DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Prorządowi protestujący potępiają „zamieszek” w Hongkongu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – Dopiero po znalezieniu bezpieczeństwa w liczbach, dołączeniu w sobotę do setek innych prorządowych protestujących w Hongkongu, Reddy Lin zebrała się na odwagę, by włożyć czerwoną koszulkę z napisem „Chiny, kocham cię ”I przyklej na twarzy naklejkę w kształcie chińskiej flagi.

Ale na przejażdżkę pociągiem do domu nauczycielka powiedziała, że znów zdejmie całe swoje prochińskie stroje. Powiedziała, że ryzyko napotkania zwolenników z rywalizującego obozu, którzy sprzeciwiają się komunistycznym władcom Chin, jest po prostu zbyt duże.

„To jest bardzo niebezpieczne. Pobiją cię – powiedziała. „Są brutalami”.

Lin i setki innych protestujących machających czerwonymi chińskimi flagami spakowali park w Hongkongu, aby głośno potępić to, co według nich jest rządem terroru narzuconym miastu przez miesiące demonstracji antyrządowych. Protest uwypuklił przepaść między obozami pro i antyrządowymi w Hongkongu, z podziałami, które wydają się nie do pogodzenia.

W porównaniu z setkami antyrządowych wieców, które chwytały Hongkong od czerwca, demonstracja pro-chińska była jak przejście przez lustro. Policja w Hongkongu była chwalona za zbawicieli, a nie prześladowców. Chiny zostały przedstawione jako kraj do kochania, a nie strachu. Hongkong został opisany jako miasto bardziej wolne niż większość, zamiast miejsca tracącego swobody.

Główną skargą demonstrantów było to, że przestraszyli się odzianego na czarno, często brutalnego twardego rdzenia ruchu antyrządowego.

Nazywając ich „uczestnikami zamieszek”, wielu powiedziało, że twardo protestujący niszczą wolności Hongkongu, zamiast je chronić, uciekając się do przemocy.

W śpiewach tłum nazywał antyrządowych protestujących „karaluchami”. Zdjęcia pokazane na wiecu pokazują zakrwawione twarze ludzi, którzy zostali zaatakowani podczas protestów. Wśród nich znaleźli się ludzie, których motłoch uznał za niechętnych ruchowi antyrządowemu, w tym człowiek oblany łatwopalną cieczą i podpalony w zeszłym miesiącu.

„Niszczą wszystko” – wkurzała się Tata Tsg, emerytka z rajdu, która powiedziała, że jest zbyt przestraszona, aby wychodzić wieczorem. „Ci dranie mają wolność, ja nie mam wolności.”

Tsg i dwaj przyjaciele, którzy do niej dołączyli, siostry Angie i Winnie Choi, powiedzieli, że po raz pierwszy którykolwiek z nich po pięćdziesiątce wziął udział w proteście. Angie Choi niosła plakat z napisem: „Ekstremalne zamieszki. Hongkong cierpi. ”

Lin, nauczycielka obywatelstwa, która podróżowała z sąsiedniego chińskiego miasta Shenzhen na protest na małym placu pośród wieżowców w Hongkongu, zebrała setki podpisów pod listami z podziękowaniami, które powiedziała, że wyśle pocztą do bardzo złej policji siła.

„Pracują bardzo ciężko” – powiedziała. Lin powiedziała, że jej 20-letni syn, który studiuje na uniwersytecie w Hongkongu, zbyt bał się dołączyć do niej podczas demonstracji, bojąc się, że zostanie rozpoznany przez kolegów z klasy i „pobity”.

Siły policyjne zostały znienawidzone przez wielu antyrządowych protestujących, wściekłych z powodu liberalnego użycia przez tłumaczy zamieszek duszącego gazu łzawiącego i tysięcy często aresztowań mięśniowych. Wezwanie do niezależnego zbadania zachowania policji jest jednym z głównych żądań ruchu antyrządowego.

Nowy komisarz policji w Hongkongu, Chris Tang, powiedział w sobotę w Pekinie, że zastosuje zarówno „twarde, jak i miękkie podejście” do protestów policyjnych. Rozmawiał po swoich pierwszych spotkaniach z chińskimi urzędnikami od czasu jego nominacji w zeszłym miesiącu.

Rzucanie bombami lub kamieniami benzynowymi to „gwałtowne działania, których nie będziemy tolerować” – powiedział. „Ale w przypadku innych incydentów, takich jak protestujący podczas jazdy w terenie lub innych drobnych incydentów, przyjmiemy humanistyczne i elastyczne podejście”.

Te obietnice zostaną przetestowane podczas wiecowej niedzieli ruchu antyrządowego, który zapewni nową ocenę jego atrakcyjności i zdolności do dalszego mobilizowania wsparcia.

Podczas wiecu prorządowego niektórzy demonstranci stwierdzili, że nie czują wielkiego podziwu dla bojowej przywódczyni Hongkongu Carrie Lam lub jej szefów partii komunistycznej w Pekinie, ale odczuwają tak wielki gniew z powodu przemocy protestacyjnej, że musieli się okazać.

Ale wychodząc z wiecu, wielu demonstrantów zwinęło się i odłożyło chińskie flagi i zdjęło czerwone naklejki, które mieli na sobie, w obawie przed wpadnięciem na przeciwników w drodze do domu.

„Kto jest bardziej przerażający: komuniści czy uczestnicy zamieszek?” – powiedział emeryt Peter Pang. „Nie bardzo lubię rząd, ale jeszcze bardziej nie lubię zamieszek.”

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: