DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Media: Wywiad wojskowy Rosji zhakował sztab wyborczy Macrona

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Dziennik „Le Monde” podał w sobotę, że hakerzy pracujący dla wywiadu wojskowego Rosji wykradli maile sztabu wyborczego Emmanuela Macrona przed wyborami prezydenckimi we Francji w 2017 roku. Gazeta powołuje się na ustalenia specjalnego zespołu Google’a i organizacji FireEye.

FireEye specjalizuje się w tropieniu bardzo wyrafinowanych przestępstw cybernetycznych, zwłaszcza związanych z rosyjskimi służbami. Analizy FireEye i Google’a potwierdziły, że dwa zespoły hakerów powiązane z GRU zaatakowały zaplecze wyborcze Macrona.

Najpierw grupa APT28 w marcu 2017 roku rozpoczęła ataki typu spear phishing, polegające na wysyłaniu maili od rzekomo zaufanego nadawcy, których celem jest uzyskanie  poufnych informacji, takich jak hasła dostępowe. Według Google’a w maju 2017 roku, na dwa dni przed drugą tura wyborów prezydenckich we Francji, grupa Sandworm, rozpoczęła następną rundę ataków, przy użyciu tej samej metody.

Macron oskarżył wtedy Rosję o to, że prowadzi we Francji „operację destabilizacji”, która miała na celu „sianie niepokoju i dezinformacji”.

W lutym „Financial Times” napisał, że grupa APT28, łączona z cyberatakami na Demokratów w USA i wyciekiem maili sztabu Macrona, działa jak agencja wywiadowcza, „gromadząca dane geopolityczne i informacje pomagające w kształtowaniu rosyjskiej polityki”.

„FT” napisał też wówczas, powołując się na FireEye, że hakerzy z grupy Sandworm „są bardziej dyskretni niż APT28, ale atakują wiele rządów i władz lokalnych w Europie za pomocą spersonalizowanych ataków (spear phishing), zwłaszcza w Polsce”.

Japońska firma Trend Micro zajmująca się cyberbezpieczeństwem jako pierwsza w kwietniu 2017 roku ostrzegła, że APT28 atakuje sztab wyborczy Macrona, ale informacji tych nie udało się wtedy potwierdzić.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Media: Wywiad wojskowy Rosji zhakował sztab wyborczy Macrona

 1. Węgry: O czym rozmawiali Putin i Orban?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019103011281279-orban-putin-wegry-rosja-sputnik/

  Chaotyczna polityka zagraniczna PL

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019120511457530-duda-o-rosji-w-nowym-jezyku-czy-nadszedl-czas-na-przestawienie-zwrotnicy-sputnik-polska/

  „„Jest to nowy język, są to słowa, których do tej pory (można powiedzieć bez niebezpieczeństwa popełnienia błędu) nie słyszeliśmy ani razu ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. Przypominam przecież, że przy każdej okazji, przy występach na forach ONZ czy poprzednich szczytów NATO prezydent Polski przez cały czas jak mantrę powtarzał te same argumenty o zagrożeniu rosyjskim, o łamaniu prawa międzynarodowego itd.” – mówi publicysta.”

  „„Ale wydaje się to, co powiedział prezydent Andrzej Duda na temat Rosji, świadczy o dwóch kwestiach: polityka Polski jest odbiciem polityki Stanów Zjednoczonych. W związku z czym, po pierwsze, wydaje mi się, że jest to kwestia może nie tyle zrozumienia, ile chwilowego dostosowania się do obecnej postawy Trumpa. Z drugiej strony myślę, że bardzo poważne wrażenie w Warszawie zrobiła ostatnia wizyta prezydenta Putina na Węgrzech.”

 2. Sondaż

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019120811469325-polska-sondaz-co-trzeci-polak-uwaza-ze-rosja-nie-zagraza/

  „Brak zgody Dudy na nazywanie Rosji wrogiem NATO znaczy niewiele. Po prostu Duda postanowił nie wchodzić w dysonans z Trumpem i Macronem. Ale słowa to jeszcze nie polityka. Warszawa nie zamierza rezygnować z polityki nacisków i sankcji. Wrogiem Rosji nie nazywają, ale postępują, jak z wrogiem” – napisał Puszkow w Twitterze.”

  LGBT https://pl.sputniknews.com/opinie/2019092511099021-lgtb-czy-rosji-kogo-bardziej-obawiaja-sie-polacy-sputnik-polska/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: