NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Mieszkańcy Hongkongu żyjący z gazem łzawiącym obawiają się efektów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – W ciągu dnia niewielka komercyjna kuchnia w hali przemysłowej w Hongkongu wytwarza przekąski. W nocy zamienia się w tajne laboratorium gromadzące zestaw dla demokratycznych demonstrantów próbujących odtruć się po wielokrotnym narażeniu na gaz łzawiący.

Wolontariusze siedzą wokół wyspy kuchennej i pakują wielobarwne pigułki do małych zamykanych torebek. Przy innym stole kobieta robi kurkumę, zanurzając kapsułki żelatynowe w płytkim naczyniu z ciemnopomarańczowej przyprawy.

„Policja zużyła tak dużo gazu łzawiącego, a ludzie cierpią” – powiedziała właścicielka kuchni, mówiąc pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ obawia się następstw dla jej firmy. „Chcemy szczególnie pomóc protestującym z pierwszej linii, którzy postawili swoje życie na linii zagrożenia miasta”.

Policja w Hongkongu wystrzeliła ponad 10 000 kanistrów gazu łzawiącego, aby stłumić gwałtowne protesty, które wstrząsnęły miastem przez sześć miesięcy. Żądania ruchu obejmują w pełni demokratyczne wybory i dochodzenie w sprawie użycia siły przez policję, w tym gazu łzawiącego.

Jego intensywne i długotrwałe użytkowanie w Hongkongu – jednym z najgęściej zaludnionych miast świata i znanym z betonowej dżungli wieżowców – jest niezwykłe i wywołało obawy zdrowotne.

Chociaż nie ma dowodów na długoterminowe skutki zdrowotne, jest to również terytorium w dużej mierze niesprawdzone.

„Nie wydaje mi się, aby zdarzały się sytuacje, w których ludzie wielokrotnie narażali się na działanie gazu łzawiącego. To, co dzieje się w Hongkongu, jest niespotykane ”- powiedział Alistair Hay, brytyjski toksykolog z University of Leeds.

Policja zwolniła go w ciasnych dzielnicach mieszkaniowych oraz w pobliżu szpitali, centrów handlowych i szkół, dotykając nie tylko protestujących, ale także dzieci, osób starszych i chorych.

Niektórzy obawiają się, że pozostałości gazu łzawiącego mogą przyklejać się przez kilka dni lub tygodni do asfaltu, ścian, kanałów wentylacyjnych i innych miejsc. Rodzice, szkoły i różne grupy społeczne zażądały wiedzy na temat składu chemicznego gazu – czego policja nie ujawni – aby mogli odpowiednio posprzątać.

Wobec braku oficjalnych informacji niektórzy rodzice przestali zabierać swoje dzieci do parków, a porady online zachęcają matki do powstrzymania się od karmienia piersią przez kilka godzin, jeśli są narażone na działanie gazu. Wielu unikało świeżych owoców po tym, jak rynek hurtowy, który zaopatruje połowę podaży w mieście, został zagazowany w zeszłym miesiącu.

Nowe codzienne rytuały obejmują stosowanie roztworu sody oczyszczonej do kąpieli, prania ubrań i czyszczenia powierzchni. Porady dzielone przez protestujących obejmują nie kąpanie się w gorącej wodzie po ekspozycji, ponieważ uważa się, że otworzy pory i pozwoli wniknąć chemikaliom.

Właścicielka kuchni przygotowująca zestawy detoksykacyjne powiedziała, że chce pomóc protestującym, którzy często unikają leczenia w szpitalach, aby ukryć swoją tożsamość i uniknąć ewentualnego aresztowania.

Zestawy zawierają kapsułki zawierające witaminy i inne naturalne składniki i są pakowane do małej torebki z 10 butelkami mętnego napoju w kolorze karmelu, który zawiera przeciwutleniacz, o którym mówi się, że jest wzmacniaczem układu odpornościowego. Pochodzą one z instrukcjami dotyczącymi 10-dniowego programu detoksykacji, który nie obejmuje alkoholu i palenia.

Nie został naukowo przetestowany pod kątem leczenia objawów gazu łzawiącego, ale właściciel kuchni twierdził, że informacje zwrotne były pozytywne od pierwszej partii rozdawanej protestującym z pierwszej linii za pośrednictwem tajnej sieci pierwszej pomocy i pracowników socjalnych.

Hay, toksykolog, powiedział, że nadmierne stężenia gazu CS, wspólnego składnika gazu łzowego i pozostałości, które utrzymują się w środowisku, mogą powodować przedłużone objawy i komplikacje zdrowotne dla wrażliwych grup.

Ankieta przeprowadzona w sierpniu przez grupę lekarzy około 170 reporterów opisujących protesty wykazała, że większość z nich miała trudności z oddychaniem, uporczywy kaszel lub kaszel krwi, alergie skórne i objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka lub wymioty, według doniesień mediów z Hongkongu.

Kolejnymi przerażającymi mieszkańcami są doniesienia, że gaz łzawiący może emitować dioksyny, substancje powodujące raka. Hay powiedział, że nie był świadomy żadnych przypadków dioksyn wytwarzających gaz łzawiący, chociaż teoretycznie można by je uwolnić, gdyby pojemnik spłonął powyżej 250 stopni Celsjusza (480 stopni Fahrenheita).

Urzędnicy państwowi twierdzą, że wszelkie znalezione toksyny mogą pochodzić z wielu pożarów ulicznych wywołanych przez protestujących. Odmawiają ujawnienia składników gazu, powołując się na wrażliwość operacyjną.

Chiński Uniwersytet Hongkongu, w którym w ciągu ostatniego miesiąca wystrzelono ponad 1000 pocisków gazu łzawiącego, wynajął niezależne laboratorium do testowania próbek powietrza, wody i gleby. Wstępne testy podobno nie wykazały szkodliwych substancji.

Niemniej jednak liceum w pobliżu kampusu zatrudniło profesjonalnych ekspertów do odkażania terenów.

17-letni wolontariusz pomagający w przygotowaniu zestawów do detoksykacji powiedział, że przyłączył się do wielu protestów i często doświadczał skurczów żołądka, nudności i wysypki przez kilka dni po zagazowaniu. Podczas czerwcowego wiecu powiedział, że nie może oddychać i myślał, że umrze.

Inna wolontariuszka powiedziała, że widzi chmury gazu łzawiącego na ulicach poniżej jej mieszkania w Mongkok, gorącym miejscu protestów, i wącha je nawet przy zamkniętych oknach.

Powiedziała, że nie ma odwagi przyłączyć się do protestów, ale uważa, że musi wnieść swój wkład.

Obaj przemawiali pod warunkiem anonimowości, obawiając się zemsty w mieście, które zostało gwałtownie podzielone przez gwałtowne protesty.

___

Współautorem tej historii był pisarz prasowy Kelvin Chan w Londynie.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: