DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

AP Interview: Premier Nowej Zelandii ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się nienawiści

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

WELLINGTON, Nowa Zelandia (AP) – premier Nowej Zelandii powiedział, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby powstrzymać mężczyznę oskarżonego o zabicie 51 muzułmańskich wyznawców przed rozpowszechnianiem jego przesłania nienawiści na jego procesie, podczas gdy ma nadzieję, że sztuczna inteligencja pewnego dnia powstrzyma takie ataki z transmisji online.

Na tym zdjęciu wykonanym z nagrania wideo premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, przemawia podczas wywiadu w Wellington, Nowa Zelandia, czwartek, 5 grudnia 2019 r. Ardern powiedział, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby powstrzymać mężczyznę oskarżonego o zabicie 51 muzułmańskich wyznawców od rozpowszechniania przesłania nienawiści podczas procesu. Ma również nadzieję, że sztuczna inteligencja pewnego dnia powstrzyma takie ataki przed transmisją online. (AP Photo / Sam James)

W wywiadzie dla The Associated Press w czwartek premier Jacinda Ardern opisała, w jaki sposób podejmowała decyzje po atakach z 15 marca na dwa meczety w Christchurch, w tym wprowadzając szeroko zakrojone reformy broni i rozpoczynając globalną dyskusję na temat powstrzymywania brutalnego ekstremizmu od Internetu.

29-letnia australijska supremacja Brenton Tarrant została oskarżona o 51 przypadków zabójstwa, 40 prób zabójstwa i jedną próbę terroryzmu w trakcie ataków, a proces rozpocznie się w czerwcu.

Ardern powiedział, że myślała, że spróbuje wykorzystać proces do promowania swoich poglądów.

„Oczywiste jest, że częścią motywacji tej osoby jest stworzenie platformy dla siebie. Myślę, że to absolutnie jasne – powiedziała. „Myślę, że należy wykorzystać każdą okazję, by pozbawić rzekomego terrorystę tego”.

Powiedziała, że ma ograniczone możliwości, ale może zachęcić główne media Nowej Zelandii do unikania promowania ideologii białej supremacji podczas relacjonowania procesu.

Ardern powiedział, że zdecydowała się nie wypowiadać nazwiska rzekomego rewolwerowca.

„Jeśli ktoś jest motywowany niesławą, pozbawiasz go tego” – powiedziała.

Bandyta transmitował na żywo swój atak na Facebooku. Ardern powiedziała, że ma nadzieję, że sztuczna inteligencja może zostać wykorzystana do powstrzymania transmisji przyszłych ataków, i że każdy ma obowiązek zapobiegać takim transmisjom.

„Nawet Facebook dokonał zmian w sposobie, w jaki wykorzystują transmisję na żywo i kto może uzyskać do niej dostęp” – powiedziała. „Wierzę, że w przyszłości będziemy mogli coraz częściej korzystać z technologii AI”.

Kiedy po raz pierwszy usłyszała o atakach, Ardern powiedziała, że jedzie furgonetką na obrzeżach miasta New Plymouth na wyspie North Island.

„Skala tego i wielkość zajęło trochę czasu, aby się z tym pogodzić” – powiedziała.

Farid Ahmed, którego żona Husna zginęła podczas ataku na meczet Al Noor, powiedział, że Nowozelandczycy byli początkowo zdezorientowani, co myśleć. Ale tydzień później na modlitwach muzułmańskich w Christchurch Ardern wygłosił mowę w telewizji krajowej, którą Ahmed powiedział zjednoczony lud z trzema prostymi słowami: „Jesteśmy jednym”.

„To było takie piękne, w jednym zdaniu” – powiedział Ahmed.

Ardern powiedział, że wciąż ma kawałek papieru, w którym pośpiesznie napisała swoje sentymenty po ataku, słowa, które później rozniosą się po całym świecie.

„Dla mnie powinna to być najbardziej niezwykła rzecz do powiedzenia. To był tylko mój instynkt, jak się czują Nowozelandczycy – powiedziała. „Tak, to był atak, bardzo wyraźnie na naszą społeczność muzułmańską. Ale byli naszą społecznością muzułmańską. Po prostu czułem, że trzeba to powiedzieć od razu. ”

Ardern powiedział, że w tym czasie nikt tak naprawdę nie analizował tego, co robili lub mówili, po prostu odpowiadali, często z wielkim współczuciem. Powiedziała, że wszyscy czuli wtedy emocje, ale nie mogła pozwolić, by przeszkodziło jej to w wykonywaniu swojej pracy.

„Zrobiłem, co mogłem, aby upewnić się, że nikogo nie zawiodłem. Musiałam iść dalej, koncentrować się i pracować w imieniu tych rodzin – powiedziała. „Ale tak, oczywiście, niezaprzeczalnie miało to na mnie wpływ.”

Ardern poprzysiągł zmienić prawa dotyczące broni w Nowej Zelandii po atakach, a niecały miesiąc później wszyscy oprócz jednego ze 120 prawodawców w kraju głosowali za zakazem broni szturmowej.

„Moim zdaniem jesteśmy po prostu totalnymi pragmatykami” – powiedział Ardern. „Więc kiedy zobaczyliśmy skalę, wielkość i wpływ tego rodzaju broni wykorzystywanej w ten sposób, nawet ci, którzy legalnie posiadają broń, powiedzieli:„ Tak naprawdę nie potrzebujemy ich. Te nie muszą zostać. ”

Program wykupu broni, który kończy się w tym miesiącu, to 37 000 nowo zbanowanych broni przekazanych policji, choć niektóre szacunki wskazują, że może być wiele tysięcy zakazanych broni, które nie zostały oddane. Ardern powiedziała, że uważa, że odkup był sukcesem .

„To dziesiątki tysięcy dział, które nie są już w obiegu” – powiedziała. „I to jest dobra rzecz”.

W przemówieniu po atakach Ahmed powiedział tłumowi około 20 000 ludzi w Christchurch, że wybaczył człowiekowi, który zabił swoją żonę. Powiedział, że nie chce, aby serce płonęło mu ze złości i nienawiści.

Ardern powiedział, że Ahmed był niezwykłym człowiekiem. Zapytany, czy mogłaby kiedykolwiek wybaczyć rewolwerowiec, Ardern ponownie skupił się na tych, którzy byli w meczetach.

„Nikt nie jest bardziej zainteresowany tym, co wydarzyło się 15 marca, niż ci, którzy zostali bezpośrednio dotknięci”, powiedział Ardern. „Więc to nie do mnie należy dawanie”.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: