DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rosyjskie media: białoruska opozycja szykuje „integracyjny” majdan

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

7 grudnia, w dniu spotkania prezydentów Białorusi i Rosji Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina  planuje zorganizować masowy protest w Mińsku pod nazwą „integracyjny ”, pisze portal Rubaltik.ru.

Powodem ma być podpisanie „map drogowych”, wytyczających kolejne działania na drodze pogłębienia integracji Rosji z Białorusią.

Jak zauważa autor artykułu na rubaltik.ru,  kampania informacyjna przeciwko pogłębieniu integracji została zainicjowana przez nacjonalistycznie zorientowane media zaraz po tym, jak temat się pojawił.

Zwraca on uwagę, że  od początku sprzeciwiała się utajnieniu procesu opracowywania „map drogowych”, dlatego „postrzega, że ​​to, co się teraz dzieje, jest niczym innym jak zrzeczeniem suwerenności”.

Zdaniem autora, oliwy do ognia dolała wypowiedź ambasadora Białorusi w Moskwie Władimira , który 6 listopada zapowiedział, że w ramach Państwa Związkowego przewiduje się utworzenie wspólnego rządu i parlamentu. Białoruskie  po tych słowach „wpadło w panikę”. Według portalu te fakty są „wystarczające”, aby skrzyknąć co najmniej kilka tysięcy osób, aby „pokazać światu piękne zdjęcia narodowego protestu”.

Szum informacyjny wokół negocjacji integracyjnych zauważył   Aleksander Łukaszenka w swoim przemówieniu do parlamentarzystów odchodzących i nowo „wybranych”. Podkreślił po raz kolejny, że  nie zamierza być częścią Rosji, a plany integracyjne nie obejmują takich planów.

Premier Dmitrij  z kolei powiedział na konferencji prasowej 5 grudnia, że ​​ Białorusi i Rosji rzeczywiście zmniejszy suwerenność obu krajów, ale nie należy się tego obawiać, ponieważ suwerenność nie musi być całkowicie zagrożona.

Według niego „trzeba widzieć światełko na końcu tunelu: dokąd zmierzamy z tą integracją”.

„Wciąż nam mówią: Nie zamierzamy rezygnować z suwerenności” – to nie rezygnujcie, ale  z drugiej strony wszelka integracja jest częściowym zmniejszeniem suwerenności, my też ograniczyliśmy naszą suwerenność, kiedy zjednoczyliśmy się w Unii Eurazjatyckiej” – powiedział Miedwiediew.

Według niego Rosja przekazała część swoich pełnomocnictw na poziom ponadnarodowy, „więc wszelka integracja oznacza zmniejszenie suwerenności”.

Jako przykład rosyjski premier powołał się na Unię Europejską, w której znaczną część problemów rozwiązuje się w Brukseli, a nie w stolicach europejskich.

Dlatego, zdaniem Miedwiediewa, nie należy obawiać się pogłębienia integracji – trzeba podjąć „odważne decyzje”, które „pozwolą położyć solidne fundamenty pod  i społeczny krajów na wiele lat”.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: