NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

W cieniu The Beatles…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

George Harrison zawsze stał w cieniu Johna Lennona i Paula McCartney’a, którzy byli twórcami największej liczby przebojów The Beatles. Jednak kilka jego utworów stało się przebojami, a 'Something' to drugi po 'Yesterday' najczęściej nagrywany utwór 'bajecznej czwórki'.

Ponoć został przyjęty do zespołu, bo pozostali muzycy mogli robić próby w jego pokoju. Tak naprawdę, to na próby przyprowadził go dwa lata starszy Paul, z którym się przyjaźnił. Być może to ze względu na swój wiek – Harrison był najmłodszym Beatlesem – wolał pozostawać w cieniu.

W cieniu The Beatles...Znany na całym świecie brytyjski zespół muzyczny z Liverpoolu, tworzyło czterech muzyków: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr. (Fot. Getty Images)

„Naprawdę nie lubię być facetem w białym garniturze na przodzie. Tak jak w zespole The Beatles byłem tym, który siedział cicho z tyłu i pozwalał ego innych być na przodzie” – wspominał po latach.

Z całej czwórki to właśnie on najmniej zabiegał o sławę i rozgłos. Chociaż z drugiej strony, jak sam przyznawał, „największym przełomem w jego karierze było dołączenie do Beatlesów”. Ale zaraz dodawał z właściwym sobie poczuciem humoru: „Drugim najważniejszym przełomem od tamtej pory było odejście z zespołu”.

Harrison – mimo dopingu Lennona – z wolna ujawniał swój talent jako autor piosenek. Z reguły na albumach Beatlesów pojawiała się jedna lub dwie jego kompozycje. Jednak kilka utworów autorstwa George’a – „While My Guitar Gently Weeps”, „Here Comes The Sun” i wspomniany „Something” – trafiło do kanonu muzyki rozrywkowej.

Najmłodszy z zespołu Harrison, wolał pozostawać w cieniu. (Fot. Getty Images)

Harrison wprowadził też do muzyki popowej elementy muzyki hinduskiej. To on zainicjował wyprawę Beatlesów do Indii. „Dla mnie wyprawa do Indii, czytanie i słuchanie, były jak objawienie – w końcu ktoś powiedział coś, co ma sens” – zapewniał.

Muzyk został producentem singla „Hare Krishna Mantra” nagranego przez wyznawców z londyńskiej świątyni Radha Krishna. Tradycja Hare Krishna w szybkim czasie pochłonęła George’a bez reszty – został jej wielbicielem i wyznawcą do końca swoich dni.

Ale produkował nie tylko płyty. Mało kto kojarzy Harrisona z filmem, a przecież to on na potrzeby filmu „Żywot Briana” stworzył firmę produkcyjną HandMade Films. Harrison przewidywał, że to może być ostatnia szansa na nakręcenie przez grupę Monty Pythona jakiegokolwiek obrazu. Wyznał, że „zainwestował w produkcję cztery miliony dolarów tylko dlatego, że chciał się na nią wybrać do kina”. Pythoni żartowali później, że był to „najdroższy bilet kinowy w historii”… Firma Harrisona wyprodukowała też m.in. „Niespodziankę z Szanghaju” z 1986 roku z Seanem Pennem i Madonną.

W 1998 roku u Harrisona wykryto nowotworową narośl gardła. Rok później został zaatakowany przez chorego psychicznie fana, który zranił go nożem w płuco. Od tej pory stan zdrowia muzyka zaczął się pogarszać. George zmarł 29 listopada 2001 roku w Los Angeles. Zgodnie z jego ostatnią wolą, jego prochy zostały rozsypane w rzece Ganges w Indiach.

Po śmierci George’a Harrisona fani wyrażali swoją rozpacz pod ścianą najbardziej kojarzonego z The Beatles studia nagrań Abbey Road Recording Studios. (Fot. Getty Images)

Dzień po śmierci artysty, 30 listopada 2001 roku, podczas zmiany warty przed pałacem Buckingham w Londynie, gwardziści królewscy oddali hołd Harrisonowi, wykonując kompilację utworów The Beatles. W Liverpoolu flagi zostały opuszczone do połowy masztu i otwarto księgę kondolencyjną na znak żałoby.

W 2002 Eric Clapton, przyjaciel Harrisona, zorganizował w Royal Albert Hall Concert „For George”, w którym wzięli udział m.in. syn Dhani Harrison, Paul McCartney, Ringo Starr, Tom Petty and the Heartbreakers, Jeff Lynne, Gary Brooker z grupy Procol Harum oraz Monty Python, z gościnnym udziałem Toma Hanksa.

29 listopada minęła 18. rocznica śmierci George’a Harrisona.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: