DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Facebook pozwany za „rabladora”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Patryk Jaki

Patryk Jaki ogłosił, że wytoczył proces Facebookowi. Według polityka PiS na portalu społecznościowym od lat trwa „akcja zniesławiania”, mająca pokazać, jaki jest głupi. Czy ma rację? Tak i nie.

Patryk Jaki zbulwersował się przeróbkami swoich zdjęć i wpisów, krążącymi po portalu społecznościowym. Ich wysyp nastąpił podczas kampanii samorządowej, gdy polityk PiS ubiegał się o fotel prezydenta stolicy.

Przez lata w sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie. Regularnie podawano zmontowane „moje”wpisy z błędami(aby pokazać jaki głupi).Do dziś pod każdym moim wpisem wypomina się mi ‘rabladora’ – ktoś dokleił mi do prywatnego zdjęcia psa i fałszywy podpis

– napisał były wiceminister sprawiedliwości na Twitterze.

Nie wspomniał, że „hatakumba” już absolutnie fejkiem nie była.

„Nie odpuszczę nikomu”

– Jak byłem ministrem nie było mnie stać na tyle kosztownych procesów. Jednak teraz nie odpuszczę nikomu – zapowiedź Jakiego zabrzmiała naprawdę groźnie.

Patryk Jaki

Na polskim rynku prasowym pionierem w ośmieszających polityków, satyrycznych przeróbkach zdjęć była „Polityka”, a później tygodnik „NIE”. Słynne „gadające głowy” czyli fotomontaże stały się kanwą dzisiejszych przeróbek: memów i komiksów. Jak świat światem, politycy stanowili doskonałą ofiarę dla wszelkiej maści karykaturzystów, rysowników, fotografów, a ostatnio grafików komputerowych.

Całkowicie zrozumiały jest mechanizm tworzenia coraz to nowych przeróbek z motywem językowych stop, z których Patryk Jaki słynie. Jednak w jednym polityk ma rację: jest różnica pomiędzy fotożartem, a rozpowszechnianiem fałszywej informacji oraz podszywaniem się. I tutaj Facebook raczej nie wywinie się od odpowiedzialności.

Chociaż, jak podaje „GW”, ludzie związani z Patrykiem Jakim sami są oskarżani o puszczanie w obieg zmanipulowane materiały dotyczące np. wyrwanych z kontekstu wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, to jednak inna kategoria niż powielanie ordynarnych fejków. Insynuowanie, że przeróbka jest „oryginalną treścią” dodaną przez osobę publiczną jest powielaniem fałszywej informacji i ja najbardziej powinno być karalne.

Płatne fałszywe treści

Polityk PiS wskazał, że wielokrotnie zwracał uwagę administracji portalu na stronę „Jaki naprawdę jest #Jaki2018”. Strona ta według Jakiego miała rozpowszechniać płatne, bonusowo promowane treści będące fejkami. Nawet internetowy żart lub krytyka musi mieścić się w pewnych ramach. Odbiorca powinien wiedzieć, co dokładnie w prezentowanym przekazie jest cytatem, a co odautorskim komentarzem.

Zresztą Facebook za brak reakcji na fejki oraz szerzenie dezinformacji zbiera cięgi nawet za oceanem. Amerykańska deputowana Partii Demokratycznej, lewicująca Alexandria Ocasio-Cortez wzięła Marka Zuckerberga w krzyżowy ogień pytań i domagała się, by administracja portalu zaczęła reagować na zgłoszenia fałszywych wypowiedzi polityków krążących po stronach i profilach.

Wśród Demokratów zresztą wprawdzie w temacie Facebooka obecna jest obsesja innego rodzaju („to Rosja za pośrednictwem internetu wygrała dla Trumpa wybory prezydenckie”), jednak prawda jest taka, że już nawet pracownicy Facebooka w październiku pisali do Zuckerberga list otwarty. Dowodzili w nim, że „zgoda na publikowanie fałszywych wiadomości w płatnych reklamach politycznych to zagrożenie dla tego, na czym Facebook został zbudowany”.

sputniknews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: