NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Protesty wybuchają, gdy Rosja dąży do zacieśnienia więzi z Białorusią

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mińsk, Białoruś (AP) – Przywódcy Rosji i Białorusi spędzili ponad pięć godzin soboty w delikatnych rozmowach na temat pogłębienia więzi między dwoma sojusznikami – spotkanie, które wywołało protest w stolicy Białorusi wśród tych, którzy obawiają się zamiarów Rosji.

Po rozmowach w Soczi na rosyjskim wybrzeżu Morza Czarnego między prezydentem Rosji Władimirem Putinem a prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką nie ogłoszono natychmiastowej umowy, ale jeden z wyższych urzędników rosyjskich powiedział, że zbliża się do porozumienia.

Ponad 1000 demonstrantów opozycji zgromadziło się w Mińsku, aby zaprotestować przeciwko ściślejszej integracji z Rosją, która, jak obawiają się, może zniszczyć poradziecką niepodległość Białorusi, narodu liczącego 10 milionów. Protestujący maszerowali przez białoruską stolicę, skandując „Nie dla integracji!” I „Białoruś dla Europy!”

Łukaszenko, który rządził Białorusią żelazną ręką od ponad ćwierćwiecza, polega na taniej rosyjskiej energii i pożyczkach, aby utrzymać gospodarkę swojego kraju w stylu sowieckim.

Rosja i Białoruś podpisały w 1997 r. Umowę związkową, która przewidywała bliskie więzi polityczne, gospodarcze i wojskowe, ale powstrzymała się od utworzenia jednego narodu.

Kreml wzmógł ostatnio presję na Białoruś, podnosząc ceny energii i obniżając dotacje. Rosyjscy urzędnicy twierdzą, że Mińsk powinien zaakceptować ściślejszą integrację gospodarczą, jeśli chce skorzystać z niższych cen energii.

Przemawiając na początku rozmów w Soczi, Łukaszenka wezwał Putina do dalszego wysyłania przesyłek paliwowych na Białoruś po cenach krajowych w Rosji.

„Chcemy tylko równych warunków – nic więcej”, powiedział Łukaszenko z krzywym uśmiechem, gdy stanął naprzeciw Putina po drugiej stronie stołu.

„Porozmawiamy o perspektywach na przyszłość. To przełomowe spotkanie – powiedział Putin. „Mam nadzieję, że będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby nasze ludy i narody były blisko i poruszały się przede wszystkim w sferze gospodarczej, ale także w dziedzinie społecznej, aby skorzystać z tej integracji”.

Minister gospodarki Rosji Maxim Oreshkin powiedział, że obie strony zawęziły swoje stanowiska w sprawie ropy naftowej, gazu i innych spornych kwestii, a przywódcy poinstruowali urzędników, aby nadal eliminowali pozostałe różnice. Putin i Łukaszenko spotkają się ponownie 20 grudnia w Petersburgu.

Niektórzy na Białorusi obawiają się, że nowe umowy mogą utorować drogę do pełnej fuzji obu krajów, co jest związane z aneksją Rosji w 2014 r. Przez Ukrainę na Półwyspie Krymskim.

Pojawiły się również spekulacje, że Putin, który sprawuje władzę przez prawie dwie dekady, może rozważyć połączenie z Białorusią jako sposób na pozostanie u steru nowego państwa związkowego Rosji i Białorusi po wygaśnięciu jego obecnej rosyjskiej kadencji prezydenckiej w 2024 r. .

„Kreml nie chce już płacić za retorykę i zaczyna żądać ustępstw politycznych od Mińska przed 2024 r., Wskazując na nowe państwo i nową pracę dla Putina” – powiedział Valery Karbalevich, niezależny analityk polityczny z siedzibą w Mińsku.

Putin był nieskory do swoich przyszłych planów.

Łukaszenka najeżył się pod presją Rosji, oskarżając, że niektórzy rosyjscy urzędnicy chcą zmusić Białoruś do osłabienia jej suwerenności. Białoruski przywódca przysiągł, że nie zrezygnuje z poradzieckiej niepodległości Białorusi, ale opozycja na Białorusi jest nadal zdenerwowana.

„Politycy bawią się białoruską suwerennością jak w grze karcianej i będziemy protestować tak długo, jak długo będzie zagrożenie dla naszej niezależności” – powiedział Pavel Severinets, organizator sobotniego rajdu.

Protest nie został usankcjonowany przez władze, ale policja pozwoliła demonstrantom maszerować przez centrum Mińska.

„Znowu próbują wciągnąć nas z powrotem do tego zgniłego imperium, które próbuje ożywić się kosztem sąsiadów”, powiedział 19-letni student Michaił Olszański, który zakrył twarz białoruską czerwoną i-przed Łukaszenką czerwono-i- Biała flaga.

Łukaszenka wykazywał niewielką tolerancję dla sprzeciwu, zyskując przydomek ostatniego dyktatora Europy, ale coraz częściej stara się dotrzeć do Zachodu, gdy napotyka presję ze strony Rosji.

USA i Unia Europejska wielokrotnie krytykowały władze Białorusi za wadliwe wybory i represje wobec opozycji, ale w ostatnich latach zniosły pewne sankcje, gdy Białoruś uwolniła więźniów politycznych.

„Mińsk gra w prostą grę, próbując zdobyć przewagę dla swojej radzieckiej gospodarki, grożąc zerwaniem unii z Rosją i zbliżeniem się do Zachodu” – powiedział Karbalevich. „Dlatego wstrzymano represje wobec opozycji. Łukaszenka nie chce się obudzić pewnego dnia jako gubernator prowincji w Rosji ”.

___

Isachenkov donosił z Moskwy.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: