Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Wojskowy Instytut Medyczny / fot. PAP
Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Wojskowy Instytut Medyczny / fot. PAP

Jarosław Kaczyński przybywa szpitalu w podwarszawskim Otwocku. Tam zapadają najważniejsze decyzje. Jednak niedługo to się skończy. Prezes wróci do swojego domu na Żoliborzu i tam będzie najważniejsze centrum decyzyjne w kraju. Nie na długo jednak, bo w końcu najbardziej wpływowy polityk w Polsce wróci do swojego gabinetu na Nowogrodzkiej.

Na razie politycy pielgrzymują do Otwocka. Prezesa Kaczyńskiego odwiedzili premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jacek Sasin.

Dobra rozmowa o bieżących wydarzeniach. Prezes czuje się naprawdę nieźle, żartował, ale kolano wymaga rehabilitacji i to wielotygodniowej. Premier z prezesem są w ciągłym kontakcie, a szef rządu zdaje niemal codziennie prezesowi relacje z najważniejszych wydarzeń – twierdzi osoba z otoczenia szefa rządu.

Prezes Kaczyński mimo zaleceń lekarzy rwie się do pracy. Już teraz wydaje mnóstwo poleceń, zaleceń, nakazów i porad.

W najbliższym czasie prezes będzie to czynił z domu na Żoliborzu. – Przekonujemy go, że jak wyjdzie ze szpitala, powinien odpoczywać i pracować z domu. Ale jeśli oczywiście zechce, w każdej chwili może zawitać na Nowogrodzką – mówi nam ważny polityk PiS.

Jarosław Kaczyński będzie przechodził długą rehabilitację, ale na kampanię prezydencką ma być w pełni sił.

Źródło: Super Express