NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Prokuratura: Sędziowie MTK nie mieli racji, odrzucając afgańską sondę

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HAGUE, Holandia (AP) – Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego przekroczyli swoje uprawnienia, gdy odmówili zezwolenia na dochodzenie w sprawie zarzutów o powszechne nadużycia przez siły rządowe, talibów i amerykańskich agentów wojskowych i wywiadowczych podczas konfliktu w Afganistanie, prokuratora i ofiary przedstawiciele powiedzieli czwartek.

Ale prawnik reprezentujący Afganistan na rozprawie MTK odwołuje się, mówiąc, że Afganistan sprzeciwia się międzynarodowemu dochodzeniu i należy mu umożliwić ściganie zbrodniarzy wojennych we własnych sądach.

Rozmawiali drugiego dnia przesłuchania w sprawie apelacji prokuratury MTK przeciwko kwietniowej decyzji izby przedprocesowej o odrzuceniu proponowanego śledztwa w Afganistanie, twierdząc, że nie leży to w interesie wymiaru sprawiedliwości.

Rozprawa na wysokim stawce przed sądem w Hadze koncentruje się na proponowanym dochodzeniu, które może po raz pierwszy doprowadzić do oskarżenia MTK przeciwko Amerykanom i pomóc położyć kres powszechnej bezkarności za zbrodnie w Afganistanie.

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby nawet gdyby śledztwo miało się rozpocząć, a prokuratorzy postawili zarzuty Amerykanom, pojawiliby się w sądzie. Rząd Stanów Zjednoczonych nie jest członkiem MTK i odmawia współpracy z nim.

Podczas gdy rząd USA nie wysłał żadnych oficjalnych przedstawicieli na rozprawę, osobisty prawnik prezydenta Donalda Trumpa, Jay Sekulow, był w sądzie reprezentującym europejski oddział American Center for Law and Justice.

Powiedział sędziom, że brak współpracy USA z sądem był oparty na amerykańskim prawie i umowach dwustronnych podpisanych przez Waszyngton z Afganistanem i nie zamierza się zmienić.

Sekulow powiedziała, że ​​prokurator Fatou Bensouda chce, aby śledztwo było kontynuowane „ponieważ uważa, że ​​Stany Zjednoczone mogą jeszcze zdecydować się na współpracę. Twierdzimy, że ignoruje to historię braku współpracy opartej na zasadach pod wieloma administracjami wielu stron w Stanach Zjednoczonych. ”

Dodał, że „nie leży w interesie sprawiedliwości marnowanie zasobów sądu, ignorując jednocześnie zasadę braku współpracy”.

Rozprawa odbyła się w dniu, w którym prokuratura wydała coroczny raport z postępów w innych wstępnych sondach, w tym głośnych sprawach na terytoriach palestyńskich, Ukrainie, Wenezueli, Filipinach oraz w sprawie zarzutów o zbrodnie dokonywane przez siły brytyjskie w Iraku.

W raporcie stwierdzono, że w przypadku domniemanych zbrodni Izraela i Palestyńczyków na okupowanych terytoriach prokurator „uważa, że ​​nadszedł czas na podjęcie niezbędnych kroków w celu zakończenia wstępnego dochodzenia”. Nie określił on ram czasowych.

Po wstępnej rozprawie w Afganistanie, która trwała ponad dekadę, prokurator sądowy, Fatou Bensouda, poprosił sędziów w listopadzie 2017 r. O zezwolenie na daleko idące dochodzenie.

Powiedziała, że ​​istnieją informacje, że członkowie amerykańskich agencji wojskowych i wywiadowczych „popełniali akty tortur, okrutnego traktowania, oburzenia godności osobistej, gwałtów i przemocy seksualnej wobec zatrzymanych w konflikcie w Afganistanie i innych miejscach, głównie w okresie 2003-2004 . ”

Powiedziała również, że talibowie i inne grupy powstańcze zabiły ponad 17 000 cywilów od 2009 roku, w tym około 7 000 zabójstw celowych, oraz że afgańskie siły bezpieczeństwa są podejrzane o torturowanie więźniów w rządowych ośrodkach detencyjnych.

Ale w decyzji, która została potępiona przez organizacje ofiar i grupy praw człowieka, sędziowie MTK stwierdzili w kwietniu, że śledztwo nie byłoby w interesie wymiaru sprawiedliwości z powodu prawdopodobnego braku współpracy i czasu, jaki upłynął od rzekomych przestępstw zobowiązany.

Helen Brady, adwokat prokuratury, powiedziała w czwartkowym przesłuchaniu panelowi złożonemu z pięciu sędziów, że sędziowie, którzy odrzucili wniosek Bensoudy, rozważyli czynniki, które wykraczały poza ich kompetencje i „nieodpowiednio uwzględniali wagę przestępstw i interesów ofiar”.

Rodney Dixon, prawnik reprezentujący Afganistan, powiedział na rozprawie, że kraj sprzeciwia się proponowanemu dochodzeniu i powołał międzynarodową jednostkę ds. Przestępstw w celu ścigania spraw z udziałem powstańców i afgańskich sił bezpieczeństwa w sądach krajowych.

MTK rozpoczął pracę w 2002 r. Jako sąd ostateczny, który mógł rozpatrywać sprawy, których krajowe organy prawne nie były w stanie lub nie chciały ścigać.

Dixon powiedział, że chociaż Afganistan sprzeciwia się dochodzeniu, MTK może pomóc krajowi w prowadzeniu lokalnych postępowań i, w razie potrzeby, działać jako „blokada bezpieczeństwa”.

Powiedział, że sąd powinien skupić się na „prawdziwym potencjale Afganistanu, aby zrobić więcej w przyszłości, zwłaszcza jeśli jest on wspierany przez MTK i prokuratora”.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: