DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Europa Rozmowy klimatyczne ONZ mają utorować drogę dla globalnego rynku emisji dwutlenku węgla

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

BERLIN (AP) – W chłodne popołudnie pod koniec listopada Jan Gerrit Otterpohl spogląda na kominy berlińskiego Heizkraftwerk Mitte, najnowocześniejszej elektrowni, która zaopatruje miasto w ciepło i elektryczność. Interesuje go nie kłębiąca się para, ale w dużej mierze niewidoczny dwutlenek węgla, który wydycha elektrownia podczas spalania gazu ziemnego.

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej operator elektrowni, Vattenfall, potrzebuje zezwolenia na każdą emitowaną dwutlenek węgla. Zadaniem Otterpohl jest utrzymanie niskich kosztów poprzez upewnienie się, że firma kupi tylko tyle zezwoleń, ile to konieczne, po obecnej cenie rynkowej.

Ekonomiści twierdzą, że rynki dwutlenku węgla, takie jak te, które wykorzystuje Otterpohl, mogą stać się potężnym narzędziem w walce ze zmianami klimatu, dając emitentom zachętę finansową do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Jednak pomimo poczynienia postępów w innych obszarach rządy od lat nie są w stanie uzgodnić zasad, które pozwoliłyby na prawdziwy rozwój globalnego handlu pozwoleniami na emisję dwutlenku węgla.

Negocjatorzy na spotkaniu ONZ w Madrycie w tym miesiącu zamierzają wreszcie rozwiązać ten problem, po tym, jak w ubiegłym roku uzgodnili prawie wszystkie inne części zbioru przepisów dotyczących porozumienia klimatycznego z Paryża w 2015 r.

„Są powody do optymizmu i do myślenia, że może być pewien postęp ze względu na uwagę polityczną” – powiedział Alex Hanafi, główny doradca nowojorskiego Funduszu Obrony Środowiska.

Wiele rządów stara się dokonać redukcji emisji niezbędnych do osiągnięcia celu porozumienia paryskiego, jakim jest powstrzymanie globalnych temperatur przed wzrostem o ponad 1,5 stopnia Celsjusza (2,7 Fahrenheita) do końca wieku.

Mamy nadzieję, że ustalenie ceny emisji dwutlenku węgla odblokuje miliardy dolarów inwestycji, ponieważ kraje i firmy poszukują najbardziej opłacalnego sposobu na ograniczenie emisji. Ograniczając liczbę pozwoleń na rynku i stopniowo ją zmniejszając, zachęta do oszczędzania na emisjach z czasem rosła.

„Rynki węgla mają ogromny potencjał, by przyczynić się do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego”, powiedział Hanafi.

Ostrzegł jednak, że zły interes na rynkach uprawnień do emisji dwutlenku węgla, znany w mowie dyplomacji klimatycznej jako „art. 6”, byłby „gorszy niż brak porozumienia”.

Tak byłoby na przykład w przypadku, gdy linie lotnicze uznają, że tańsze jest zrównoważenie emisji niż jej ograniczenie; lub jeśli kraje chronią duże obszary lasów pochłaniających węgiel, sprzedaj uzyskane pozwolenia innym narodom i jednocześnie zaliczaj je do własnych wysiłków na rzecz redukcji emisji.

Brazylia od dawna odpiera niektóre z bardziej rygorystycznych zasad rachunkowości wymaganych przez UE i Stany Zjednoczone. Naród latynoamerykański, krytykowany przez ekologów za to, że nie chronił właściwie lasów deszczowych Amazonii, nalega również, aby pozwolić na gromadzenie ogromnych ilości kredytów węglowych w ramach dyskredytowanego obecnie systemu.

„Bardzo ważne jest, aby naprawdę unikać tego rodzaju negatywnych skutków”, powiedziała Claudia Kemfert, starszy ekspert ds. Energii w Niemieckim Instytucie Badań Ekonomicznych.

Kemfert zauważył, że udoskonalenie systemu handlu emisjami, który do tej pory obejmował jedynie sektor energetyki i przemysłu ciężkiego, zajęło ponad dekadę w 27 krajach Unii Europejskiej – wszystkie z wyjątkiem Wielkiej Brytanii – oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu – regionu o dobrze funkcjonującym rynki i niski poziom korupcji.

Otterpohl, który nadzoruje emisje w berlińskiej elektrowni Vattenfall, zgodził się.

„Jeśli chodzi o UE (system handlu emisjami), istnieje obecnie dojrzały i funkcjonujący rynek w obszarach, które obejmuje”.

Rozszerzenie tego rynku na inne sektory w UE, takie jak transport i ogrzewanie domów, lub połączenie go z innymi istniejącymi systemami handlu emisjami w Chinach, Kalifornii i innych krajach powinno być możliwe, powiedział Daniel Wragge, dyrektor ds. Politycznych i regulacyjnych w Europejska Giełda Energii w Lipsku, Niemcy.

„Technicznie rzecz biorąc, nie jest to wyzwanie” – powiedział Wragge, którego firma zarządza rynkiem europejskich emisji, gdzie tonę dwutlenku węgla sprzedaje się obecnie za około 25 euro (27,70 USD). „Ale oczywiście są pewne warunki, a kluczem jest oczywiście wzajemne uznawanie certyfikatów”.

Kemfert ostrzegł, że samo ustalenie ceny emisji nie powstrzyma zmian klimatu.

„Potrzebujemy wielu działań na rzecz ograniczenia emisji” – powiedziała. „Jeśli dojdziemy do rynku emisji dwutlenku węgla, nie ma sprawy. Ale powinniśmy pilnie szukać innych rozwiązań. ”

___

Śledź informacje o klimacie AP na https://www.apnews.com/Climate

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: