NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1157 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ambasador Węgier wezwany do MSZ Ukrainy po słowach o autonomii dla mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wręczyło w poniedziałek wieczorem notę protestacyjną ambasadorowi Węgier w Kojowie Istvanowi Ijgyarto, po wypowiedziach medialnych tego dyplomaty o autonomii dla mniejszości węgierskiej na ukraińskim Zakarpaciu.

„2 grudnia do  został zaproszony ambasador Węgier Istvan Ijgyarto, którego w związku z wywiadem udzielonym 28 listopada poinformowano, że niedopuszczalne są jego oświadczenia na temat autonomii węgierskiej mniejszości narodowej na Ukrainie oraz blokowania przez stronę węgierską działalności komisji Ukraina-NATO” – czytamy na stronie internetowej .

Ukraińskie  zwróciło również uwagę Istvanowi Ijgyarto na jego wypowiedzi dotyczące ukraińskiej ustawy oświatowej, która zdaniem Budapesztu łamie prawa „Ukraińców pochodzenia węgierskiego” na Zakarpaciu. Zdaniem strony ukraińskiej dzieje się wręcz przeciwnie, ponieważ daje im możliwości lepszej samorealizacji na Ukrainie.

W ubiegłym tygodniu ambasador Ijgyarto udzielił wywiadu ukraińskiemu serwisowi Glavkom, w którym pytany był o autonomię Zakarpacia. W jego wypowiedzi nie ma bezpośrednich wezwań do utworzenia węgierskiej autonomii.

Jednocześnie ambasador stwierdził: „Poszanowanie praw mniejszości i autonomii państwa to istniejące praktyki w Europie, które uwzględniają czynnik narodowy, ludzi mieszkający w danym regionie”.

Odnosząc się do zarzutu blokowania przez  spotkań komisji Ukraina-NATO zapowiedział, że  nadal będą to robiły. Zastrzegł przy tym, że nie jest to blokada procesu integracji Ukrainy z NATO, ale forum polityczne. Wyraził przekonanie, że Sojusz Północnoatlantycki to nie tylko organizacja wojskowa, i jeśli chce się być jej członkiem, należy przestrzegać praw człowieka. Jego zdaniem Ukraina – przyjmując ustawę oświatową nie spełnia tych norm.

 

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “Ambasador Węgier wezwany do MSZ Ukrainy po słowach o autonomii dla mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu

  1. byłem w budapeszcie w muzeum pierwszej wojny swiatowej węgrzy strasznie przezywaja rozpad imperium u nich druga wojna wogule nie istnieje filmy puszczają jak łapy z pazurami biedne imperium rozdzierają a tak apropo najlepsza wystawa jaką kiedykolwiek widziałem

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: