Marokańska policja antyterrorystyczna zlikwidowała komórkę dżihadystów należącą do Państwa Islamskiego (IS). Udało się zatrzymać czterech terrorystów, a operacja odbywała się w Maroku i Hiszpanii.

Trzech członków ISIS zostało aresztowanych regionie Nador (północny Maroko), a akcja była skoordynowana z hiszpańską policją. Szef tej komórki został zatrzymany na przedmieściach Madrytu.

Zatrzymani są w wieku od 24 do 39 lat. Mieli koordynować i planować operacje terrorystyczne w kilku krajach regionu. W czasie operacji marokańsko-hiszpańskiej policja przejęła „sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe i dużą ilość materiałów potwierdzających ich ekstremistyczną działalność.

Królestwo Maroka doświadczyło ostatnio aktów terroru w ub. roku, kiedy to na terenie tego kraju zamordowano przez ścięcie dwie skandynawskie turystki w regionie Wysokiego Atlasu. Osoby zatrzymane za ten czyn zostały skazane na karę śmierci, chociaż od 1993 roku w Maroku obowiązywała praktyczna abolicja.

Ciekawe, co odnosi lepsze skutki w walce z terroryzmem – marokańska surowość prawa, czy europejskie próby „nawracania” nawróconych:

Źródło: AFP/ Le Figaro