DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ambasador Węgier wezwany do MSZ Ukrainy po słowach o autonomii dla mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wręczyło w poniedziałek wieczorem notę protestacyjną ambasadorowi Węgier w Kojowie Istvanowi Ijgyarto, po wypowiedziach medialnych tego dyplomaty o autonomii dla mniejszości węgierskiej na ukraińskim Zakarpaciu.

„2 grudnia do  został zaproszony ambasador Węgier Istvan Ijgyarto, którego w związku z wywiadem udzielonym 28 listopada poinformowano, że niedopuszczalne są jego oświadczenia na temat autonomii węgierskiej mniejszości narodowej na Ukrainie oraz blokowania przez stronę węgierską działalności komisji Ukraina-NATO” – czytamy na stronie internetowej .

Ukraińskie  zwróciło również uwagę Istvanowi Ijgyarto na jego wypowiedzi dotyczące ukraińskiej ustawy oświatowej, która zdaniem Budapesztu łamie prawa „Ukraińców pochodzenia węgierskiego” na Zakarpaciu. Zdaniem strony ukraińskiej dzieje się wręcz przeciwnie, ponieważ daje im możliwości lepszej samorealizacji na Ukrainie.

W ubiegłym tygodniu ambasador Ijgyarto udzielił wywiadu ukraińskiemu serwisowi Glavkom, w którym pytany był o autonomię Zakarpacia. W jego wypowiedzi nie ma bezpośrednich wezwań do utworzenia węgierskiej autonomii.

Jednocześnie ambasador stwierdził: „Poszanowanie praw mniejszości i autonomii państwa to istniejące praktyki w Europie, które uwzględniają czynnik narodowy, ludzi mieszkający w danym regionie”.

Odnosząc się do zarzutu blokowania przez  spotkań komisji Ukraina-NATO zapowiedział, że  nadal będą to robiły. Zastrzegł przy tym, że nie jest to blokada procesu integracji Ukrainy z NATO, ale forum polityczne. Wyraził przekonanie, że Sojusz Północnoatlantycki to nie tylko organizacja wojskowa, i jeśli chce się być jej członkiem, należy przestrzegać praw człowieka. Jego zdaniem Ukraina – przyjmując ustawę oświatową nie spełnia tych norm.

 

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Ambasador Węgier wezwany do MSZ Ukrainy po słowach o autonomii dla mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu

  1. byłem w budapeszcie w muzeum pierwszej wojny swiatowej węgrzy strasznie przezywaja rozpad imperium u nich druga wojna wogule nie istnieje filmy puszczają jak łapy z pazurami biedne imperium rozdzierają a tak apropo najlepsza wystawa jaką kiedykolwiek widziałem

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: