NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ISLAMIZACJA UCZELNI W USA – CZYLI SAUDYJSKIE DOLARY NA EDUKACJĘ W DUCHU ISLAMU

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Potajemne arabskie dotacje dla amerykańskich uczelni

Zdjęcie ilustracyjne

Amerykański Departament Edukacji prowadzi dochodzenie w sprawie ponad miliarda dolarów, przekazanych przez Arabię Saudyjską, Katar i inne kraje Zatoki Perskiej sześciu amerykańskim uczelniom.

O dochodzeniu departament poinformował Kongres, sugerując, że powinien on przeprowadzić własne dochodzenie w tej sprawie. W liście adresowanym do komitetu w Senacie, zajmującego się bezpieczeństwem narodowym, departamet stwierdził: ” Kongres może zechcieć dokładniej zbadać cele i metody zagranicznych darczyńców oraz działania, podejmowane przez niektóre uczelnie do pozyskiwania i przeznaczenia zagranicznych pieniędzy, wpływ i efekty zagranicznych pieniędzy dla badań i programów nauczania oraz możliwości, jakie zagraniczne pieniądze mogą dać jako środek dostępu do wrażliwych badań rządowych USA i / lub stworzyć wewnętrzne zagrożenia”.

Pieniądze z Kataru „mają wspierać strategiczne interesy tego państwa, a beneficjenci przyrzekają utrzymać fakt ich otrzymania i sumy w tajemnicy”.

Sześć amerykańskich uczelni, które otrzymały arabskie pieniądze, to znane placówki publiczne, otrzymujące również pieniądze federalne na prowadzenie różnego rodzaju badań: Georgetown University, MIT, Texas A&M University, Rutgers i Cornell; w ciągu siedmiu lat dostały 1,3 mld dolarów od rządów, fundacji i osób prywatnych z krajów arabskich i tych pieniędzy nie zgłosiły.

Przyjmowanie pieniędzy z zagranicy przez uczelnie jest legalne, ale musi być zgłaszane; prawo z 1965 roku przewiduje, że uczelnie mają zgłaszać zagraniczne dary albo umowy, z których otrzymują powyżej 250 tys. dolarów. Przepisy o jawności dotacji mają służyć ochronie przed kupowaniem przez inne kraje albo osoby z zagranicy wpływu na amerykańską debatę publiczną i politykę zagraniczną.

Jednak Departament Edukacji szacuje, że 70% otrzymywanych zagranicznych pieniędzy nie jest zgłaszanych, w tym kwoty pochodzące nie tylko z krajów arabskich, ale również z Chin. Departament chce obniżenia do 50 tys. dolarów kwoty, od której trzeba zgłaszać zagraniczne finansowanie.

Uczelnie nie wyjaśniły, dlaczego nie zgłosiły pieniędzy otrzymanych z krajów arabskich; przypuszczalnie zobowiązały się do utrzymywania tego w tajemnicy. Dziesiątki uczelni zaprotestowało natomiast przeciwko proponowanej obniżce sumy zgłaszanych dotacji i konieczności wypełniania sprawozdań, tłumacząc, że będą musiały zgłaszać każdego zagranicznego studenta, który płaci za studia i każdego pacjenta, który płaci za leczenie w uniwersyteckim szpitalu.

Jednak skandal z ponad miliardem dolarów, które przeznaczone były przypuszczalnie na tworzenie artykułów i wystąpień wspierających fundamentalizm islamski i autokratyczne reżimy Zatoki Perskiej, zmusi uczelnie do ujawniania ile, na co i od kogo dostały pieniędzy, bo politycy nie mogą pozwolić, żeby jakiekolwiek zagraniczne siły wpływały niejawnie na amerykańską politykę.

GL, na podstawie Al-Monitor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: