DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Protesty w Hongkongu oznaczają 6-miesięczny znak masowym wiecem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – Niemal ukryta wśród tłumu demonstrantów, którzy maszerowali w Hongkongu w niedzielę, była jedną kobietą, która czołgała się dosłownie na rękach i kolanach po nierównej powierzchni drogi – trafna metafora trudnej ścieżki, którą przemierzył ruch protestacyjny w Hongkongu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Ciągnąc za sobą cegły i puste puszki po napojach na sznurku, młoda kobieta wywołała okrzyki zachęty ze strony innych protestujących. „Idź po to!” Krzyczeli.

„W jej sztuce performance chodzi o trudność lub powtarzalność demonstracji” – powiedziała jedna z przyjaciółek, która szła obok i identyfikowała się po nazwisku, Chan. „To naprawdę długotrwała walka”.

I taki, który pokazuje niewiele, jeśli w ogóle, oznak flagowania.

Masked protesters (AP Photo/Mark Schiefelbein)

Setki tysięcy demonstrantów tłoczyły się na ulicach Hongkongu, a ich śpiewy odbijają się echem od wieżowców, podczas masowego poparcia dla ruchu protestacyjnego wkraczającego w siódmy miesiąc.

Śpiewając „Walcz o wolność” i „Stań z Hongkongiem” morze protestujących utworzyło wielkiego ludzkiego węża wijącego się na blokach na wyspie Hongkong, od dzielnicy handlowej Causeway Bay do centralnej strefy biznesowej, w odległości ponad 2 kilometrów (1 1/4 mili). Był to jeden z największych zlotów od miesięcy i niezwykle spokojny.

Tłumy były tak duże i gęste, że marsz czasami zatrzymywał się. Protestujący przelali się na wąskie uliczki, wołając: „Rewolucja w naszych czasach”. Organizatorzy stwierdzili, że uczestniczyło w niej 800 000 osób, a policja nie oszacowała natychmiast.

Demonstrantka, która przemierzyła część trasy, nie podałaby swojego imienia. Ale jej protest odwrócił głowę, zamilkł na chwilę i zadał pytanie: jak długo Hongkong może dalej działać, aby zachować swobody, które czynią go wyjątkowym wśród chińskich miast?

Zaoferowała tę tajemniczą odpowiedź.

„Mamy zbyt duży ciężar, ale być może mamy wystarczająco dużo nadziei, abyśmy poszli dalej” – powiedziała.

Wielu maszerujących podniosło pięć palców, aby spełnić pięć żądań ruchu. Obejmują demokratyczne wybory na przywódcę i władzę ustawodawczą Hongkongu oraz żądanie sondowania zachowania policji podczas miesięcy ciągłych protestów.

Marcherzy powiedzieli, że mają nadzieję, że ogromna frekwencja może pomóc w uzyskaniu ustępstw od rządu dyrektora generalnego Carrie Lam. Protestujący obejmowali całe pokolenia. Młody syn jednego mężczyzny maszerował w swoim garniturze Spiderman.

„Tak wielu ludzi wciąż popiera ten ruch. Możesz zobaczyć, jak zdeterminowani są mieszkańcy Hongkongu ”, powiedział demonstrant Justin Ng, 20-letni student.

„Słyszałem małe dziecko krzyczące hasła – 4, 5 lat” – powiedział Ng. „To mnie naprawdę zachęciło, ponieważ nie chodzi tylko o to pokolenie, ale także o kolejne pokolenia”.

A protester’s umbrella and placard backing the 5 demands (AP Photo/Vincent Thian)

Marcherzy stwierdzili, że protesty stały się częścią ich życia od czasu wybuchu masowych demonstracji w czerwcu przeciwko wycofanym obecnie rządowemu środkowi, który pozwoliłby na wysłanie podejrzanych na proces w sądzie kontrolowanym przez Partię Komunistyczną w Chinach kontynentalnych.

Od tego czasu protesty przerodziły się w szeroko zakrojoną kampanię antyrządową, przedstawiając przywódcom komunistycznym w Pekinie poważny ból głowy i niszcząc gospodarkę Hongkongu.

Policja w strojach do zamieszek rozmieszczona w liczbach na obrzeżach marszu. Wcześniej tego dnia aresztowali 11 osób i zdobyli skrzynkę broni, w tym broń palną z ponad 100 kulami. Policja powiedziała, że podejrzani najwyraźniej planowali użyć broni podczas protestu, aby wrobić policję, której oskarżono o użycie nadmiernej siły przeciwko protestującym.

Marchers held aloft phones as darkness fell (AP Photo/Vincent Yu)

Przemoc była ograniczona, bank został zdewastowany, a policja doniosła, że ​​bomby z benzyną zostały wyrzucone przed Sądem Najwyższym w Hongkongu.

Organizator rajdu Eric Lai wezwał do powściągliwości policji i do niestosowania gazu łzawiącego.

„Mamy nadzieję, że będzie to sygnatura dla naszego ruchu po sześciu miesiącach, aby pokazać Carrie Lam, a także światu, że ludzie się nie poddają. Ludzie nadal będą walczyć o naszą wolność i demokrację – powiedział Lai.

Władze, które podczas poprzednich demonstracji swobodnie używały gazu łzawiącego, armatek wodnych i gumowych pocisków, mówią, że siła była niezbędna do rozproszenia twardych protestujących, którzy walczyli z funkcjonariuszami zamieszek, zdewastowanymi sklepami i rzucali bomby paliwowe. Policja zakazała masowych marszów, gdy protesty stawały się coraz bardziej gwałtowne, ale ustąpiły i pozwoliły na niedzielny marsz po kilku tygodniach względnego pokoju.

Zlot został zwołany przez Civil Human Front Front, grupę, która zorganizowała jedne z największych demonstracji, odkąd setki tysięcy protestujących po raz pierwszy maszerowało 9 czerwca przeciwko ustawie o ekstradycji.

A masked marcher (AP Photo/Vincent Thian)

 

Główną skargą protestujących w niedzielę było to, że policja była zbyt ciężka, dokonując tysięcy aresztowań od czerwca.

„Są poza kontrolą”, powiedział Ernest Yau, 28-letni konsultant. Powiedział, że ruch połączył Hongkong.

„Rozumiemy naszego wspólnego wroga” – powiedział. „Rozumiemy, że musimy zjednoczyć się, aby walczyć z Chinami, aby walczyć z rządem, który nie słucha swoich obywateli”.

___

Współtworzona z prasy dziennikarka Katie Tam przyczyniła się do powstania tego raportu.

 

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: