NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1163 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Chociebuż – Niemcy – NUR FUR POLEN – CZYLI TYLKO DLA POLAKÓW – DYSKRYMINACJA POLAKÓW CZY NIEMCÓW

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wydzielona „kasa dla Polaków” w niemieckiej hurtowni. „Jakaś segregacja. To upokarzające”

market

Klienci hurtowni wielkiej sieci w niemieckim Cottbus mają wydzielone kasy: osobne dla Niemców, osobne dla Polaków. Robiący tam zakupy Polacy narzekają, że kasjerzy nieraz reagują agresywnie na uwagi, że to dyskryminujące. – To trwa już chyba z cztery miesiące. Końca nie widać – słyszymy.

Hurtownia Edeka C + C Großmarkt mieści się na południowych przedmieściach Chociebuża (po niem. Cottbus) w Niemczech. To 100-tysięczne miasto jest położone zaledwie około pół godziny jazdy samochodem od polskiej granicy.

Nic więc dziwnego, że zakupy w tym miejscu są bardzo popularne wśród Polaków. Jednak od kilku miesięcy klienci z Polski są bardzo zdenerwowani, gdy odwiedzają hurtownię.

– Mniej więcej cztery miesiące temu pojawiły się kasy „przeważnie dla polskich klientów” i „przeważnie dla niemieckich klientów” – opowiada nam stały klient sklepu. Kasa „polska” jest jedna. „Niemieckich” – aż trzy. Ta pierwsza – zwykle zatłoczona. – A niemieckie zwykle stoją puste – słyszymy.

– Pewnie. Były maile do menedżerów, do centrali. Jak na razie nic nie dały – słyszę.

Stały klient sklepu mówi, że teoretycznie Polacy mogą robić zakupy w „niemieckiej kasie”. – Jednak jak tylko podchodzi Niemiec, to Polak musi odejść do „swojej” kasy – słyszymy.

Inny klient opowiada nam, że nawet jak w „niemieckiej” kasie są pustki, a w „polskiej” – gigantyczna kolejka, to i tak Polacy nie mogą podchodzić do tej pierwszej.

Osoby, które bywają w hurtowni, opowiadają, że nieraz dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji. – Raz mieliśmy spięcie z ekspedientką. Powiedzieliśmy, że nam się ta sytuacja bardzo nie podoba. Stwierdziła tylko, że „możemy ją pocałować” – relacjonuje.

Skąd się w ogóle wziął pomysł na „segregowane” kasy?

– Sądzę, że nie chodzi tu o jakąś dyskryminację. Po prostu do tej Edeki przejeżdża naprawdę mnóstwo Polaków, którzy robią wielkie domowe zakupy – chemiczne czy żywnościowe. Z kolei Niemcy robią tam raczej drobniejsze zakupy. I denerwowali się, że muszą stać w kolejkach z Polakami. Fakt, bywało, że stał Niemiec z małym koszykiem, a za nim – Polacy kupujący na palety – słyszymy od bywalca sklepu.

– Więc pewnie Niemcy zainterweniowali u menedżerów. Wyszło niefortunnie – i to tak bardzo delikatnie to ujmując – dodaje klient.

A co na to sieć Edeka? Próbowaliśmy rozmawiać na ten temat z pracowniczką biura prasowego w centrali w Hamburgu. Przyznała, że „segregowane” kasy „budzą kontrowersje”. Odesłała nas jednak do rzeczniczki spółki-córki firmy – Edeka Minden-Hannover. Ta jednak nie odbierała od nas telefonu.

Napisaliśmy też maila do menedżerki Edeki z Cottbus. Na razie jednak również nam nie odpowiedziała.

– Czujemy się tym po prostu upokorzeni. Mamy nadzieję, że szyldy „dla Polaków” i „dla Niemców” wreszcie znikną – nie traci nadziei jeden ze stałych klientów hurtowni.

Edeka to jedna z największych niemieckich sieci handlowych. Zarządza ponad 4,1 tys. sklepów i zatrudnia około 376 tys. pracowników.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

2 thoughts on “Chociebuż – Niemcy – NUR FUR POLEN – CZYLI TYLKO DLA POLAKÓW – DYSKRYMINACJA POLAKÓW CZY NIEMCÓW

 1. Gnać tych KURWÓW … polskich jebanych dorobkiewiczów … paletę PERSILA bądż innej chemii gospodarczej KUPUJE DO UŻYTKU DOMOWEGO ??? …. potem to dorobkiewiczowe tałatajstwo jeździ po wiejskich ”odpustach” i sprzedaje dobrodziejstwa ze 100 % przebitką … w Cottbus mają jeszcze 3 EDEKI lecz tam są ceny detaliczne i żaden Niemiec nie sprzeda im palety czegokolwiek jeżeli jest promocja towaru [ Werbung im Laden ] … proste , tym bardziej , że KUREWSTWO należy do szarej strefy .

  Na takich samych warunkach … zakaz zakupu promocyjnego w Niemieckich SELGROSACH mają … Polacy , Rosjanie i Turcy … nie dość , że towar jest w cenie MIODZIO [przebita 120 %] … to kurewstwo chce jeszcze kupić całego busa w promocyjnej cenie … czyli przebita w granicach 150 % .

  Do roboty nygusy … założyć FIRMĘ

 2. jak chodzi o to, że przyjdzie ktoś (tłumy) i kupi 1 (słownie jeden) majonez za 0.5 euro w hurtowni i robią się kolejki to rozumiem że można się wkurwić z powodu kolejek 🙂

  „Klienci hurtowni wielkiej sieci w niemieckim Cottbus”
  kurde hurtownia to jest na zakupy na ilość i do zaopatrywania sklepów
  to wygląda jak zwykły sklep
  czy to na pewno hurtownia?

  czy polaczki nie mogą nabywać produktów u swoich tylko dawać zarabiać obcym?????
  trzeba tak samo dla niemców zrobić

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: