NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Libijscy urzędnicy zbierają dowody rosyjskich bojowników podczas wojny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Lala Koniecpolska

Hrabina w Arystokracja

RIPOLI, Libia (AP) – urzędnicy libijskiego rządu wspieranego przez ONZ mówią, że planują skonfrontować Moskwę z powodu rzekomego rozmieszczenia rosyjskich najemników walczących u boku przeciwników w wojnie domowej w tym kraju.

Libijscy i amerykańscy urzędnicy oskarżają Rosję o rozmieszczenie bojowników za pośrednictwem prywatnego wykonawcy bezpieczeństwa, Grupy Wagner, na kluczowych obszarach bitew w Libii w ostatnich miesiącach.

Mówią, że rosyjscy bojownicy wspierają dowódcę Khalifę Hiftera, którego siły od miesięcy próbują zdobyć stolicę Trypolis. Rząd Porozumienia Narodowego wspierany przez ONZ ma siedzibę w Trypolisie.

Zdaniem Khaleda al-Meshri, szefa Najwyższej Rady Państwa w Trypolisie, GNA udokumentowało od 600 do 800 rosyjskich bojowników w Libii i gromadzi ich nazwiska na liście, aby przedstawić je rządowi rosyjskiemu.

„Odwiedzimy Rosję, kiedy zbierzemy wszystkie dowody i przedstawimy władzom i zobaczymy, co powiedzą”, powiedział al-Meshri w The Associated Press w zeszłym tygodniu. Nie powiedział, kiedy odbędzie się ta wizyta.

Moskwa wielokrotnie odmawiała udziału w walce Libii.

Samozwańcza libijska armia narodowa Hiftera – złożona z jednostek wojskowych, ultrakonserwatywnych salafitów i plemion – rozpoczęła w kwietniu ofensywę na Trypolisie po przejęciu znacznej części wschodniej Libii od islamskich bojowników i innych rywali w ostatnich latach. Hifter jest wspierany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt, a także Francję i Rosję, a rząd z Trypolisu otrzymuje pomoc od Turcji, Kataru i Włoch.

Libia pogrążyła się w chaosie, gdy wspierane przez NATO powstanie obaliło długoletniego dyktatora Moammara Kaddafiego w 2011 roku. Kraj jest teraz podzielony między rząd na wschodzie, sprzymierzony z Hifterem, a GNA w Trypolisie na zachodzie. Obie strony są wspierane przez milicje. W ostatnich tygodniach walki utknęły w martwym punkcie, gdy obie strony wkopały się i ostrzeliwały nawzajem wzdłuż południowych krańców Trypolisu.

Asystent sekretarza stanu USA ds. Bliskiego Wschodu David Schenker powiedział dziennikarzom w zeszłym tygodniu, że Departament Stanu współpracuje z partnerami europejskimi w celu nałożenia sankcji na rosyjskiego kontrahenta wojskowego odpowiedzialnego za wysyłanie bojowników do Trypolisu.

„Sposób, w jaki ta organizacja Rosjan w szczególności działała wcześniej, podnosi widmo ofiar na dużą skalę wśród ludności cywilnej”, powiedział.

Komentarze Schenkera pojawiły się wkrótce po tym, jak amerykańscy urzędnicy spotkali się z Hifterem, aby domagać się zawieszenia broni i „wyrazili poważne zaniepokojenie” interwencją Rosji w konflikcie.

Ale prezydent Donald Trump wysłał zdecydowanie mieszane wiadomości do Hiftera.

Trump wyraził poparcie dla Hiftera, gdy podjął próbę przejęcia Trypolisu, chwaląc dowódców za „antyterrorystyczne” wysiłki w rozmowie telefonicznej. Wezwanie było gwałtownym zerwaniem z amerykańską polityką wspierania premiera Libii z Trypolisu Fayeza Sarraj.

Ofensywa Hiftera zadała cios wysiłkom ONZ na rzecz zbliżenia walczących stron. Al-Meshri wezwał do budowania zaufania i dążenia do wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

„Od czasu obalenia Kaddafiego nie odbyły się wybory prezydenckie. Ludzie mają dość ”- powiedział.

Obecność Rosjan utrudniła i tak już złożony konflikt.

Al-Meshri utrzymuje, że jego administracja ma mocne dowody, że na ziemi są rosyjscy bojownicy.

Mówi, że siły rządowe znalazły telefony komórkowe, przechwyciły komunikację i zajęły rzeczy osobiste pozostawione w chaosie bitwy. Powiedział, że dane lotów pokazują daty i nazwiska Rosjan przeprowadzających się z Syrii do Egiptu, a następnie do stolicy Jordanii, Ammanu, przed lotem do miasta Benghazi we wschodniej Libii, siedziby władzy Hiftera. Nie opracował ani nie przedstawił AP żadnego z tych dokumentów ani przedmiotów.

Uważa się, że Grupa Wagner wysłała najemników do wielu konfliktów, w tym do Syrii, Ukrainy i innych krajów, podnosząc oskarżenia, że Moskwa wykorzystuje ją do rozprzestrzeniania swoich wpływów. Firma jest wykonawcą wojskowym prowadzonym przez Jewgienija Prigożina, biznesmena ściśle powiązanego z Kremlem. Rosyjscy urzędnicy w przeszłości odmawiali komentowania działalności firmy.

Rozmieszczając bojowników w Libii, Rosja pogrąża się w kolejnym konflikcie na Bliskim Wschodzie. Rosyjskie wojsko bierze udział w wojnie domowej w Syrii, prowadząc naloty, rozmieszczając żołnierzy i żandarmerię. Ta operacja skutecznie wsparła rząd prezydenta Syrii Baszara Assada i – przy względnie skromnych kosztach – pomogła Moskwie rozwinąć swoją siłę w regionie.

Analitycy uważają, że prezydent Rosji Władimir Putin stara się znaleźć siłę w zachodnich mocarstwach w bogatej w ropę Libii. Mówią, że uznaje również, że kraj ten jest bramą dla wielu migrantów próbujących dotrzeć do europejskich wybrzeży.

„Większość z nich to dym i zwierciadła zaprojektowane w celu wywołania strachu”, powiedział Anas Gamati, założyciel Sadeq Institute z siedzibą w Trypolisie. „Rosyjskie wpływy zrobiły tylko dwie rzeczy: zawyżenie ich rozmiarów i widmo ich potęgi w Libii. Nie są pozytywnie zaangażowani ani nie próbują odgrywać konstruktywnej roli o wartości dyplomatycznej lub politycznej. ”

Oficjalnie Rosja nadal prowadzi dialog z obiema stronami. Hifter odwiedził Moskwę kilka razy w ciągu ostatnich lat, a delegacja rządu z Trypolisu spotkała się z Putinem podczas szczytu Forum Gospodarczego Rosja-Afryka w Soczi w październiku.

Zarzuty rosyjskiej ingerencji wynikają z ponownej presji graczy międzynarodowych na osiągnięcie konsensusu w sprawie Libii.

Niemcy współpracują z Organizacją Narodów Zjednoczonych nad zorganizowaniem konferencji na temat Libii do początku 2020 r. Obserwatorzy mają nadzieję, że międzynarodowi gracze będą w stanie wywierać wystarczającą presję, aby zatrzymać walki.

Ale inni obawiają się, że apetyt Hiftera na terytorium i władzę może okazać się zbyt duży. Były minister obrony GNA Mahdi al-Barghathi, który odszedł w rządzie w lipcu, mówi, że jedyną drogą do pokoju jest pozostawienie Hiftera bez potężnych przyjaciół i innych opcji. W przeciwnym razie al-Barghathi powiedział, że Hifter zostanie innym Kadafimem.

„Nie chcemy wracać do punktu wyjścia” – powiedział.

Tak długo, jak mocarstwa międzynarodowe pozostają podzielone, konflikt w Libii może nadal odgrywać rolę najnowszej na świecie wojny zastępczej, ostrzegają niektórzy obserwatorzy.

„Putin nie chciałby nic więcej niż zajmować Europę i dzielić Libię, bojąc się nielegalnej imigracji, sparaliżowanej przez prawicowy populizm, który zagraża samej idei UE”, powiedział Mohammed Eljareh, analityk prowadzący Libya Outlook, konsultant firma zajmująca się sprawami libijskimi.

„To wszystko jest muzyką dla uszu Putina” – powiedział.

___

Współtworzyli go pisarze Matt Lee w Waszyngtonie, Vladimir Isachenkov w Moskwie i Isabel DeBre w Kairze.

___

Ta historia została poprawiona, aby pokazać, że spotkanie w Soczi odbyło się w październiku, a nie w marcu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: