DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nissan inwestuje w produkcję, aby przygotować się na erę elektryczną

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

YOKOHAMA, Japonia (AP) – Nissan zainwestuje 33 miliardy jenów (303 miliony dolarów) w swój flagowy zakład samochodowy w japońskiej prefekturze Tochigi w pierwsze wdrożenie systemu produkcyjnego przeznaczonego dla pojazdów elektrycznych.

Hideyuki Sakamoto, wiceprezes Nissan Motor Co., powiedział w czwartek, że metody produkcji muszą ulec zmianie, ponieważ pojazdy coraz częściej mają silniki hybrydowe i elektryczne oraz nowe części do łączności i usług sztucznej inteligencji.

Sakamoto powiedział, że zmiany produkcyjne, które mają zostać zakończone w przyszłym roku, wykorzystują robotykę i czujniki w celu zmniejszenia obciążenia fizycznego pracowników linii montażowej. Są one dostosowane do siły roboczej w coraz większym stopniu obsługiwanej przez starszych pracowników i kobiety.

Wśród innowacji dla tak zwanej „inteligentnej fabryki” Nissana jest system montażu układu napędowego, który pozwala zainstalować co najmniej 27 konfiguracji w jednej procedurze.

Części, w tym akumulator do pojazdów elektrycznych, są układane na jednej „palecie” lub fundamencie, aby ułatwić instalację w pojeździe.

Kolejna innowacja obejmuje zaprogramowanie rzemiosła pracownika w robotyce. Ruchy są tak precyzyjnie dostrojone w procesie automatycznego uszczelniania, że delikatne kąty i dotyk człowieka są powielane.

Zaletą takiego systemu jest to, że praca robota jest konsekwentna i niestrudzona, przy zachowaniu jakości wykonania według Nissana.

„Konkurencyjność producenta samochodów leży w produkcji, a także w projektowaniu i rozwoju technologii”, powiedział dziennikarzom Sakamoto.

Metody produkcji automatycznej pozostały zasadniczo takie same od początku XX wieku. Ale samochody stają się coraz bardziej złożone, ponieważ w zależności od pojazdu należy zainstalować technologię wspomagającą kierowcę, systemy hybrydowe i różnego rodzaju akumulatory, powiedział Sakamoto.

Metody produkcji zostaną później wdrożone w zakładach Nissana w Japonii i na całym świecie, ale szczegóły są nierozstrzygnięte.

Nissan z siedzibą w Jokohamie, który sprawia, że samochód elektryczny Leaf, March subcompact i luksusowe modele Infiniti, chętnie przekazuje wiadomość o innowacjach, walcząc z poważnym ryzykiem dla swojej reputacji pośród spadających zysków i sprzedaży.

Carlos Ghosn, były prezes Nissana, czeka na proces w sprawie różnych zarzutów dotyczących niewłaściwego postępowania finansowego. Nissan potwierdził uchybienia w zakresie ładu korporacyjnego.

Nowy dyrektor naczelny obejmuje urząd w przyszłym tygodniu. Hiroto Saikawa, następca Ghosna, również ustąpił, przyznając się do niewłaściwego postępowania finansowego.

Wszyscy inni światowi producenci samochodów pracują nad pojazdami inteligentnymi, połączonymi i elektrycznymi. Ale Nissan ma przewagę w wielu innowacjach, zwłaszcza w pojazdach elektrycznych, głównie dzięki Ghosn.

Ghosn mówi, że jest niewinny i oskarża innych w Nissanie o zmowę, aby pozbyć się go i zablokować pełniejszą integrację z francuskim partnerem sojuszu Renault SA.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: