DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Masowy strajk o emerytalne sploty transportuje się przez Francję

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PARIS (AP) – Wieża Eiffla została zamknięta w czwartek, nawiedzone przez Francję szybkie pociągi stały w bezruchu, a nauczyciele odeszli z pracy, gdy związki zawodowe rozpoczęły ogólnokrajowe strajki i protesty przeciwko rządowemu planowi przeglądu systemu emerytalnego.

Mężczyzna idzie pociągiem podmiejskim na dworcu Saint-Lazare w Paryżu, czwartek, 5 grudnia 2019 r. Turyści odwołują plany podróży, a Paryż rozmieszcza tysiące policji, podczas gdy Francja przygotowuje się do masowych ogólnokrajowych strajków i protestów przeciwko prezydentowi Emmanuelowi Plany Macrona dotyczące przeglądu systemu emerytalnego. Strajk najmocniej ucierpi na transporcie, ponieważ loty, pociągi i autobusy zostaną anulowane, a większość paryskiego systemu metra zatrzyma się. (AP Photo / Michel Euler)

Władze Paryża zabarykadowały pałac prezydencki i rozmieściły 6000 policji w związku z czymś, co ma być główną demonstracją w stolicy, wylewem gniewu na prezydenta Emmanuela Macrona za jego centralną reformę, postrzeganą jako zagrażająca ciężko walczonemu francuskiemu stylowi życia .

Muzeum w Luwrze i inne strony ostrzegały przed zakłóceniami strajku, a paryskie hotele walczyły o zapełnienie pokoi. Wielu odwiedzających – w tym sekretarz ds. Energii w USA – odwołało plany podróży do jednego z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie podczas strajku.

Nieprzygotowani turyści odkryli, że w czwartek stoją puste stacje kolejowe, a około 9 na 10 szybkich pociągów TGV zostało odwołanych. Znaki na paryskim lotnisku Orly pokazywały „odwołane” powiadomienia, ponieważ organ lotnictwa cywilnego ogłosił, że 20% lotów zostało uziemionych.

Niektórzy podróżnicy okazywali poparcie dla strajkujących robotników, ale inni narzekali na uwikłanie się w czyjąś walkę.

„Przyjechałem dziś rano na lotnisko i nie miałem pojęcia o strajku. Czekałem 2 godziny na lotnisku na przyjazd pociągu i nie przyjechał” – powiedział urlopowicz Ian Crossen z Nowego Jorku. „Czuję się trochę sfrustrowany. I wydałem dużo pieniędzy. Widocznie wydałem pieniądze, których nie musiałem.

Stacje metra w Paryżu zostały zamknięte, co utrudnia ruch – i zachęca wielu dojeżdżających do korzystania ze wspólnych rowerów lub skuterów elektrycznych. Wielu pracowników w regionie paryskim pracowało z domu lub wzięło dzień wolny, aby zostać z dziećmi, ponieważ 78% nauczycieli w stolicy strajkowało.

Przygotowując się do możliwej przemocy i szkód na trasie marszu w Paryżu, policja nakazała zamknięcie wszystkich firm, kawiarni i restauracji w okolicy. Władze wydały również zakaz protestów na alei Pól Elizejskich, wokół pałacu prezydenckiego, parlamentu i katedry Notre Dame. Aktywiści w żółtych kamizelkach planują dołączyć do związków podczas protestów w Paryżu i miastach w całym kraju, nalegając na kampanię na rzecz większej sprawiedliwości gospodarczej.

Najważniejsze pytanie brzmi, jak długo potrwa strajk. Minister transportu Elisabeth Borne powiedziała, że spodziewa się, że kłopoty z podróżą będą równie piątek.

Związki twierdzą, że jest to ruch na czas nieokreślony i mają nadzieję utrzymać tempo przynajmniej przez tydzień, w nadziei na zmuszenie rządu do ustępstw.

Pracownicy sektora publicznego obawiają się, że reforma Macrona zmusi ich do dłuższej pracy i zmniejszenia emerytur. Uważają tę walkę za kluczową dla ratowania francuskiej siatki bezpieczeństwa socjalnego.

„Pięć tygodni płatnych wakacji, państwowy system opieki zdrowotnej – wszystko to osiągnęliśmy dzięki walkom społecznym od ludzi, którzy poświęcili się dla nas finansowo, aby to osiągnąć” – powiedział pracownik kolei Gilles Pierre, biorąc udział w czwartkowym marszu.

Pierre, który ma 41 lat i według obecnego systemu może przejść na emeryturę w wieku 52 lat, przyznaje, że obecny system jest hojny, ale twierdzi, że godziwie rekompensuje ograniczenia związane z pracą taką jak jego, jak praca w weekendy i święta.

„Czego chcemy na lata emerytalne? Cieszyć się tym lub być emerytem w szpitalu lub w łóżku i nie móc cieszyć się życiem? ”

Dla Macrona reforma emerytalna ma kluczowe znaczenie dla jego planu przekształcenia Francji, aby mogła konkurować na całym świecie w XXI wieku. Rząd twierdzi, że 42 systemy emerytalne we Francji wymagają usprawnienia.

Po szeroko zakrojonych spotkaniach z pracownikami oczekuje się, że wysoki komisarz ds. Emerytur wyszczególni propozycje reform w przyszłym tygodniu, a premier opublikuje rządowy plan kilka dni później.

Mścisław Chernov, Alex Turnbull, Francois Mori i Claire Parker w Paryżu przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: