NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Iran uwalnia chińsko-amerykańskiego uczonego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TEHRAN, Iran (AP) – Iran i USA przeprowadziły w sobotę wymianę więźniów, podczas której uwięziony badacz z Princeton został zwolniony dla irańskiego naukowca przetrzymywanego przez Amerykę, co oznacza rzadki dyplomatyczny przełom między Teheranem a Waszyngtonem po miesiącach napięć.

W ramach handlu przeprowadzonego w Zurychu w Szwajcarii irańscy urzędnicy przekazali chińsko-amerykańską studentkę Xiyue Wang, przetrzymywaną w Teheranie od 2016 r., Dla naukowca Massouda Soleimaniego, który stanął przed federalnym procesem w Gruzji.

Chociaż wymiana stanowi rzadką wygraną dla obu krajów, nadchodzi, gdy Iran wciąż stoi w obliczu miażdżących amerykańskich sankcji i następstw ogólnokrajowych protestów, w wyniku których podobno zginęło ponad 200 osób. Tymczasem zachodni więźniowie z USA i innych krajów pozostają w posiadaniu Teheranu. Prawdopodobnie zostaną wykorzystane jako układy przetargowe do przyszłych negocjacji w związku z rozpadem nuklearnym Iranu z mocarstwami światowymi.

O zwolnieniu Wanga mówiono w ostatnich dniach, gdy jeden z prawników zaangażowany w jego sprawę opublikował tweeta biblijny na temat anioła uwalniającego apostoła Piotra na kilka godzin przed irańskim ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Javadem Zarifem, który opublikował wiadomość we własnym tweecie.

„Cieszę się, że profesor Massoud Soleimani i pan Xiyue Wang wkrótce dołączą do swoich rodzin” – napisał Zarif. „Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, w szczególności szwajcarskiego rządu.”

Prezydent Donald Trump wkrótce po tym, jak przyznał, że Wang jest wolny w oświadczeniu z Białego Domu, mówiąc, że badacz z Princeton „powróci do Stanów Zjednoczonych”.

„Pan. Wang był przetrzymywany pod pozorem szpiegostwa od sierpnia 2016 r. – powiedział Trump. „Dziękujemy naszym szwajcarskim partnerom za pomoc w negocjacjach dotyczących uwolnienia pana Wanga z Iranem.”

Ambasada Szwajcarii w Teheranie dba o interesy Ameryki w tym kraju, ponieważ ambasada USA została zamknięta od czasu przejęcia studenckiego w 1979 r. I 444-dniowego kryzysu zakładników.

Brian Hook, specjalny przedstawiciel USA dla Iranu, towarzyszył irańskiemu naukowcowi Soleimaniowi w Szwajcarii, aby dokonać wymiany i wróci z Wangiem, według urzędnika USA, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ informacje musiały zostać ujawnione. Hook i Wang byli w drodze do szpitala Landstuhl w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech, gdzie Wang zostanie zbadany przez lekarzy, powiedział urzędnik. Oczekuje się, że hak powróci do USA z samych Niemiec, ponieważ oczekuje się, że Wang będzie oceniany przez kilka dni.

Chociaż Hook był obecny podczas zamiany, urzędnik powiedział, że doradca Trumpa ds. Bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien odegrał główną rolę w negocjacjach od czasów, gdy był specjalnym przedstawicielem do spraw zakładników w Departamencie Stanu.

Irańska państwowa agencja informacyjna IRNA poinformowała później, że Soleimani był z irańskimi urzędnikami w Szwajcarii. Soleimani miał wrócić do Iranu w najbliższych godzinach. Zarif opublikował później swoje zdjęcia na Twitterze z Soleimani przed irańskim odrzutowcem rządowym, a później rozmawiał na pokładzie.

Wang został skazany na 10 lat więzienia w Iranie za rzekome „infiltrowanie” kraju i wysyłanie poufnych materiałów za granicę. Jego rodzina i Uniwersytet Princeton zdecydowanie zaprzeczyli roszczeniom. Według Princetona Wang został aresztowany podczas badań nad dynastią Qajar, która niegdyś rządziła Iranem za doktorat pod koniec historii Eurazji na przełomie XIX i XX wieku.

Hua Qu, żona Xiyue Wanga, wydała oświadczenie mówiące: „nasza rodzina znów jest pełna”.

„Nasz syn Shaofan i ja czekaliśmy trzy długie lata na ten dzień i ciężko jest wyrazić słowami, jak bardzo jesteśmy podekscytowani ponownym spotkaniem z Xiyue” – powiedziała. „Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego”.

Rzecznik Uniwersytetu Princeton, Ben Chang, powiedział, że szkoła była świadoma uwolnienia Wanga.

„Współpracujemy z rodziną i urzędnikami rządowymi, aby ułatwić jego powrót do Stanów Zjednoczonych”, powiedział Chang.

Sąd Rewolucyjny w Iranie osądził Wanga. Sąd ten zazwyczaj zajmuje się sprawami szpiegowskimi i innymi, dotyczącymi przemytu, bluźnierstwa i próbami obalenia islamskiego rządu. Zachodni i podwójni obywatele Iranu mający powiązania z Zachodem często są sądzeni i sądzeni w zamkniętych procesach w tych sądach, a dopiero później są wykorzystywane jako układy negocjacyjne w negocjacjach.

Soleimani – który zajmuje się badaniami nad komórkami macierzystymi, hematologią i medycyną regeneracyjną – został aresztowany przez władze USA pod zarzutem naruszenia przez niego sankcji handlowych poprzez próbę dostarczenia materiału biologicznego do Iranu. On i jego prawnicy zachowują swoją niewinność, mówiąc, że wykorzystał plany byłego studenta na podróż z USA do Iranu we wrześniu 2016 r. Jako szansę na wykorzystanie rekombinowanych białek w swoich badaniach za ułamek ceny, którą zapłaciłby w domu.

Napięcia między Iranem i USA były wysokie, odkąd prezydent Donald Trump jednostronnie wycofał Amerykę z umowy nuklearnej Teheranu z mocarstwami światowymi w maju 2018 r. Od tego czasu USA nałożyły surowe sankcje na gospodarkę Iranu. Doszło również do serii ataków na Bliskim Wschodzie, które USA obwiniają Iran.

Zarif we wrześniu powiedział w wywiadzie dla NPR, że naciskał na wymianę Wanga na Soleimani.

„Zaproponowałem ich wymianę, ponieważ jako minister spraw zagranicznych nie mogę iść do naszego sądu i po prostu powiedzieć im:„ Uwolnij tego człowieka ”- powiedział Zarif. „Mogę pójść do sądu i powiedzieć im:„ Mogę wymienić tego mężczyznę na Irańczyka ”, a następnie… mieć legitymację procesową w sądzie”.

Pozostaje jednak niejasne, czy ta wymiana będzie miała szerszy wpływ na stosunki irańsko-amerykańskie. Iran oskarżył USA bez dowodów na protesty w połowie listopada w sprawie cen benzyny. Tymczasem Stany Zjednoczone poinformowały, że zajęły irańskie pociski kierowane na Jemen, gdzie Teheran wspiera tam siły rebeliantów, które toczą trwającą od lat wojnę z Arabią Saudyjską. Najwyższy przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei wykluczył bezpośrednie rozmowy między narodami.

W czerwcu Iran uwolnił Nizara Zakkę, stałego mieszkańca USA z Libanu, który opowiadał się za wolnością w Internecie i pracował dla rządu USA. USA deportowały irańskiego Negara Ghodskaniego we wrześniu, który został przywieziony z Australii, a później skazany na czas, służył za spisek w celu nielegalnego eksportu ograniczonej technologii z USA do Iranu.

Innymi Amerykanami przetrzymywanymi w Iranie są ośmiornicki biznesmen Baquer Namazi, który był przetrzymywany od ponad dwóch lat i zdiagnozowano epilepsję.

Zarówno Baquer Namazi, jak i jego syn Siamak Namazi, także podwójny obywatel, który był przetrzymywany od ponad trzech lat, odbywają 10 lat kary po tym, jak zostali skazani za współpracę z wrogim mocarstwem.

Irańsko-amerykański dealer sztuki Karan Vafadari i jego irańska żona Afarin Neyssari otrzymali odpowiednio 27 i 16 lat więzienia. Odbył się także weteran marynarki wojennej USA Michael White, który odsiaduje 10-letni wyrok.

Były agent FBI, Robert Levinson, który zaginął w Iranie w 2007 roku podczas nieautoryzowanej misji CIA, również zaginął. Iran twierdzi, że Levinsona nie ma w kraju i że nie ma dalszych informacji o nim, ale jego rodzina pociąga Teheran do odpowiedzialności za jego zniknięcie.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, mówiąc, że Wang niedługo będzie mógł wrócić do domu do swojej rodziny, przyznał, że Iran pozostaje w posiadaniu innych Amerykanów.

„Stany Zjednoczone nie spoczną, dopóki nie przywieziemy wszystkich Amerykanów przetrzymywanych w Iranie i na całym świecie z powrotem do ich bliskich”, powiedział w oświadczeniu Pompeo.

___

Gambrell poinformował z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Powiązany pisarz prasowy Matthew Lee w Waszyngtonie przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: