M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE KONTO

pobrane (1).png

Thunberg dopłynęła katamaranem do Lizbony: „Ahoj lądzie!”

miejsce-na-reklame.

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg płynęła na pokładzie 15-metrowego katamaranu z USA do Europy na szczyt klimatyczny COP25, który rozpoczyna się dzisiaj w Madrycie. Nastolatka dziś nad ranem zawinęła do portu w Lizbonie.

Młoda ekolożka płynęła razem z rodziną, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie ekologicznego transportu ze Stanów Zjednoczonych do Europy.

Thunberg dopłynęła katamaranem do Lizbony: "Ahoj lądzie!"Greta Thunberg inspiruje miliony ludzi na całym świecie. (Fot. Getty Images)

Szczyt COP25 został przeniesiony ze stolicy Chile, Santiago, do Madrytu i potrwa do 13 grudnia.

Ludzie o tym mówią: 2 274

13 listopada katamaran o nazwie La Vagabonde wypłynął z Hampton w stanie Wirginia na wschodnim wybrzeżu USA. Jednostka morska zostawia niewielki ślad węglowy – wykorzystuje energię słoneczną i hydrogeneratory. Z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku, gdzie we wrześniu wzięła udział w konferencji klimatycznej ONZ, Thunberg również podróżowała jachtem.

Na pokładzie katamaranu, oprócz Thunberg, znajdowali się jego właściciele, Australijczycy Riley Whitelum i Elayna Carausu z 11-miesięcznym synem, oraz doświadczona żeglarka Nikki Henderson.

W listopadzie na Atlantyku panują trudne warunki.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: