DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Francja wprowadza podatek cyfrowy, Trump się rewanżuje. A Polska? Wciąż pod butem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Francja zdobył się na to, do czego zabrakło odwagi polskiemu rządowy. Paryż zapowiedział 3 proc. opodatkowanie internetowych gigantów od 2020 roku.

Nowy obowiązek podatkowy będzie dotyczył Google, Facebooka, Amazona i Apple, a także Ubera czy Airbnb. Francuski budżet wzbogaci się dzięki temu o około miliard euro. Przedstawiciele rządu akcentują, że takie obciążenie jest we współczesnych czasach koniecznością. „Wielkie koncerny internetowe stają się tak potężne jak suwerenne państwa, a służą tylko interesom prywatnym. Dlatego konieczne są regulujące to przepisy” – przekonywał francuski minister finansów Bruno Le Maire.
Na nałożenie nowego podatku ostro zareagował Waszyngton. Donald Trump zapowiedział nałożenie dodatkowego cła na produkty znad Sekwany. Chodzi o takie towary jak sery, wina, perfumy, szampany czy dobra luksusowe. Dodatkowe taryfy obejmą dobra o łącznej wartości. Na wiadomość zareagowała już giełda. akcje firm LVMH (właściciel m.in. marek Hennessy, Louis Vuitton i sieci drogerii Sephora), Kering (właściciel m.in. marek Gucci, Yves Saint Laurent i Balenciaga) i Hermes spadły już o ok. 1,5 proc.
To nie koniec tej wymiany. Bruno Le Maire zapowiedział, że Europa odpowie Stanom Zjednoczonym „silną ripostą”, a więc przypuszczalnie nałożeniem ceł na towary amerykańskie.
Podatku cyfrowego nie będzie natomiast w Polsce. Jego wprowadzenie zapowiedział początkowo premier. Chodziło głównie o podmioty amerykańskie, monopolistów lub prawie monopolistów w swoich obszarach – Facebooka, Netflix, Google, Spotify. Digital tax miałby być wyliczany na podstawie przychodu danej firmy na terytorium Polski. Stawka?  Nic poważnego – w mediach padały liczby rzędu 3 proc. Wystarczył jednak jeden telefon z Waszyngtonu, by Polska została postawiona do pionu. Poseł Jan Dziedziczak (PiS) powiedział wprost: „podatku cyfrowego nie będzie”, rozwijając, że chodzi o utrzymanie dobrych stosunków z USA.
zrodlo:strajk.eu
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: