DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Sondaż: Amerykanie doceniają wagę spraw światowych, ale mało o nich wiedzą

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Amerykanie doceniają znaczenie zagadnień międzynarodowych w ich życiu codziennym, ale niewiele o nich wiedzą, tak jak i o geografii politycznej współczesnego świata – wynika z sondażu przeprowadzonego przez renomowany Instytut Gallupa.

Sondaż „Wiedzy dorosłych Amerykanów o świecie” Instytutu Gallupa został przeprowadzony wśród ponad 2,6 tys. Amerykanów na zlecenie dwóch prestiżowych amerykańskich, pozarządowych, ponadpartyjnych organizacji: działającej od roku 1921 Rady Stosunków Zagranicznych (Council on Foreign Relations – CFR) i założonego w roku 1888 Narodowego Towarzystwa Geograficznego (National Geographic Society – NGS).

Sondaż: Amerykanie doceniają wagę spraw światowych, ale mało o nich wiedząZdecydowana większość mieszkańców USA uważa, że zagadnienia międzynarodowe powinny trafić do programu nauczania szkół średnich i wyższych. (Fot. Getty Images)

Zdecydowana większość respondentów – 88 proc. – mimo izolacjonistycznego nastawienia polityki „America First” („Ameryka przede wszystkim”) prezydenta Donalda Trumpa i jego administracji – uważa, że Stany Zjednoczone w rozwiązywaniu globalnych problemów powinny działać na arenie międzynarodowej we współpracy z innymi państwami, a tylko 6 proc. – że samodzielnie.

Wśród najważniejszych zagadnień międzynarodowych badani wymienili: handel międzynarodowy (29 proc.), nielegalną imigrację (26 proc.), zmiany klimatyczne (17 proc.) i terroryzm (12 proc.).

Tylko 3 proc. badanych, wśród ważnych zagadnień międzynarodowych, wymieniło utrzymanie takich sojuszy wojskowych jak NATO. Jednak zdecydowana większość badanych (75 proc.) prawidłowo wskazała, że głównym celem NATO w momencie jego powstania 70 lat temu było powstrzymanie agresji ze strony Związku Sowieckiego.

Wiedza Amerykanów o problemach na świecie jest na niewielkim poziomie. (Fot. Getty Images)

Podczas gdy 70 proc. ankietowanych wyraziło przekonanie, że zagadnienia międzynarodowe mają wpływ na ich codzienne życie i podkreśliło znaczenie popularyzacji wiedzy w tej dziedzinie, tylko niewiele więcej niż połowa z nich była w stanie prawidłowo odpowiedź na pytania dotyczące zagadnień międzynarodowych i geografii świata. Tylko 6 proc. odpowiedziało prawidłowo na przynajmniej 80 proc. pytań sondażu.

80 proc. uczestników sondażu uważa, że problemy polityki zagranicznej powinny być przedmiotem nauczania w szkołach średnich, a prawie 90 proc. opowiedziało się za włączeniem tych zagadnień do programów nauczania w szkołach wyższych.

„Znajomość geografii i geopolityki w coraz bardziej wzajemnie powiązanym współczesnym świecie ma obecnie większe znaczenie niż kiedykolwiek w amerykańskiej edukacji” – wskaza Richard Haas, prezes Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), komentując wyniki sondażu.

„Dobrą wiadomością jest to, że Amerykanie chcą wiedzieć więcej o świecie. Dlatego organizacje takie CFR i National Geographic Society nasiliły swoje wysiłki, aby dotrzeć do szerszego grona Amerykanów” – dodał prezes CFR.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: