NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1157 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Aplikacja AuschwitzVR przeniesie nas do wirtualnego obozu zagłady

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Opracowywana przez polski startup aplikacja pozwoli posiadaczom gogli do odbioru rzeczywistości wirtualnej zajrzeć w każdy zakamarek KL Auschwitz. To jednak nie będzie zwiedzanie muzeum, ale poznawanie realiów funkcjonowania nazistowskiego obozu podczas II wojny światowej.

Aplikacja AuschwitzVR przeniesie nas do wirtualnego obozu zagładyAplikacja pozwoli zajrzeć w każdy zakamarek KL Auschwitz. (Fot. Getty Images)

„Dzięki technologii VR i stereoskopowemu widokowi 360° będziemy swobodnie poruszać się po terenie obozu, kucać, wychylać się, a trzymane w rękach kontrolery pozwolą podnosić znajdujące się tam przedmioty i przyglądać się im się z bliska. To wyjątkowe, immersyjne doświadczenie dodatkowo będzie oferować również szereg scenariuszy – wirtualnych opowieści o piekle, jakie czekało na trafiających do obozu” – informują twórcy aplikacji na swojej stronie internetowej.

Przykładowe scenariusze to: „Droga do komór gazowych” (od wagonów śmierci po chmury gazu), „Apel” (codzienny koszmar więźniów obozu), „Numer obozowy” (element procesu odbierania więźniowi jego tożsamości).

By stworzyć jak największe wrażenie realizmu, autorzy aplikacji szczegółowo badają archiwalne dokumenty dotyczące funkcjonowania obozu Auschwitz. Posiłkują się historycznymi zdjęciami lotniczymi, planami kartograficznymi i architektonicznymi, zdjęciami wykonanymi przez oficerów SS.

Dzięki temu mogą więc pokazać autentyczne obiekty, jak np. barak typu szwajcarskiego, który był popularny już przed wojną, a w obozie został przeprojektowany tak, by mógł spełniać funkcję szpitala, administracji, kuchni, łaźni czy siedziby garnizonu. Są tam także krematoria niemieckiej firmy Topf und Soehne.

By stworzyć wrażenie realizmu, autorzy aplikacji badają archiwalne dokumenty dotyczące funkcjonowania obozu.

Projekt jest w fazie tworzenia. Jego autorzy, Sebastian Ośka i Tomasz Majewski z dzierżoniowskiego startupu Real Invented Studio, próbują pozyskać fundusze na realizację przy pomocy Kickstartera – społecznościowej platformy crowdfundingowej.

Ich zdaniem, aplikacja zainteresuje szkoły i uczelnie, stowarzyszenia krewnych ofiar oraz ocalałych, państwowe instytucje kulturalne i historyczne, a także instytucje pozarządowe i muzea.

Sebastian Ośka ma już w dorobku takie projekty jak film krótkometrażowy „Miasto ruin”, zrealizowany dla Muzeum Powstania Warszawskiego, rekonstrukcję Bitwy pod Grunwaldem dla Muzeum Narodowego w Warszawie czy wirtualny spacer po XIX-wiecznym Dzierżoniowie.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: