DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Czukotka: Ktoś napisał na niedźwiedziu polarnym „T-34”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

W rosyjskim internecie pojawiło się wideo z Półwyspu Czukockiego z widocznym biały niedźwiedziem, który ma na futrze napisaną sprayem nazwę sowieckiego czołgu z czasów II wojny światowej.

Wideo zamieścił na portalu społecznościowym Siergiej Kawry, pracujący w Czukockim Okręgu Autonomicznym w Arktyce dla międzynarodowej organizacji ochrony przyrody WWF. Napisał, że znalazł film na innym portalu społecznościowym i nie wie, kto i gdzie dokładnie go nagrał.

„Nie będzie w stanie polować niezauważony” – napisał Kawry.  Duży czarny napis powoduje, że rzeczywiście niedźwiedź jest widoczny z daleka.

Zgadza się z tym Anatolij Koczniew z Instytutu Zagadnień Biologicznych Północy w rozmowie z agencją RIA Nowosti. Jego zdaniem, dopóki niedźwiedź się nie wyczyści albo napis sam nie zejdzie, będzie miał poważny problem, by coś upolować. Powiedział, że niedźwiedzia mogli oszpecić „żartownisie”.

Agencja Siewierpress z Jamało-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego podała z kolei, że napis na niedźwiedziu to dzieło ekspedycji naukowców do Nowej Ziemi, którzy zauważyli niedźwiedzia wałęsającego się w pobliżu siedzib ludzkich, poszukującego jedzenia wśród śmieci. Agencja cytuje Ilię Mordwincewa naukowca z Moskiewskiego Instytutu Problemów Ekologii i Ewolucji, który mówi, że ekspedycja złapała i uśpiła niedźwiedzia, zbadała go i go oznaczyła. Z jego słów wynika, że był dobrze odżywiony i nie był agresywny wobec ludzi. Naukowcy wywieźli go z dala od siedzib ludzkich i będą dalej obserwować, czy powróci. Podobno napis ma zejść w ciągu dwóch tygodni, a wideo zostało zrobione w zeszłym tygodniu. Autorem filmu jest czukocki myśliwy.

Naukowcy badają problem, o którym na początku roku alarmowały lokalne władze, to znaczy coraz częstszego zbliżania się niedźwiedzi polarnych do siedzib ludzkich. Ma to prawdopodobnie związek z topnieniem lodów w Arktyce. Niedźwiedzie polarne zwykle polują na skutych lodem obszarach, a obecnie zaobserwować można ich migrację na stały ląd w poszukiwaniu jedzenia.

fot. Facebook/Sergey Kavry
zrodlo:kresy24
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: