy płynami ustrojowymi, a także drogą kropelkową.

Choroba objawia się wysoką gorączką oraz powiększeniem węzłów chłonnych. Następnie pojawia się wysypka na skórze i błonach śluzowych jamy ustnej. Mogą pojawić się bóle głowy, mięśni, gardła, kaszel i ogólne osłabienie.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: