NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Chiny przesunęły granicę z Rosją! Czas na Władywostok, Sachalin i Tuwę?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Granica chińsko-rosyjska w rejonie Ussuryjska została przesunięta o prawie 5 km kw. na korzyść Chin – podają China Daily i chiński Global Times. Rosyjskie władze gwałtownie zaprzeczają.

Chiny_Rosja1

„To nie miało miejsca, to jakaś głupota. Zapewniamy: granica nie została przesunięta” – zapewnia zarząd rosyjskiego FSB w Nadmorskim Kraju. Jednak zdaniem obserwatorów, Kreml zaprzecza jakoby granica została przesunięta, gdyż obawia się oburzenia imperialnie nastawionej większości rosyjskiego społeczeństwa.

Tymczasem chińskie media zdecydowanie twierdzą, że 5 słupów granicznych w prowincji Jilin zostało przesuniętych wgłąb terytorium Rosji. Przesunięcie granicy wywołało falę entuzjazmu w chińskim internecie.

„Choć to na razie tylko 4,7 km, to jednak krok ten ma wielkie znaczenie symboliczne”. „Zwróćcie jeszcze Chinom Władywostok, Błagowieszczeńsk, Sachalin i Tuwę” – piszą chińscy blogerzy. Chińskie media przypominają, że już w 2004 r. w ramach podpisanego porozumienia o granicy Rosja oddała Chinom w tym regionie wyspę Tarabarow i część wyspy Duży Ussuryjski.

Natomiast wspomniane 4,7 km kw. Rosjanie zgodzili się oddać Chinom jeszcze w 1993 r., jednak przesunięcie słupów granicznych wstrzymywano aż do teraz właśnie z obawy przed negatywną reakcją zwykłych Rosjan. Jednak na fali ocieplenia stosunków rosyjsko-chińskich Putin najwyraźniej zdecydował się w końcu ustąpić naciskom Pekinu.

Przypomnijmy, że 8 czerwca br. rosyjskie władze w Kraju Zabajkalskim oddały Chinom w dzierżawę na 49 lat łącznie 115 tys. ha terytorium i obiecały kolejne 250 tys. ha (czyli łącznie 1 proc. całego regionu) pod planowane tam chińskie inwestycje.

Wydarzenie to spowodowało oburzenie i zaniepokojenie Rosjan na Zabajkalu, a część rosyjskich deputowanych uznała, że transakcja ta może doprowadzić do przyłączenia całego tego regionu do Chin.

Z drugiej strony miejscowe rosyjskie władze przyznają, że lokalna ludność nie chce pracować i ucieka z Syberii. Z kolei chętnych do pracy Chińczyków przyjeżdża coraz więcej a chińskie inwestycje są jedyną szansą dla funkcjonowania regionu.

Tymczasem – jak ubolewa szef komunistów na Zabajkalu Jurij Gajduk – „nasz ruski człowiek pił, pije i prawdopodobnie pić będzie bo nie ma perspektyw”. „Jeśli niczego nie zrobimy, to albo przejmą nas , albo jakiś inny kraj, gdyż nasze ziemie leżą odłogiem” – mówi szefowa władz w Mirsanowie Swietłana Abramowa.

Spory terytorialne między Rosją i Chinami trwają już ponad 300 lat. Wielu Chińczyków nadal uważa, że Rosja powinna zwrócić im ogromne terytoria nad Amurem i w Nadmorskim Kraju, które zajęła w czasie tzw. Drugiej Wojny Opiumowej w latach 1856-1860. Łącznie jest to 1,5 mln km kw. Długość granicy rosyjsko-chińskiej wynosi 4.300 km.

Kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: