NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Jak szkodzi podróż samolotem? O tym się nie mówi!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Latanie samolotem to szybki, wygodny i wbrew temu co mówi część ludzi całkiem bezpieczny sposób przemieszczenia się z miejsca na miejsce. Nic dziwnego, że coraz więcej Polaków wybiera ten środek lokomocji. Jednak częste podróżowanie samolotem może prowadzić do… problemów ze zdrowiem.

Wiele osób boi się latania samolotem ze względu na ryzyko katastrofy lotniczej. Pojawiające się w telewizji co kilka dni obrazki płonących, spadających statków powietrznych napawają grozą i poruszają bojaźliwą ludzką wyobraźnię. Fakty i liczby wskazują jednak na to, że samolot jest całkiem bezpieczną metodą podróżowania. Pod względem wypadków. Bo są jeszcze inne aspekty latania, o których się nie mówi.

Zawroty głowy z braku tlenu

Wraz ze wzrostem wysokości spada zawartość tlenu w powietrzu. Na pokładzie samolotu gaz ten utrzymywany jest pod ciśnieniem na właściwym poziomie, ale tylko do wysokości 2,5 km nad ziemią.

Powyżej tego poziomu jego stężenie zmniejsza się z „normalnych” 21 proc. do 15 proc. Osoby zdrowe nie powinny odczuć tej różnicy. U niektórych pasażerów mogą jednak wystąpić przykre objawy, jak spłycenie oddechu, zawroty głowy czy problemy z koncentracją.

Zaburzenia snu

Chodzi o popularny jet lag – zespół objawów związany ze zmianą strefy czasowej. Jego natężenie rośnie wraz z pokonaną odległością. Zależy też od kierunku lotu: we znaki daje się mocniej, gdy podróżujemy na wschód, skracając sobie dobę.

Skutki? Zaburzenia snu, problemy z koncentracją, zmęczenie, dolegliwości trawienne i jelitowe oraz bóle głowy.

Promieniowanie kosmiczne i nowotwory

Dziesięć kilometrów nad ziemią atmosfera jest rzadsza niż tuż nad jej powierzchnia, więc podczas lotu słabiej chroni nas przed promieniowaniem kosmicznym. Przykładowo, pokonując samolotem trasę z Warszawy do Nowego Jorku i z powrotem, jesteśmy narażeni na promieniowanie w ilości odpowiadającej prześwietleniu klatki piersiowej.

W przypadku sporadycznych lotów skutki zdrowotne są znikome, jednak częste podróże ponad chmurami mogą wiązać się ze wzrostem ryzyka rozwoju nowotworów – to problem zwłaszcza dla członków załogi.

Naukowcy podkreślają, iż trzeba też wyjaśnić, czy częstsze występowanie raka skóry wśród personelu pokładowego linii lotniczych wiąże się wyłącznie z narażeniem na promieniowanie kosmiczne, czy mają na to również wpływ inne czynniki, np. związane ze stylem życia.

Ból uszu

Gdy ciśnienie w kabinie zmienia się gwałtownie podczas startu i lądowania, wiele osób odczuwa dotkliwy ból w uszach. To efekt nacisku powietrza na błonę bębenkową. Jednym ze sposobów na pozbycie się dolegliwości jest ziewanie.

Pomóc może też żucie gumy lub wydmuchanie powietrza przez zaciśnięty nos. Osobom, które tuż przed podróżą cierpią na zapalenie ucha, zatok lub nosa zaleca się przełożenie lotu.

Zespół aerotoksyczny: porażenie nerwów

Zmęczenie, nudności, bóle głowy, dolegliwości neurologiczne – to objawy zespołu aerotoksycznego. Pod tą nazwą kryje się szereg zaburzeń związanych z narażeniem na toksyny obecne w powietrzu na pokładzie samolotu.

Choć jest ono filtrowane, to jednak nie zawsze skutecznie. Zdarza się, że przedostają się do niego opary z płynów hydraulicznych czy oleju. Ich najgroźniejszym składnikiem jest fosforan trikrezylu, znany z właściwości neurotoksycznych.

Śmiertelne niebezpieczeństwo: Zator

Jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń związanych z podróżą samolotem. Wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej utrudnia krążenie krwi. Sprzyja to powstawaniu zakrzepów, co samo w sobie nie jest niebezpieczne.

Jednak oderwanie się skrzepliny od ściany żyły może doprowadzić do zatoru tętnicy płucnej, a w efekcie – zgonu. Dlatego w trakcie lotu warto od czasu do czasu się przejść.

zrodlo:menway.interia.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: