DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nadwagę ma dziś trzech na pięciu dorosłych Polaków, a co czwarty choruje na otyłość. A będzie jeszcze gorzej. Według szacunków Narodowego Funduszu Zdrowia za 6 lat z otyłością będzie się zmagać aż 30 proc. naszych rodaków. W najszybszym tempie tyją dzieci.

Polskie dzieci tyją najszybciej w EuropieNa świecie żyje ponad 600 mln osób z otyłością, ale polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. (Fot. Getty Images)

„Dziś na świecie żyje ponad 600 mln osób z otyłością, a liczba ta z roku na rok dramatycznie wzrasta. W Polsce według danych z 2016 roku problem nadwagi dotyczył 68 proc. mężczyzn i 53 proc. kobiet, a z otyłością zmagało się 25 proc. mężczyzn i 23 proc. kobiet. Do 2025 roku otyłość będzie dotyczyła już co trzeciego mężczyzny i 26 proc. kobiet” – ostrzega prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański, internista oraz hipertensjolog, kierownik Katedry Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych i Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, organizator kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”.

Do 2025 roku otyłość będzie dotyczyła co trzeciego mężczyzny i 26 proc. kobiet – ostrzega prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański. (Fot. Getty Images)

Prof. Bogdański dodaje, że jeszcze bardziej zatrważające są dane na temat otyłości wśród dzieci. „Według statystyk publikowanych w ciągu ostatnich kilku lat Polska jest liderem w tej dziedzinie. Otyłość wśród polskich dzieci i nastolatków rośnie najszybciej w Europie” – wskazuje.

I dodaje, że ten problem wymaga natychmiastowych reakcji. „Należy sobie uświadomić, że jeśli do 13 roku życia uda się nam poradzić z nadwagą czy otyłością u dziecka, to niemal do zera spada ryzyko, że ono będzie się zmagać z tymi dolegliwościami w dorosłym życiu” – podkreśla prof. Bogdański.

Problem otyłości wśród dzieci i nastolatków wymaga natychmiastowych reakcji – twierdzi specjalista. (Fot. Getty Images)

Otyłość jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych XXI wieku. To przewlekła choroba cywilizacyjna, która ma dewastujący wpływ na nasze zdrowie. Z otyłością powiązanych jest ponad 200 różnych chorób – od nowotworów, przez choroby układu krążenia i schorzenia ortopedyczne, aż po cukrzycę.

„Lecząc nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, zaburzenia lipidowe i wiele innych, tak naprawdę leczymy powikłania. Ale zapominamy o ich przyczynie, czyli otyłości” – mówi ekspert. Podkreśla też, że otyłość jest niezależną jednostką chorobową, ale stanowi też czynnik ryzyka wystąpienia wielu innych chorób. Dlatego ważne jest właściwe rozpoznanie i podjęcie skutecznego leczenia.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: