NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Sondaż: Amerykanie doceniają wagę spraw światowych, ale mało o nich wiedzą

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Amerykanie doceniają znaczenie zagadnień międzynarodowych w ich życiu codziennym, ale niewiele o nich wiedzą, tak jak i o geografii politycznej współczesnego świata – wynika z sondażu przeprowadzonego przez renomowany Instytut Gallupa.

Sondaż „Wiedzy dorosłych Amerykanów o świecie” Instytutu Gallupa został przeprowadzony wśród ponad 2,6 tys. Amerykanów na zlecenie dwóch prestiżowych amerykańskich, pozarządowych, ponadpartyjnych organizacji: działającej od roku 1921 Rady Stosunków Zagranicznych (Council on Foreign Relations – CFR) i założonego w roku 1888 Narodowego Towarzystwa Geograficznego (National Geographic Society – NGS).

Sondaż: Amerykanie doceniają wagę spraw światowych, ale mało o nich wiedząZdecydowana większość mieszkańców USA uważa, że zagadnienia międzynarodowe powinny trafić do programu nauczania szkół średnich i wyższych. (Fot. Getty Images)

Zdecydowana większość respondentów – 88 proc. – mimo izolacjonistycznego nastawienia polityki „America First” („Ameryka przede wszystkim”) prezydenta Donalda Trumpa i jego administracji – uważa, że Stany Zjednoczone w rozwiązywaniu globalnych problemów powinny działać na arenie międzynarodowej we współpracy z innymi państwami, a tylko 6 proc. – że samodzielnie.

Wśród najważniejszych zagadnień międzynarodowych badani wymienili: handel międzynarodowy (29 proc.), nielegalną imigrację (26 proc.), zmiany klimatyczne (17 proc.) i terroryzm (12 proc.).

Tylko 3 proc. badanych, wśród ważnych zagadnień międzynarodowych, wymieniło utrzymanie takich sojuszy wojskowych jak NATO. Jednak zdecydowana większość badanych (75 proc.) prawidłowo wskazała, że głównym celem NATO w momencie jego powstania 70 lat temu było powstrzymanie agresji ze strony Związku Sowieckiego.

Wiedza Amerykanów o problemach na świecie jest na niewielkim poziomie. (Fot. Getty Images)

Podczas gdy 70 proc. ankietowanych wyraziło przekonanie, że zagadnienia międzynarodowe mają wpływ na ich codzienne życie i podkreśliło znaczenie popularyzacji wiedzy w tej dziedzinie, tylko niewiele więcej niż połowa z nich była w stanie prawidłowo odpowiedź na pytania dotyczące zagadnień międzynarodowych i geografii świata. Tylko 6 proc. odpowiedziało prawidłowo na przynajmniej 80 proc. pytań sondażu.

80 proc. uczestników sondażu uważa, że problemy polityki zagranicznej powinny być przedmiotem nauczania w szkołach średnich, a prawie 90 proc. opowiedziało się za włączeniem tych zagadnień do programów nauczania w szkołach wyższych.

„Znajomość geografii i geopolityki w coraz bardziej wzajemnie powiązanym współczesnym świecie ma obecnie większe znaczenie niż kiedykolwiek w amerykańskiej edukacji” – wskaza Richard Haas, prezes Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), komentując wyniki sondażu.

„Dobrą wiadomością jest to, że Amerykanie chcą wiedzieć więcej o świecie. Dlatego organizacje takie CFR i National Geographic Society nasiliły swoje wysiłki, aby dotrzeć do szerszego grona Amerykanów” – dodał prezes CFR.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: