DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Dramat w hutnictwie. Dwóch pracowników głoduje w siedzibie Węglokoksu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Zarząd nie spełnił postulatu załogi. Plan naprawczy, który tchnął w hutników nadzieję po tym jak został ogłoszony we wrześniu w obecności przedstawicieli rządu, okazał się jedynie środkiem do uśpienia ich czujności. Teraz dwóch z nich zdecydowało się na desperacji krok – podjęcie strajku głodowego.

Łącznie w budynku protestuje ośmiu hutników.

– Cała ósemka będzie cały czas. Dwie osoby rozpoczęły dzisiaj głodówkę, jutro dołączą kolejne dwie. Jeśli nie będzie żadnej reakcji to będą dołączać do nas kolejne osoby. I tak do skutku – powiedział Mariusz Latka z Sierpnia 80 w Hucie Pokój. Dodaje, że jeśli wciąż nie będzie reakcji, w planach są inne akcje związkowe.

Główną obawą załogi jest scenariusz, w którym Huta Pokój w Rudzie Śląskiej może ogłosić upadłość. Takie może być pokłosie niepoważnego traktowania wrześniowych porozumień.Według protestujących Węglokoks nie wywiązuje się z postulatów.

– Powstała nowa spółka, która ma przejąć Weglokoks razem z aktywami. Ma mieć ona lepszy moment do produkcji. Potrzebujemy jednak argumentów, że ta spółka jest wiarygodna, a te pieniądze wrócą. Skończyło się jednak na obietnicach – mówi Joachim Kuchta, przewodniczący NSZZ Solidarność w Hucie Pokój.

– Sytuacja jest bardzo trudna. Jeżeli spółka nie powstanie i nie zacznie funkcjonować normalnie to może stać się tak, że zabraknie pieniędzy na wypłaty i sytuacja będzie dramatyczna – mówi dodaje Mariusz Latka.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Dramat w hutnictwie. Dwóch pracowników głoduje w siedzibie Węglokoksu

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: