DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Polska apeluje do Austrii. Chodzi o..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Heinrich Himmler w obozie Mauthausen

Polska apeluje do Austrii. Chodzi o mieszkania na terenie byłego obozu koncentracyjnego

Polska walczy o wykupienie terenu byłego obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen znajdującego się w Austrii, który przeznaczono na mieszkania prywatne.

O planach związanych z Mauthausen-Gusen poinformował premier Mateusz Morawiecki przy okazji wizyty w obozie Auschwitz-Birkenau z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Przypomnijmy, wczoraj 10-lecie obchodziła Fundacja Auschwitz-Birkenau, z tej okazji zaproszono niemiecką kanclerz, która pojawiła się w tym miejscu po raz pierwszy. Przywódcy złożyli hołd ofiarom obozu.

Luksusowe wille na terenie byłego obozu koncentracyjnego?

Podczas spotkania poruszono temat terenów obozu KL Gusen należącego do Mauthausen-Gusen, które aktualnie przeznaczono pod prywatne mieszkania. Na terytorium tego obozu zginęły tysiące Polaków i zdaniem Morawieckiego to niedopuszczalne, by ślady i pamięć o tragicznych wydarzeniach zostały starte i przekształcone w tereny użytkowe. Polska stara się, by zostały wykupione i dalej były miejscem pamięci.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby tereny po dawnych obozach koncentracyjnych i obozach zagłady zamieniały się w miejsca niegodne upamiętnienia, miejsca, które służą do innych celów – powiedział Morawiecki, dodając, że pielęgnowanie pamięci o męce tych ludzi to obowiązek, bo gdy odchodzi pamięć, „to tak, jakbyśmy zapewnili drugi raz cierpienie tym, którzy przeżyli tu niewyobrażalne piekło”

W anglojęzycznej wersji Twittera Kancelarii Premiera pojawił się komunikat, z którego wynika, że nie chodzi o to, by Polska za własne pieniądze odkupiła teren byłego obozu, ale by to Austria zadbała o godne upamiętnienie ofiar poprzez wykupienie terenów. Przypomnijmy, że chodzi nie o centralę obozu w Mauthausen, a o podobóz KL Gusen mieszczący się w odległości ok 5 km od niej.

Ucieczka z bloku śmierci obozu koncentracyjnego Mauthausen

W lutym 1945 roku radzieccy oficerowie zdołali uciec z bloku śmierci nr 20 obozu koncentracyjnego Mauthausen. Ci, którzy przeżyli, złożyli przysięgę, że opowiedzą Ojczyźnie całą prawdę o faszystowskich zbrodniach. Do redakcji Sputnika trafił list od jednego z nich adresowany do Nikity Chruszczowa.

To mógłby być scenariusz filmu, przerażającego swoją genialnością, ale dla więźniów obozu koncentracyjnego Mauthausen wydarzenia, opisane w liście były tragiczną, fatalną rzeczywistością. Według oficjalnych danych, od 1938 do 1945 roku w obozie tym zamordowano 122 766 osób, z których 32 180 to obywatele radzieccy.

„Płaczę z powodu tych torturowanych, uduszonych w komorach gazowych, zabitych podczas szturmu na mury bloku, zastrzelonych podczas masowej ucieczki, zadźganych widłami w sianie, rozszarpanych przez psy, zmarłych z tortur, głodu i wycieńczenia podczas ucieczki przed faszystowskim wrogiem i przemieszczania się po faszystowskich ziemiach”, pisze Iwan Bitiukow w swoim liście.

sputniknews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: