NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

CAŁY FILM – DOKUMENTALNY !CO SIĘ STAŁO Z LUDŹMI GDY PRZYPRAWA O NAZWIE CUKIER STAŁA SIĘ PRODUKTEM SPOŻYWCZYM !!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jesz „zdrowo” i tyjesz? Australijczyk Damon Gameau w swoim dokumencie pokazuje, dlaczego tak się dzieje i uświadamia widzom, że ich główny wróg, czyli cukier, ukryty jest w produktach reklamowanych jako bardzo zdrowe i odchudzające jedzenie.

 

 

Gameau przeprowadził eksperyment i przez dwa miesiące dostarczał organizmowi równowartość 40 łyżeczek cukru dziennie. W tym czasie przytył siedem kilogramów, zaczął chorować na wątrobę i pojawiły się u niego stany depresyjno-lękowe. I w przeciwieństwie do Morgana Spurlocka, który w słynnym filmie „Super Size Me” pokazał, jak niszczy organizm jedzenie z fast foodów, Australijczyk jadał rzeczy, które uważane są za zdrowe, m.in. owocowe jogurty, płatki śniadaniowe i różne niskotłuszczowe produkty. Jadł, tył i czuł się coraz gorzej.

Jak się okazuje, przetworzona żywność zawiera większą ilość cukru niż możemy się spodziewać. I wcale nie jest tak, że najważniejsza jest liczba kalorii, którą zjadamy. Organizm lepiej bowiem radzi sobie z tłuszczem niż z cukrami złożonymi. A produkty niskotłuszczowe są zwykle mocniej dosładzane po to, by były smaczne i dzięki temu chętniej kupowane. Koło się zamyka.

Damonowi Gameau podczas jego eksperymentu towarzyszył zespół lekarzy, którzy tłumaczyli, co się z nim dzieje i jakie procesy zachodzą w jego organizmie.

Dokument jest zrealizowany w lekki i dowcipny sposób, są w nim animowane wstawki. Atrakcja goni atrakcję. Słodycze wirują w rytm przebojowej muzyki, pojawiają się gwiazdy takie jak np. Hugh Jackman czy Stephen Fry. Jest też wycieczka po krwioobiegu umęczonego nadmiarem cukry organizmu Gameau, a naukowcy wychylają się z etykiet dyskryminowanych produktów, by wytłumaczyć, dlaczego powinniśmy ich unikać . Całość jest kolorowa i migotliwa.

Tymczasem wesoło nie jest. Brzuch reżysera rośnie niemal tak szybko jak brzuch jego ciężarnej dziewczyny. Australijczyk pokazuje też inne ofiary cukru – np. nastolatka, który wypił w swoim niedługim życiu tyle słodkiego napoju gazowanego, że trzeba było mu usunąć wszystkie zęby.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by ograniczyć się do sześć łyżeczek cukru na dobę. Większość ludzi objętych badaniami zjada aż… 30 łyżeczek, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jaki morał płynie z filmu? Otóż, wbrew temu, co nam wpajano od lat, powtarzając słowa Melchiora Wańkowicza, że „cukier krzepi”, tzw. białego zabójcy należy unikać. Konieczne jest też ograniczone zaufanie do koncernów żywnościowych, które podstępnie nas cukrem faszerują. Cukier uzależnia i organizm chce go potem więcej i więcej. Film Gaumona nie wznosi się na wyżyny dokumentalnego artyzmu, ale pomoże na pewno rozpocząć rozsądne planowanie posiłków. Cukier – jak powtarzają naukowcy – nie jest wcale taki zły, ale lepiej go unikać. A po wejściu do supermarkety trzeba natychmiast skierować kroki do działu z owocami i warzywami!

„Cały ten cukier”, Australia, reż. Damon Gameau

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “CAŁY FILM – DOKUMENTALNY !CO SIĘ STAŁO Z LUDŹMI GDY PRZYPRAWA O NAZWIE CUKIER STAŁA SIĘ PRODUKTEM SPOŻYWCZYM !!

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: