DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Film 21 letniego blogera o Łukaszence uznany za ekstremistyczny. Za jego oglądanie grozi odsiadka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Film, młodego blogera ps. NEXTA o Łukaszence, który przez 1,5 miesiąca obejrzało prawie 2 miliona ludzi, został przez władze uznany za ekstremistyczny na Białorusi. Za jego rozpowszechnianie a nawet oglądanie grozi teraz odpowiedzialność karna – wysoka grzywna lub .

Film pt: „Łukaszenka: materiały kryminalne” zrealizowany przez 21 letniego blogera Stepana Putiło, znanego jako NEXTA, zostanie oficjalnie uznany za ekstremistyczny.

Rozprawa w sądzie już się odbyła, zaocznie, decyzja została podjęta, oficjalna decyzja pojawi się w przyszłym tygodniu, – poinformował dziennikarz Artem Garbacewicz na swoim profilu na kanale Telegramu.

Pisze on, że proces został zainicjowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Republikańska komisja ekspercka, która zajmuje się rozpatrywaniem takich kwestii, potwierdziła Naszej Niwie, że spotkanie w sprawie filmu rzeczywiście się odbyło.

„Siedzieliśmy długi czas, wyrażano różne opinie, o ile pamiętam, w rezultacie nie wszyscy głosowali tak samo”, powiedział jeden z uczestników spotkania. Ostatecznie członkowie komisji uznali film „Łukaszenko: materiały karne” za ekstremistyczny.

Przypomnijmy,  NEXTA opublikował film na swoim kanale na Youtube pod koniec października.

Już następnego dnia zajmował 1 miejsce na TOP liście białoruskiej sieci. Do tej pory film zyskał prawie 1,9 miliona wyświetleń.

Film opowiada o znanych faktach dotyczących rodziny Łukaszenki, pierwszych wyborach, wiecu na Placu Niepodległości w 2010 roku, wybuchu bomby w mińskim metrze, próbie uruchomienia fabryki akumulatorów w Brześciu, belektrowni jądrowej w Ostrowcu na Grodzieńszczyźnie budowanej według rosyjskiego projektu i za pieniądze Kremla 50 km. Od Wilna i wielu innych.

Aleksander Łukaszenka jest w nim oskarżany o łamanie prawa.  Opowiada, jak w próżnej nadziei na objęcie prezydentury Rosji w latach 90. pozwolił Moskwie przejąć kontrolę nad Białorusią.

„Mocne wideo na najwyższym poziomie, dla Stepana wielki szacunek”, pisze jeden z komentatorów, a recenzja ta zebrała 2 tys. polubień. Ogólnie ton komentarzy jest bardzo krytyczny dla systemu.

21-letni Stepan Putiło, znany jako NEXTA od nazwy swojego kanału YouTube, ma 270 tysięcy subskrybentów na YouTube i ponad 100 tysięcy w Telegramie, co uczyniło go najpopularniejszym blogerem społeczno-politycznym na Białorusi.

W lutym 2018 r. władze podjęły próbę wszczęcia przeciwko niemu  postępowania karnego na podstawie artykułu 368 Kodeksu karnego Republiki Białorusi „znieważenie prezydenta” za filmy na YouTube, rzekomo na podstawie skargi nieznanego obywatela. NEXTA  w obawie przed więzieniem wyjechał do Polski.

zrodlo:kresy24.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: