NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1168 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

TEST ZDROWIA” W… PŁYNIE.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEDYCYNA

Naukowcy opracowali „test zdrowia” w… płynie. Żyjący aktywnie będą zachwyceni

A mówiąc precyzyjniej test, który podczas jednego badania krwi sprawdza wiele różnych czynników, pozwalając ocenić ogólną kondycję pacjenta i ułatwiając postawienie diagnozy.

Współczesna medycyna jest z roku na rok coraz efektywniejsza, a kolejne odkrycia naukowców sprawiają, że lekarze są w stanie znacznie szybciej i precyzyjniej ocenić stan zdrowia swoich pacjentów. Dziś dowiadujemy się na przykład, że udało się opracować test, który podczas jednego badania krwi pozwoli ocenić wiele różnych czynników, oszczędzając nam czasu i nerwów, bo jak dobrze wiemy skierowanie to dopiero początek zabawy ze służbą zdrowia. Nie wspominając już o tym, że często słono za to wszystko płacimy, szczególnie jeśli nie chcemy miesiącami czekać na wizytę u specjalisty.

Naukowcy kalifornijskiego Uniwersytetu Cambridge podjęli się współpracy z biotechnologiczną firmą SomaLogic, w efekcie czego możliwe było przeprowadzenie odpowiednich testów. Wzięło w nich udział 17 tysięcy pacjentów, a test u każdego z nich badał od razu 5 tysięcy białek – razem z technologią maszynowego uczenia pozwoliło to na stworzenie ogromnej bazy danych i „modeli przewidywania” szerokiego zakresu potencjalnych problemów zdrowotnych.

Dla przykładu pewne konkretne wzory białek we krwi człowieka sugerują, że pacjent jest zagrożony rozwojem cukrzycy czy chorobami serca – naukowcy wyodrębnili w sumie 11 takich wskaźników zdrowia. Są to stłuszczenie wątroby, filtracja nerek, procent tkanki tłuszczowej, masa tłuszczu trzewnego, czysta masa mięśniowa, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, aktywność fizyczna, konsumpcja alkoholu, palenie papierosów i wspomniane wyżej ryzyko cukrzycy i chorób serca. A biorąc pod uwagę, że duża część pacjentów okłamuje swoich lekarzy (z wielu różnych powodów, narażając tym samym swoje zdrowie), to taki test pozwala specjaliście poznać prawdę i zastosować odpowiednie leczenie, a następnie monitorować jego postępy.

Oczywiście grupa 17 tysięcy pacjentów wydaje się relatywnie nieduża, jeśli weźmiemy pod uwagę choćby liczbę ludności samych Stanów Zjednoczonych, która oscyluje w granicach ponad 327 milionów, ale jak podkreślają naukowcy z czasem będzie się ona powiększać, bo należy pamiętać, że test jest wciąż na dość wczesnym etapie. Tak czy inaczej, test zapowiada się obiecująco i będziemy wypatrywać postępów w tej sprawie.

Źródło: GeekWeek.pl/Nature

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “TEST ZDROWIA” W… PŁYNIE.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: