NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1162 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:15 zabitych w stolicy Iraku

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – Strzelcy w samochodach otworzyli ogień w piątek na placu Khilani w Bagdadzie. Irackie służby bezpieczeństwa i służby medyczne poinformowały, że pozostawiając co najmniej 15 osób martwych i 60 rannych. Co najmniej dwóch zabitych to policjanci.

Protestujący w obawie o swoje życie biegli od placu do pobliskiego placu Tahrir i meczetów, aby się ukryć. Nie od razu wiadomo, kto strzelał.

Atak nastąpił, gdy antyrządowi demonstranci zajęli części mostów Jumhuriya, Sinak i Ahar w starciu z siłami bezpieczeństwa. Wszystkie mosty prowadzą do mocno ufortyfikowanej Zielonej Strefy, siedziby rządu Iraku lub w jej pobliżu.

„Jesteśmy teraz pod ostrzałem z powodu braku prądu, ranni i męczennicy są tutaj, a pociski wystrzelono na moście Sinak” – powiedział jeden z protestujących, który nie podał imienia ze strachu przed odwetem.

Atak nastąpił dzień po serii podejrzanych incydentów z nożem wymierzonych w demonstrantów, w wyniku których co najmniej 13 osób zostało rannych na placu Tahrir w Bagdadzie, epicentrum bezbronnego ruchu protestacyjnego Iraku.

Ataki nieznanych sprawców miały miejsce, gdy demonstranci popierający partie polityczne i wspierane przez Iran bojówki wycofały się z placu. Te incydenty wywołały paranoję wśród protestujących, którzy natychmiast zastosowali środki bezpieczeństwa w celu odkrycia sabotażystów na placu.

Co najmniej 400 osób zginęło od czasu powstania bez przywódców, który wstrząsnął Irakiem 1 października, a tysiące Irakijczyków wyszły na ulice w Bagdadzie i przeważnie szyitów w południowym Iraku potępiając korupcję, słabe usługi, brak pracy i wzywając do zakończenia polityki system nałożony po inwazji na USA w 2003 r.

Siły bezpieczeństwa rozproszyły tłumy żywym ogniem, gazem łzawiącym i bombami dźwiękowymi, prowadząc do ofiar śmiertelnych. Naciski ze strony protestów, które trwają już trzeci miesiąc, doprowadziły do ​​rezygnacji Abdula-Mahdiego w zeszłym tygodniu po tym, jak al-Sistani wezwał parlament do wycofania poparcia dla swojego rządu.

Wcześniej najwyższy szyicki autorytet religijny w Iraku wezwał do utworzenia nowego rządu w wyznaczonym terminie i bez ingerencji z zewnątrz, ponieważ zegar odmierza ustawodawców, aby wybrali nowego premiera po rezygnacji premiera Adela Abdula-Mahdiego w zeszłym tygodniu.

Tysiące antyrządowych protestujących z całego południowego Iraku przyłączyło się do demonstrantów na placu Tahrir, epicentrum ruchu protestacyjnego w stolicy, kilka godzin po kazaniu, według urzędników bezpieczeństwa.

„Mamy nadzieję, że szef nowego rządu i jego członkowie zostaną wybrani w terminie przewidzianym w konstytucji i zgodnie z aspiracjami ludzi oraz z dala od wpływów z zewnątrz”, powiedział Wielki Ayatollah Ali al-Sistani w swoim cotygodniowym piątkowym kazaniu w świętym mieście Najaf. Kazanie jest zawsze wygłaszane przez przedstawiciela.

Dodał, że szyickie wyznanie religijne nie weźmie udziału w procesie formowania rządu.

Parlament miał 15 dni, odkąd jego ustąpienie zostało oficjalnie uznane przez ustawodawców w ostatnią niedzielę, zgodnie z konstytucją, za nowego kandydata.

Od czasu inwazji USA w 2003 r. Formacja rządowa w Iraku opierała się na pośrednictwie w porozumieniu między frakcjami politycznymi i ich zagranicznymi sojusznikami, przede wszystkim USA i Iranem. Prezydent Barham Salih rozpoczął rozmowy natychmiast po rezygnacji Abdula-Mahdiego, robiąc obchody z różnymi blokami politycznymi. Irański generał Qassim Soleimani, szef elitarnej irańskiej siły Quds Force i architekt regionalnego aparatu bezpieczeństwa, również przybył do Bagdadu, aby spotkać się z kluczowymi urzędnikami.

Prawodawcy poczynili postępy w uchwalaniu kluczowego projektu reformy, który miał zmienić skład kontrowersyjnej Iraku Niezależnej Wysokiej Wyborczej Komisji, organu, którego zadaniem było nadzorowanie ankiet, podczas sesji w czwartek wieczorem. Protestujący antyrządowi uważają IHEC za skorumpowaną i stronniczą instytucję oraz jej komisarzy działających na rzecz partii politycznych. Nowa ustawa ma na celu wyłonienie komisarzy przede wszystkim z sądownictwa.

Protestujący domagają się również, aby wcześniejsze wybory i reformy miały większy wpływ na wybór ich przedstawicieli.

Al-Sistani, najpotężniejsza postać religijna w Iraku, która ma władzę nad Irakijczykami, powiedziała również, że pokojowi protestujący powinni zwiększyć swoje szeregi i wyprzeć sabotażystów, jednocześnie szanując rolę „niezbędnych” sił bezpieczeństwa.

Po kazaniu tysiące protestujących udały się do Bagdadu z południowych prowincji irackich i maszerowały na Plac Tahrir, w tym z Dhi Qar, Diwanieh, Karbala, Nadżaf, Babilonu i Martyanu, jak podali urzędnicy bezpieczeństwa, skandując hasło „Sistani, jesteśmy jego żołnierzami . ”

Urzędnicy bezpieczeństwa poprosili o anonimowość zgodnie z przepisami.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: