DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Uber zgłasza ponad 3000 napaści seksualnych na jazdach w 2018 roku

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

AN FRANCISCO (AP) – Uber, w ramach długo oczekiwanego raportu bezpieczeństwa, ujawnił, że podczas jego przejażdżek w USA w 2018 r. Zgłoszono ponad 3000 napaści seksualnych.

Liczba ta obejmuje 235 gwałtów podczas 1,3 miliarda jazd firmy w zeszłym roku. Firma jeźdźców zauważyła, że ​​zarówno kierowcy, jak i jeźdźcy zostali zaatakowani, a między jeźdźcami miały miejsce pewne napady.

Czwartkowy raport, który firma uznała za pierwszy w swoim rodzaju, zawiera rzadkie spojrzenie na śmiertelne wypadki drogowe, morderstwa i doniesienia o napaściach seksualnych, które miały miejsce podczas miliardów przejażdżek zorganizowanych w Stanach Zjednoczonych z wykorzystaniem usługi Ubera. Częścią wysiłków firmy jest bycie bardziej przejrzystym po latach krytyki jej historii bezpieczeństwa.

W 2017 roku firma naliczyła 2936 zgłoszonych napaści seksualnych – w tym 229 gwałtów – podczas 1 miliarda podróży po USA. Uber opiera swoje liczby na raportach kierowców i kierowców, co oznacza, że ​​rzeczywiste liczby mogą być znacznie wyższe. Napaści seksualne zwykle nie są zgłaszane.

2017
2018
Sexual assaults
Non-Consensual Touching of a Sexual Body Part
1,440
Non-Consensual Kissing of a Non-Sexual Body Part
570
Non-Consensual Kissing of a Sexual Body Part
390
Attempted Non-Consensual Sexual Penetration
307
Non-Consensual Sexual Penetration
229
Fatal physical assaults

„Podejrzewam, że wiele osób będzie zaskoczonych tym, jak rzadkie są te incydenty; inni będą, co zrozumiałe, myśleć, że wciąż są zbyt powszechni ”, dyrektor generalny Uber, Dara Khosrowshahi, napisała na Twitterze o raporcie. „Niektórzy docenią, jak wiele zrobiliśmy w zakresie bezpieczeństwa; inni powiedzą, że mamy więcej do zrobienia. Wszyscy będą mieli rację. ”

Cena akcji Ubera spadła o ponad 1% w handlu po godzinach.

Uber i konkurent Lyft zostali ostro skrytykowani za to, że nie zrobili wystarczająco dużo, aby chronić bezpieczeństwo swoich jeźdźców i kierowców. Dziesiątki kobiet pozywają Lyft, twierdząc, że firma powinna była zrobić więcej, aby chronić je przed napaściami na kierowców. Pewna kobieta z Connecticut pozwała Ubera w zeszłym miesiącu, twierdząc, że został seksualnie zaatakowany przez kierowcę.

Londyn odmówił przedłużenia licencji Ubera na prowadzenie działalności w mieście w listopadzie po tym, jak firma była nękana problemami bezpieczeństwa, w tym obawami o oszustów. Uber powiedział, że odwoła się od decyzji.

Obie firmy nawiązały współpracę z sieciami zapobiegania napaściom seksualnym i innymi grupami bezpieczeństwa, a także reklamowały swoje zasady sprawdzania przeszłości kierowców. Ale wielu twierdzi, że nie posunęli się wystarczająco daleko, aby chronić pasażerów i kierowców, którzy są pracownikami kontraktowymi firm.

„Trzymanie tych informacji w ciemności nie czyni nikogo bezpieczniejszym”, powiedział Uber w oświadczeniu z raportem. Planuje publikować raport bezpieczeństwa co dwa lata.

Lyft powiedział w zeszłym roku, że wyda również raport bezpieczeństwa. Rzeczniczka firmy potwierdziła w czwartek, że „pozostała zaangażowana” w opublikowanie raportu, ale nie powiedziała, kiedy zostanie wydany.

Mike Bomberger, prawnik reprezentujący ponad 100 ofiar napaści seksualnej w procesach przeciwko Uberowi i Lyftowi, oklaskiwał Ubera za ujawnienie numerów. „Jednym z problemów obu firm jest to, że ukryli i próbowali ukryć liczbę napaści seksualnych, które miały miejsce w ich pojazdach” – powiedział.

W odpowiedzi rzecznik Ubera wskazał na właśnie wydany raport. Lyft nazwał ładunek Bombergera „bezpodstawnym”.

Bomberger powiedział, że wierzy, iż 80–90% napaści w raporcie Ubera można by zapobiec dzięki takim środkom, jak kamery w samochodach rejestrujących przejażdżki oraz firmy zgłaszające każdą napad, której się dowiedziały na policji.

National Network Rape, Abuse & Incest powiedział, że docenia przejrzystość Ubera.

„Jest to problem, który dotyka każdą instytucję w Ameryce”, powiedziała sekretarz prasowy RAINN Erinn Robinson w oświadczeniu. Dodała, że ​​organizacje z każdej branży, w tym edukacji, powinny „podjąć podobny wysiłek, aby śledzić i analizować niewłaściwe zachowania seksualne w swoich społecznościach”.

W raporcie stwierdzono, że przejażdżki Uber uczestniczyły w 97 zgłoszonych wypadkach w 2017 i 2018 r., W wyniku których zginęło 107 osób. Firma podała, że ​​liczba ta stanowi około połowy krajowej stawki śmiertelnych wypadków.

Napaść seksualna w raporcie została zdefiniowana ogólnie w kategoriach, w tym bezsensowne pocałunki nieseksualnej części ciała, usiłowanie bezsensownej penetracji seksualnej, bezsensowne dotknięcie seksualnej części ciała, bezsensowne pocałunki seksualnej części ciała oraz bezsensowna penetracja seksualna.

Firma poinformowała również, że przejażdżki w Uber brały udział w dziewięciu morderstwach w 2018 r., A 10 w 2017 r. Uber zauważył, że ogromna większość – 99,9% – jazd nie miała zgłoszonych problemów związanych z bezpieczeństwem.

___

Ta historia została zaktualizowana, aby poprawić liczbę gwałtów zgłoszonych przez Ubera w 2018 r. Jest to 235, a nie 229. Została również zaktualizowana, aby poprawić nazwisko sekretarza prasowego RAINN. To Erinn, nie Emily.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: