DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

HSBC wprowadzi ogólną stawkę w rachunku bieżącym w wysokości 39,9%

HSBC ma nałożyć jednolitą stawkę w rachunku bieżącym w wysokości 39,9% na klientów od marca 2020 r.Ogłoszenie banku o zmianach z 14 marca przyszłego roku następuje w czasie, gdy gospodarstwa domowe rozciągają budżety na wydatki świąteczne.

HSBC to introduce blanket overdraft rate of 39.9%

banner-wizytowka-1580899038

Wynika to również z podobnego posunięcia ze strony Nationwide Building Society – skłaniając ekspertów finansowych do stwierdzenia, że ​​zapłacenie około 40% odsetek za wejście w czerwone może stać się „nową normą”.

Financial Conduct Authority (FCA) wcześniej ujawniło plany ograniczenia złożonych struktur opłat za debet w całej branży, z nowymi przepisami wymagającymi od dostawców wykazania kosztów według prostej stawki rocznej.

HSBC UK, która obecnie pobiera stawki od 9,9% do 19,9% od niektórych klientów w rachunku bieżącym, poinformowała, że ​​usunie również opłatę dzienną w wysokości 5 GBP za wejście w nieuregulowany debet i wprowadzi nieoprocentowany bufor 25 GBP na rachunkach bankowych i rachunkach zaliczkowych, dając swobodę tym, którzy są nieco przesadzeni.

Powiedział, że siedmiu na dziesięciu, którzy korzystają z kredytu w rachunku bieżącym, będzie lepiej lub tak samo w wyniku zmian, ale odmówiło dokładniejszego zapoznania się z dokładnymi liczbami.

HSBC UK poinformowało również, że niedawno rozszerzyło wykorzystanie wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym, aby ostrzegać wszystkich klientów, którzy wezmą udział w debecie.

Madhu Kejriwal, szef działu pożyczek i płatności HSBC w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Upraszczając naszą strukturę opłat za przekroczenie salda debetowego, ułatwiamy ich zrozumienie, przejrzystość i daje klientom narzędzia, które pomogą im podejmować lepsze decyzje finansowe”.

W lipcu firma Nationwide zaprezentowała także nową jednolitą stawkę 39,9% w całym zakresie rachunków bieżących osób dorosłych. Zmiany weszły w życie w listopadzie.

Ogłoszenia są następstwem szeroko zakrojonej, wysokiej oceny kredytowej FCA – i oczekuje się, że więcej dostawców ogłosi zmiany.

Regulator powiedział, że wstrząśnie „dysfunkcyjnym” rynkiem w rachunku bieżącym – w tym powstrzyma banki i towarzystwa budowlane przed naliczaniem wyższych cen za nieuzgodnione kredyty w rachunku bieżącym niż za kredyty w rachunku bieżącym.

Ponad 50% nieuregulowanych opłat w rachunku bieżącym banków pochodziło od zaledwie 1,5% klientów w 2016 r.

FCA wcześniej powiedział, że dostawcy będą musieli reklamować ustalone ceny debetu w rachunku bieżącym z roczną stopą procentową, aby pomóc klientom w dokonywaniu zakupów.

Zmiany regulatora wejdą w życie do 6 kwietnia 2020 r. – i już wzbudziły obawy, że dostawcy mogą podnieść autoryzowane opłaty za przekroczenie salda debetowego, aby odzyskać część przychodów utraconych z tytułu nieautoryzowanych opłat za przekroczenie salda.

Helen Saxon, redaktor ds. Bankowości w MoneySavingExpert.com, powiedziała: „Zważywszy na to, że oba pierwsze banki ogłosiły zmiany podnoszące stopy procentowe w rachunku bieżącym do około 40%, musimy się zastanawiać, czy to nowa norma”.

FCA powiedział wcześniej, że będzie aktywnie monitorować rozwój rynku.

Przyznał, że niektóre firmy mogą dążyć do podwyższenia ustalonych cen w rachunku bieżącym i zmniejszenia nieoprocentowanych buforów w celu odzyskania utraconych dochodów z nieuregulowanych kredytów w rachunku bieżącym.

Twierdził jednak, że efekt netto będzie nadal lepszy dla konsumentów – a zwiększona konkurencja między dostawcami w wyniku zmian ograniczy wszelkie podwyżki cen.

Rachel Springall, ekspert ds. Finansów w Moneyfacts.co.uk, powiedziała: „To rozczarowujące, że taka podwyżka jest w rachunku bieżącym, ale w nadchodzących tygodniach może pojawić się więcej marek, aby ogłosić zmiany.

„Widzieliśmy już, że Nationwide podniosło opłaty, a działania te były odpowiedzią na decyzję FCA o zakazie opłat stałych od kwietnia 2020 r.”

Kontynuowała: „Ten wstrząs ma na celu uczynienie rzeczy bardziej sprawiedliwymi i bardziej przejrzystymi dla konsumentów.

„Pożyczkobiorcy powinni przeanalizować wszelkie zmiany na swoim rachunku bieżącym i spróbować przejść gdzie indziej, jeśli stwierdzą, że konto straciło swój blask.

„Przejście za pomocą usługi przełączania bieżącego konta zajmuje tylko siedem dni.”

 

zrodlo:uk.finance.yahoo.com

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: