DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Węgry poprosiły Rosję o pomoc w obronie praw mniejszości narodowych na Ukrainie. Polaków również

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Węgierski parlament zwrócił się do rosyjskiej Dumy z propozycją wspólnej obrony praw mniejszości narodowych na Ukrainie – powiedział przewodniczący niższej izby parlamentu FR Wiaczesław Wołodin. Tłumaczył, że parlament Węgier chce „połączyć wysiłki” przede wszystkim w walce o prawo do nauki języków mniejszości.

fot:TASS

We wtorek podczas sesji plenarnej Dumy Wołodin powiedział, że po przyjęciu przez Werchowną Radę ustawy językowej, narody zamieszkujące terytorium Ukrainy są pozbawione takiego prawa (do nauki języka ojczystego). Tłumacząc oczekiwania Węgier wspomniał dużą liczbę Węgrów i Polaków mieszkających na Ukrainie.

„Jeśli mówimy, że Ukraina chce się stać się krajem europejskim, przede wszystkim musi pozbyć nacjonalizmu w polityce”, pouczał Wołodin.

Według niego również Polska i Rumunia są za bardziej aktywną obroną praw mniejszości narodowych na Ukrainie.

Mówiąc o możliwych praktycznych krokach, Wołodin zapewnił, że strona rosyjska będzie promować swój punkt widzenia w ramach struktur międzyparlamentarnych, w szczególności w PACE i Zgromadzeniu Parlamentarnym OBWE. Już dziś przewodniczący Dumy Państwowej wezwał Parlament Europejski do zbadania, czy prawa mniejszości narodowych na Ukrainie są przestrzegane.

Spiker Dumy Państwowej nazwał ukraiński nacjonalizm „światopoglądem przeszłości”.

„Oni (nacjonaliści) przeszkadzają oczywiście prezydentowi, wprowadzają swój własny -radykalny element ekstremistyczny do polityki na Ukrainie i tworzą napięcie nie tylko z Federacją Rosyjską, ale także z innymi krajami” – uważa Wiaczesław Wołodin.

Ponadto przewodniczący izby niższej ostrzegł przedstawicieli władz ukraińskich; „Będą musieli odpowiedzieć za swoje działania, za pogwałcenie praw i wolności obywateli” – podsumował polityk.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: