DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Aleś Bialacki poprosił Departament Stanu USA o wyznaczenie białoruskim władzom „czerwonej linii”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Były  Aleksandra Łukaszenki, szef  „Wiasna” Aleś  zaapelował do Stanów Zjednoczonych, by nie dopuściły do pojawiania się nowych „więźniów politycznych” na Białorusi.

W przeddzień 26. szczytu ministrów spraw zagranicznych państw uczestniczących OBWE, który odbywa się 4 grudnia w Bratysławie,  odbył spotkanie z z-cą sekretarza Biura ds. Demokracji, Praw Człowieka i Pracy Departamentu Stanu USA Robertem Destro, czytamy na stronie internetowej organizacji.

Podczas rozmowy Aleś Bialacki szczegółowo opowiedział o przebiegu i rezultatach wyborów do „Izby Reprezentantów” Białorusi, opisał je jako niedemokratyczne i zakwestionował mandat wyznaczonych przez , a nie wybranych „posłów”.

Działacz na rzecz praw człowieka zwrócił także uwagę na falę presji i represji, która dosłownie spadła na działaczy społecznych i dziennikarzy niezależnych mediów wkrótce po „wyborach”.

Poruszył temat możliwego podpisania (7 lub 8 grudnia) przez prezydentów Rosji i Białorusi pakietu umów na rzecz „pogłębienia integracji” obu krajów. Zaznaczył, że treść dokumentów wciąż nie jest znana opinii publicznej co wywołuje niepokój w społeczeństwie.

Powiedział, że ratyfikacja umowy może doprowadzić do masowych protestów, co z kolei spowoduje gwałtowny wzrost represji ze strony władz i pogorszenie ogólnej sytuacji w zakresie przestrzegania praw człowieka.

Bialacki zaapelował do Departamentu Stanu USA, by nie dopuściły do pojawiania się nowych więźniów politycznych na Białorusi.

„To jest„ czerwona linia”, której władze nigdy nie powinny przekraczać”, powiedział obrońca praw człowieka.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: