Angela Merkel i Mateusz Morawiecki w Auschiwtz-Birkenau/Fot. PAP/Robert Michael
Angela Merkel i Mateusz Morawiecki w Auschiwtz-Birkenau/Fot. PAP/Robert Michael

Wczoraj niemiecka kanclerz Angela Merkel po raz pierwszy odwiedziła niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Kamery uchwyciły moment, gdy 65-letnia polityk traci równowagę i prawie upada. Sytuacja mogła zakończyć się poważnym wypadkiem.

Od jakiegoś czasu niemiecka polityk nie jest już w stanie ukrywać swoich problemów ze zdrowiem. Już kilka razy cały świat patrzył na atak drgawek, jakiego dostawała podczas publicznych uroczystości. Co więcej, ze względu na zdrowotną niedyspozycję Merkel łamała nawet protokół dyplomatyczny i wysłuchiwała hymnów państwowych na siedząco.

Do pierwszego ataku drgawek doszło u kanclerz 18 czerwca, kiedy witała w Berlinie nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Sytuacja powtórzyła się 27 czerwca w zamku Bellevue, siedzibie prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera, podczas zaprzysiężenia nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht oraz 10 lipca w czasie wizyty premiera Finlandii Anttiego Rinne.

Teraz szefowa niemieckiego rządu straciła równowagę i niemal upadła. Do sytuacji doszło w Auschwitz, po tym jak Merkel i Morawiecki złożyli wieńce pod ścianą straceń.

Na nagraniu widać, jak niemiecka kanclerz potyka się, traci równowagę i prawie upada. Merkel wyciągnęła rękę w stronę premiera Morawieckiego, który zdołał uratować sytuację. Pozostali ludzie, stojący w pobliżu szefów rządów, szybko podeszli bliżej, aby upewnić się, czy wszystko w porządku.

Źródła: Mail Online/Facebook/nczas.com