DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Łukaszenka do Putina: Nie prosimy o nic, chcemy tylko równych warunków. W przeciwnym razie…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W rezydencji Władimira Putina „Boczarow Ruczaj” w  trwają rozmowy ostatniej szansy prezydentów Rosji i Białorusi ws. zacieśnienia integracji. Oprócz szefów państw w negocjacjach uczestniczą premierzy i inni przedstawiciele delegacji rządowych obu krajów.  podają, że przewidziana jest także rozmowa w formule face to face.

fot: vitbich.org

„Nie prosimy o tani gaz, nie chcemy taniej ropy. Najważniejsze, aby równe warunki były. W przeciwnym razie po prostu nie stworzymy podstaw dla naszych relacji” – oświadczył Aleksander Łukaszenka. –  Jako naukowiec, kandydat nauk ekonomicznych, rozumiesz to nie gorzej niż ja. To jedyny problem, nad którym nasze rządy w zasadzie pracują. Zebraliśmy się, aby rozwiązać te problemy”- dodał białoruski prezydent, cytowany przez rządową agencję BelTA.

Tematy wiodące dzisiejszych rozmów Łukaszenki z Putinem to: cena gazu i ropy, rekompensata za zanieczyszczoną ropę, rekompensata za „”, dostęp do rosyjskiego rynku.

Agencja BelTA cytuje też rosyjskiego prezydenta, który mówił o korzyściach wynikających z integracji.

„Chcę wyrazić nadzieję, że nadal będziemy robić wszystko, aby nasze narody i kraje odczuły swoją bliskość, nadal zbliżały się, przede wszystkim oczywiście w sferze gospodarczej, ale i w sferze społecznej, co jest niezwykle ważne, a także uzyskały znaczące korzyści z tej integracji ”- powiedział .

Prezydent Federacji Rosyjskiej przypomniał, że dzisiejsze spotkanie odbywa się w przeddzień 20. rocznicy podpisania traktatu związkowego.

„Ministrowie, szefowie rządów wykonali sporo pracy, aby przeanalizować to, co zostało zrobione w ramach podpisanego wcześniej traktatu o Państwie Związkowym, rozmawiali o tym, co i jak zrobić, aby wdrożyć to, co jeszcze nie zostało wdrożone w ramach tego dokumentu, co można byłoby zaktualizować w związku ze zmianą okoliczności, w tym mam na myśli nasze relacje z innymi kolegami z Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, porozmawiać o perspektywach. Wydaje mi się, że w tym sensie nasze spotkanie jest znaczące” – powiedział Putin.

Przypomnijmy, że przywódcy krajów omawiają sporne kwestie przed podpisaniem porozumienia o „pogłębieniu integracji”, które mają zostać podpisane 8 grudnia, w dniu 20. rocznicy Traktatu Związkowego.

 protestowali dziś przeciwko konfederacyjnym zamiarom prezydentów. Ich zdaniem należy również anulować umowę o państwie związkowym z Rosją z 1999 r., która stała się pretekstem do rozmów o zacieśnieniu integracji. Tymczasem kanał  związany z Administracją prezydenta donosi, że „Białorusini zebrali się w Mińsku, by wesprzeć Aleksandra Łukaszenkę”. Nic bardziej mylnego. Prezydent jest przez Białorusinów obarczany wina za zaistniała sytuację. To on przez 25 lat robił wszystko, żeby uzależnić kraj od Moskwy.

Intensywne naciski Kremla na  trwają od grudnia 2018 r.  naciska na „pogłębianie integracji” z Białorusią, uzależniając dalsze gospodarcze wsparcie dla tego kraju od realizacji zapisów umowy o powstaniu państwa związkowego z 1999 r., które przewidują m.in. utworzenie wspólnych instytucji państwowych.

Opozycja, która nie posiada żadnych informacji na temat zawartości pakietu dokumentów, które mają być jutro podpisane obawia się, że dalszej utraty suwerenności i jeszcze większe uzależnienie się od Rosji.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: