NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Onsen – gorące japońskie źródła

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Integralną częścią japońskiej kultury są kąpiele w naturalnych gorących źródłach. Aby takie miejsce mogło zostać zakwalifikowane jako onsen, musi mieć określoną temperaturę i musi naturalnie zawierać jeden z 19 minerałów – z których każdy ma właściwości lecznicze.

Onsen - gorące japońskie źródłaKąpiele w naturalnych gorących źródłach są ważną częścią japońskiej kultury. (Fot. Getty Images)

Gorące źródła onsen są bardzo liczne i popularne w całej Japonii. Istnieje wiele ich rodzajów, zawierających różne minerały, które zapewniają różnorakie korzyści zdrowotne, wszystkie zaś mają relaksujący wpływ na ciało i ducha.

Ze względu na obecność minerałów, mają one szczególne znaczenie dla pielęgnacji skóry, wiele z nich wykazuje właściwości lecznicze i łagodzące choroby skóry.

Niektóre onseny zakazują wstępu osobom z tatuażami. (Getty Images)

Balneoterapia, stosowanie kąpieli jako formy leczenia, jest szeroko praktykowane w Japonii. Chociaż ogólnie uważa się je za element „medycyny alternatywnej”.

Związki mineralne, temperatura wykazują właściwości, które wspomagają łagodzenie dolegliwości dermatologicznych, takich jak zapalenie skóry, ale również związanych ze schorzeniami mięśniowo-szkieletowymi.

Dzięki położeniu geograficznemu Japonia jest rajem dla miłośników gorących źródeł. Jak donosi BBC, istnieje ponad 25 tys. naturalnie występujących mineralnych gorących źródeł, które pomagają zasilać 3 tys. ośrodków spa w całym kraju.

Hakodate, Japonia: Także snow monkeys, czyli japońskie makaki, uwielbiją relaks w onsen. (Fot. Getty Images)

Jednym z najbardziej popularnych ośrodków jest Kurama Onsen, gdzie można oddać się kąpieli na świeżym powietrzu. Całość położona jest niecałą godzinę drogi od centrum Kioto. Kurama, położona w pięknym nowoczesnym ryokanie (tradycyjnej gospodzie), ze wspaniałymi widokami na góry, otoczona jest japońskimi drzewami cedrowymi.

Kąpiele w onsenach są ważną częścią japońskiej kultury, w których obowiązuje pewna ustalona etykieta. W zależności od odwiedzanego obiektu, przed wejściem do źródła należy spłukać się wodą. Większość onsen nie zezwala na kostiumy kąpielowe. W tych miejscach obowiązują osobne kąpieliska dla mężczyzn i kobiet. Co ciekawe, niektóre onseny zakazują wstępu osobom, które mają tatuaże.

Gorące źródła to jedna z atrakcji Japonii, która staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Jak wskazuje „The Telegraph”, w 1995 roku Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło skromne 3,3 mln podróżnych, co czyniło go 34. najchętniej odwiedzanym miejscem. Obecnie Japonia zajmuje 12. miejsce, wskazuje raport Światowej Organizacji Turystyki ONZ.

Na tę pozycję Japonia pracowała długo, skutecznie kusząc turystów fascynującymi świątyniami, neonowymi drapaczami chmur, ośnieżonymi górami i piaszczystymi plażami. Jak wskazuje raport, mimo katastrofy w Fukushimie w marcu 2011 r., która przyczyniła się do spadku liczby przybywających turystów, już w 2014 i 2015 r. liczba odwiedzających wzrosła z ponad 8 mln do ponad 13 mln, aby w 2016 r. osiągnąć pułap prawie 20 mln.

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “Onsen – gorące japońskie źródła

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: